• Tümünü Temizle

Duvar Süsü

için 3 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
79,90 TL
(0)
44,90 TL
(0)
179,00 TL
(0)
için 3 ürün görüntüleniyor.

İkona Duvar Süsü Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?          

İkona duvar süsü, Bizans ikona tarihi sürecinde önemli yere sahip destekleyici ve tamamlayıcı ikona türlerinden biridir. Genellikle kiliselerde sunak ile halk arasında bulunan ve gerçek dünya ile ruhlar âlemini ayırdığına inanılan İkonostasın üzerinde ve kilise duvarlarında sergilenirler. Çeşitli boyutlarda, ince ve hafif oldukları için sessiz, sakin asıldıkları bir köşe, dua etmek için uygun hale gelir.

İkona duvar süsleri, Ortodoks kültüründe, ayin ve dua düzeninin önemli bir parçasıdır. Grekoromen Antik Çağında mezar taşı portrelerinde kullanılan ilk ikonalardan beri, ikona nedir sorusu sanat tarihi araştırma konularından olmuştur. Bizans İkona tarihi sürecinde ikona duvar süsleri ilk kez ağaç üzerine tutkal boya ve mum boyalarla, İncil anlatılarına göre yapılan tasvirlerle işlenirdi. Zaman içinde ikona duvar süsleri çeşitlenerek, İkonoklast dönemlerinden sonra sembolizmle iç içe girmiş ve tasvirlerin yorumlanabilmesi, açıklanabilmesi için farklı bir uzmanlık alanı olan ikonografi bilim dalını doğurmuştur. Duvarları süsleyen ilk ikonalardan itibaren, aynı anlatıları tasvir etse bile, kullanıldığı malzemeler ve boyutları nedeniyle birçok ikona duvar süsü türleri vardır. Ahşap, kumaş, taş, metal üzerine nakış, baskı, serigrafi yöntemleriyle hazırlanan,  dini hikayelerin ve kutsal figürlerin resmedildiği değişik boyutlardaki ikona duvar süsleri, ibadethanelerde ve tüm mekânların sakin köşelerinde asılarak kullanılabilir. İkona duvar süsü ürünlerinin küçük boyutlu olanlarından taşımak ya da mekânlardaki dua köşelerine asmak için perakende alım yapabilir, kurumlar ve ibadethaneler için toptan sipariş seçeneğinden faydalanabilirsiniz. İkona duvar süsü satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıdadır:   

 • İkona duvar süsünün kullanılacağı alana ve boyutlarına dikkat edilmelidir.
 • İkona duvar süsünün figürüne ve hikâyeye karar verilmelidir. (Kara Meryem İkona, Meryem İkona, Meryem’in Ölümü, Azizler vs.)
 • İkona duvar süsünün sembollerinin Ortodoks kültüründe doğu ve batı anlamlarına dikkat edilmelidir.

İkona Duvar Süsü Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

İkona duvar süsleri İncil‘deki hikâyelerden, Meryem, İsa ve azizlerin yaşamlarından esinlenir. Eğitici olduğuna inanılan ikona duvar süsleri, kutsal değerlerle ortak bir dil oluşturmayı amaçlar. Dini duyguların güçlenmesine yardımcı olduğuna inanılan ikona duvar süslerinin tasvirleri makine dokuma tekniğiyle dekorlanmıştır. Panonun alt uçlarından sallanan haç figürleri, çerçevesi ve askı yerleri zamak metalden üretilen Meryem ikona duvar süsü ürünlerinin boyutları, 5 cm ile 20 cm arasındadır. İkona duvar süslerini hazır ürünlerden alabilir,  Noel, şükran günü  ve özel yortularının kutlamalarını yaparken, dostlarınız, sevdikleriniz veya iş yaptığınız arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

İkona Duvar Süsü Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir?

Rönesans Meryem ikona türleri gibi,  Bizans ikona tarihi boyunca dua sırasında kullanımı geleneksel hale gelmiş, Kara Meryem İkona, Meryem İkona, Meryem’in ölümü ikona, Bizans bronz İkona Meryem çeşitleri gibi değişik türlerde bulunan İkona duvar süsü ürünlerinin fiyatları, 35 lira ile 350 lira arasındadır. Ortalama fiyatları ise 40 lira ile 95 lira arasındadır. 

İkona Duvar Süsü Ürünleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İkona duvar ürünlerinin fiyatları çinko, alüminyum, magnezyum, bakır karışımlı döküm zamak metallerinin malzeme bileşenleri, boyutları, işçiliği ve tasarımın renk çeşitlerine göre değişkenlik gösterir. Desendeki renklerin çeşitliliği arttıkça malzeme ve işçilik maliyetleri fiyatları etkileyen unsurlardandır.

İkona Duvar Süsü Ürünlerin Ödeme Seçenekleri Nedir?

İkona duvar süsü ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

İkona duvar süsü ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

İkona Duvar Süsü Çeşitleri Nelerdir? 

Kilise, manastır, ev, dükkân, okul duvarlarında kullanılabilen  İkona duvar süslerinin çeşitleri aşağıda listelenmiştir:

 • Zamaklı İkon Duvar Süsü
 • Bizans Bronz İkona Meryem Duvar Süsü
 • Kara Meryem İkona Duvar Süsü
 • Meryem İkona Duvar Süsü
 • Meryem’in Ölümü İkona Duvar Süsü
 • Rönesans Meryem İkona Duvar Süsü
 • Bizans Bronz İkona Duvar Süsü
 • Bizans Bronz İkona Meryem Duvar Süsü
 • Bizans İkona Duvar Süsü

İkona Duvar Süsü Nasıl Kullanılır?

Çanta ve bavullara da sığabilen, tatil ve gezilerde kolaylıkla dua alanlarını yaratabilen İkona duvar süsü ürünleri katedral ve kiliselerde, dua mekânlarında, ev ve ofis duvarlarında kullanılabilir. 

İkona Duvar Süsü Hediyelik Eşya Olarak Kime Alınabilir?        

Dua alanlarının tek objeyle kolayca yaratılmasına yardımcı olan İkona duvar süsleri aşağıdaki kişilere hediye alınabilir:

 • Sık seyahat eden Ortodoks kültürüne sahip kişilere
 • Önemli yortularda, Noel ve şükran gününde kutlama yapan kişilere
 • İsa, Meryem ve Aziz figürlerinin meraklılarına

İkona Duvar Süsü Hediyelik Eşyalar için Toptan Satış Mevcut mu?

İkona duvar süsü ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. İkona duvar süsü ürünlerinde toptan fiyatları 7,33 TL - 31,33 TL   arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

İkona Duvar Süsü Hediyelik Eşyalar için Ücretsiz Kargo var mı?

İkona duvar süsü ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

İkona Duvar Süsü Hediyelik Eşyaların Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

İkona duvar süsü ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

İkona Duvar Süsü Hediyelik Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir? 

İkona duvar süslerinin toplumların ve bireylerin en hassas kültürel simgelerindendir. Özenle üretilen her parçası üstün işçilik kalitesiyle hazırlanır. Tüm üretim süreci sanatçı hassasiyetiyle Myros atölyelerinde tamamlanır.  

İkona Duvar Süsüne Benzer Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?  

Bizans ikona sanatı tasvirlerinden yorumlanan özenle seçilmiş desenlerin oluşturduğu İkona duvar süslerine benzer diğer hediyelik eşya ürünleri aşağıda listelenmiştir:T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.