• Tümünü Temizle

Cam Hediyelik Eşyalar

için 535 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
+ 4
Myros - İzmir Temalı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
+ 6
Myros - Atatürk Temalı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
+ 21
Myros - Yazılı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
+ 4
Myros - Bodrum Temalı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
+ 3
Myros - Ayvalık Temalı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
+ 6
Myros - Fethiye Bölgesi Temalı Myros Boyalı Oval Cam Kupa
99,90 TL
(0)
için 535 ürün görüntüleniyor.

Hediyelik Cam Eşyalar Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Cam diğer adıyla sırça, potas ile silisli kumun ateşte eritilmesiyle elde edilen, yarı saydam ya da saydam olan, genellikle sert ve kırılgan cisimdir. Hediye edilmek üzere, yüksek sıcaklıktaki cama biçim vererek elde edilen eşyalara cam hediyelik eşyalar denir. 

Cam; alkali ve toprak alkali gibi metal oksitlerin çözülmesinden meydana gelir. Camlar birleşiminde periyodik listedeki pek çok elementi bulundurduğundan kimyasal bileşimleri açısından son derece çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitliliğin neticesinde camın ışığı kırması, rengi, sertliği gibi unsurlar değişiklik gösterir. Camın bu hali uygun özellikte cam üretilmesine vesile olur.

Camın şeffaf, ince ve zarif görünmesinin yanı sıra tabiat dostu, sağlıklı ve geri dönüşümü mümkün olması sayesinde hem yapı malzemesi olarak hem de süs eşya malzemesi olarak kullanılabilir. Ancak kırılabilir yapısı olduğu için kullanım alanı sınırlıdır. Saflığı ve doğallığı ile ürüne değer katan cam, alınırken dikkat edilmesi gereken mevzular bulunmaktadır. Bu hususlar aşağıda yer almaktadır.

 • Camın kırılabilir yapısı olduğundan alınacak hediyelik cam eşyada çiziklerin ve çatlakların olmamasına dikkat edilir.
 • Cam hediyelik eşya alırken ihtiyaca cevap verebilecek ürün olup olmadığına dikkat edilir.
 • Biçimlendirmenin ardından üretilen cam hediyelik ürünlerin üzerindeki boyanın dökülmediğine ve pütürlü olmamasına dikkat edilmedir.
 • Cam hediyelik eşya ürünleri, armağan edilecek kişinin yaş grubuna uygun olmalıdır. Mesela çocuklar için cam hediyelikler uygun değildir. Çünkü kırılıp çocuğa zarar verebilir. Yeni evlenmiş yetişkin bir kadına cam hediyelik ev eşyası ise son derece zarif bir hediye olacaktır.
 • Mimaride de sıklıkla kullanılan camlarda, ürüne uygun cam tercih edilmelidir. Mesela dayanıklılığı sebebiyle dış cephede temperli camlar kullanılırken, hem yüzeylerinin düzgünlüğü hem de ışığı geçirmesi gibi özellikleriyle tanınan kristal camlar ise yapıların yanı sıra vazo, kase, kül tablası, ev ve süs eşyası üretiminde kullanılmaktadır.
 • Tercih edilecek cam hediyelik, hediye edilecek kişinin yaşına, ilgi alanlarına, mesleğine ve karakterine uygun olmalıdır.
 • Hediyelik eşyalarda görsellik kadar dayanıklılık da mühimdir. Bu nedenle camın çeşidine dikkat edilmelidir zira temperli camlar normal camlardan daha dayanıklı ve sert bir camdır.

Yapımındaki değişikler sebebiyle birçok cam çeşidi mevcuttur. Bu cam çeşitleri; emaye camlar, lamine camlar, çift camlar, temperli camlar, low-e camlar, düz camlar, renkli camlar, reflektif camlar vb.

Hediyelik Cam Eşyaların Fiyat Aralığı Nasıl Belirlenir?

Renkleri oldukça göze hitap edici bir şekilde yansıtan hediyelik cam eşyalarda fiyatı belirleyen önemli husus işçiliktir. Camın şeklen işlenmesi büyülü bir sanattır. Erimiş haldeki camın özel araçlar yardımıyla şekillendirilmesiyle oluşan bu materyal hem süs sanatında hem de dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Kalıplama ve üfleme gibi teknikler kullanılarak meydana getirilen camlar çeşitli aşamalardan geçirilip cam hediyelik eşyalar yapılır. Bu aşamalar ne kadar uzunsa, işçilik ne kadar yoğunsa ürünün fiyatına o kadar yansımaktadır. Bunun dışında cam hediyelik eşyayı ortaya çıkarmak için ilave edilen farklı malzemeler kullanılabilir. Eklenen malzeme de fiyatı etkileyebilir. Cam hediyelik eşyalar ve fiyatları şu şekildedir.

Cam Anahtarlık Modelleri ve Fiyatları:

Anahtarların toplu bir vaziyette durması ve kaybolmasını önlemek amacıyla anahtarlıklara ihtiyaç duyulur. Anahtarlık yapımında çok çeşitli malzemeler kendisini göstermektedir. Bunlardan bir tanesi de camdır.  Cam anahtarlık fiyatlarının 8 TL ve 50 TL arasında değiştiği görülmektedir.

Nazar Boncuklu Anahtarlık Modelleri ve Fiyatları:

Kişinin aleme açılan penceresi niteliğinde olan göz, genellikle nazar boncuklarının üzerine işlenir. Nazar boncuğu pek çok kültürde geniş bir anlam ağına sahip olan nesnedir. Kötü gözlerden muhafaza ettiğine inanılan ve mavi renkli olan bu şekil özellikle süs eşyalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Yeni evlenen bir kişiye ev anahtarı, araba alan bir kişiye araba anahtarı olarak güzel bir hediye özelliği taşımaktadır.  Nazar boncuklu cam anahtarlık modelleri işçiliğine göre fiyat artışı gösterebilmektedir. Fiyatları 8 TL ile 50 TL arasındadır.

Cam Duvar Süsü Modelleri ve Fiyatları:

Duvara hareketlilik katacak ve hoş görünüm verecek duvar süsleri cam malzemeden yapıldığında ayrı bir ışıltıya sahip olur ve zarif görünür. Bir tutamaç yardımıyla duvara asılan bu cam duvar süsü eşyasının fiyat aralığı 17 TL ile 100 TL civarındadır.

Cam Kağıt Ağırlığı Modelleri ve Fiyatları

Hediyelik cam eşya üretiminin zenginliğini gösteren bir diğer nesne cam kağıt ağırlıklarıdır. Bu eşya kâğıt tutacağı görevi üstlenir ve bir esintide kâğıtlara ağırlık vererek uçmalarına engel olur. Camdan dekoratif kağıt ağırlıkları, zanaatkârlar, kişisel veya fabrikalar tarafından yapılmakta ve sınırlı sayıda üretilmektedir. Cam kâğıt ağırlık modelleri, hafif veya düz içbükey bir tabana sahip olmakla birlikte belli şekillerde kesilip cilanır.  Özellikle iç motifini yansıtmak için içindeki pencereler kesilebilir ve bu oldukça ilgi çekicidir. Bu nesnenin fiyatına işçilik etki etmektedir. Fiyatları 20 TL ile 300 TL dolaylarındadır. Cam hediyelik toptan eşya alımlarında bu fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.

Cam Kase Modelleri ve Fiyatları

Cam züccaciye ve hediyelik eşya satışlarında önemli bir konuma sahip olan cam kaseler bir şahsın elinden ya da fabrikadan çıkabilir. Cam malzemenin mutfakta ayrı bir önemi vardır. Bu durumun en büyük nedeni sağlıklı oluşudur. Diğer bir faktör ise hem şık olması hem de kullanımının kolay olmasıdır. Cam kase modellerine bakıldığında geniş bir çeşitlilik görülmektedir. Bunun sebebi cam kasenin pek çok noktada kullanılabilir olmasıdır. Bazen kuruyemiş konulan bir kab bazen de salata sunulan bir eşya olabilir. cam kase modellerleri ve fiyatları 10 TL-7000 TL arasındadır. Fiyat farkının en temel sebebi cama ilaveten değerli taşların kase yapımına katılması ve el emeğinin işe dahil olmasıdır. 

Cam Kupa Modelleri ve Fiyatları

Camdan yapılmış kulplu, büyük bardak olan kupalar çay ve kahve saatlerinde severek kullanılır. Genelde şeffaf bir görünüme sahip olan cam kupa modellerinin üzerinde bazen bir resim bazen bir mekanın ismi yer alabilir.

Cam Küllük Modelleri ve Fiyatları

Kül tablası ismiylede bilinen küllüklerin dayanıklı bir yapıda olması gerekmektedir. Küllerin etrafa dağılmaması ve bir tehlikeye yol açmaması için küllüklerin kullanımı kaçınılmazdır. Cam küllükler genellikle kalın camdan elde edilir, farklı şekillerde yapılabilmesinin yanında kokuyu içine hapsedici küllükler de üretilmektedir. Küllüğün şekli ve cam modeli fiyata yansımaktadır. Mesela yuvarlak şekilli klasik küllükler 5 TL ‘den başlamaktadır. Kare kristal cam puro küllükleri ise 1000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Cam Lamba Modelleri ve Fiyatları

Cam ısıya dayanıklı oluşu ve ışığı diğer malzemelere göre daha iyi yansıtması nedeniyle lamba yapımında kullanılır. Mozaik, çatlatma gibi desenleri mümkün olan lambalar hem masaüstünde hem de bir yere asılarak kullanılabilir. Cam lamba modellerinde 10 TL ile 7000 TL arasında fiyatlar öne çıkmaktadır. Fiyat farkına sebep olan en büyük unsur lambanın bir takım özellikleridir. Mesela lambanın renk değiştirebiliyor olması veya kumandalı olması maliyeti artırır.

Mozaik Lamba Modelleri ve Fiyatları

Otantik bir görünüm sunan ve renkli orjinal camdan el işçiliği ile elde edilen mozaik cam lambalar zarif bir hediye görevi üstlenmektedir. Bu camlarda mükemmel bir renk uyumu  ve boya kalitesi vardır.  Mozaik cam lamba modellerinin fiyatları 100 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. Bu ürün cam taşlarla hediyelik eşya olarak oldukça uygundur.

Cam Magnet Modelleri ve Fiyatları

Magnet; ön kısımları değişik boyut, biçim ve renge sahip olan, arka kısımları mıknatıslı olan bir eşyadır. Magnetler genellikle buzdolabı gibi metal alanlarda süs görevi görür. Süs eşyası olmasının yanında iyi bir aracıdır. Şirketler isimlerini duyurmak, müşterilerine küçük hediyeler vererek prestijini artırmak için magnetlere başvurabilirler. Ayrıca magnetler sabit tasarımlar hariç şahsi olarak da hazırlanır. Kişiselleştirme özelliği sayesinde kına, söz, nişan gibi törenlerde misafirlere verilerek o günü hatırlatmak amaçlanır. Keçe, ahşap, metal gibi birçok malzemeden elde edildiği gibi cam magnetlerde oldukça fazladır. Camın yansıtma özelliği ve renkleri canlı göstermesi cam magnetlere ilgiyi artırır. Cam magnetler 8 TL - 20 TL arasında cüzi bir fiyat aralığına sahiptir.

Cam Mumluk Modelleri ve Fiyatları

Mumluk diğer adıyla şamdanlar, mumu bir yere sabitleyerek mumun düşmesini ve etrafa zarar vermesini engellemek amacıyla kullanılır. Bunun yanı sıra hoş bir görünüm de sağlar. Mumluk modelleri yanıcı olmaması ve ışığı iyi yansıtması gerekir. Bunun için cam idealdir. Cam mumluk modelleri kristal yapısı sayesinde ışığı yansıtır ve yanmaz. Fiyatları 60 TL-350 TL dolaylarındadır.

Mozaik Mumluk Modelleri ve Fiyatları

Cam mozaik türlü renklerle zengin, hoş ve otantik bir görünüm sağlamak amacıyla kullanılan fonksiyonel ve dekoratif bir kaplama malzemesidir. Bu materyal zengin desen çeşitleri, uzun ömürlü olması, kolay temizlenmesi ve neme karşı dayanıklı olması sebebiyle müşteri memnuniyeti sağlar. Üzerinde bulunan çeşitli renkler sayesinde mozaik mumluk modellerinin yapımında tercih edilir. Mum ışığı bu renklerden yansıyarak etrafa hareketlilik ve zarif bir görünüm ilave eder. Fiyat aralığı 60 TL ile 150 TL arasındadır.

Cam Nazarlık Modelleri ve Fiyatları

Halk arasında bakışların zararlı gücü bulunduğuna olan köklü inancı bunu önleme yöntemlerini bulmaya itmiştir. Bu zararlara tedbiren nazarlıklar oluşturulmuştur. Genellikle mavi renkte olup üzerinde göz resmi bulunabilen ve çeşitli yerlere asılan eşyadır. Dekoratif görünümünün yanında kötü niyetli kişilerin nazarından koruduğuna inanılan cam nazarlık modelleri genelde camdan üretilir. 10 TL ve 2200 TL arasında ücret öne çıkmaktadır. Fiyatı tetikleyen en önemli hususlar; el işçiliği, boyut ve ilave malzemedir.

Cam Saat Modelleri ve Fiyatları

Saatin yüzeyini kaplayan, kadranı darbelerden muhafaza eden cam saatler için olmazsa olmazdır. Akrilik, mineral, safir kristal gibi cam çeşitlerinden elde edilir. camın muhtevasına göre hem kalite hem fiyat değişir. Mesela akrilik cam ucuzdur ancak basit bir görüntüsü vardır. Safir cam ise dirençli, kaliteli ve pahalıdır. Ev dekorasyonunu vazgeçilmez bir parçası olan  cam saatler modelleri ; hem duvarda hem de masa üstünde dekoratif bir işleve sahip olmanın yanında zamanı gösterir. Üzeri desenli, desensiz veya bir mekanı hatırlatıcı resimler yer alabilir. Fiyatları 50 TL ile 150 TL arasında değişmektedir.

 

Cam Şişe Modelleri ve Fiyatları

Cam doğadan gelir. Dolayısıyla saf içerikten oluşur ve kanserojen madde içermez. Bu durum onun sağlıklı bir ambalaj olarak kullanılmasını sağlar. Şeffaf olması, ürünün koruması ve mikroorganizmalar içermemesi tercih edilme ve sık kullanımına sebep olur. Cam şişe modelleri sadece bir ambalaj değil şık bir aksesuar görevi de görür. Şeffaf olması sebebiyle içindeki süsler görülebilir ve böylece şık bir hediye niteliği taşır. 10 TL ile 100 TL arasında bir fiyat aralığı vardır.

Cam Mini Şişe Modelleri ve Fiyatları

Hediyelik cam eşya yapımında oldukça fazla yer alan cam mini şişeler daha çok dekorasyon amaçlı kullanılır ve elde hazırlanabilir. İçine yazılıp konulan notlar ve deniz kabuğu tarzı ürünler cam mini şişe hediyesini dikkat çekici hale getirir.  30 TL ile 60 TL fiyat aralığı mevcuttur.

Cam Tabak Modelleri ve Fiyatları

Yemek kültüründe her yemek için kullanılacak tabağın malzemesi, şekli ve boyutu farklıdır. Mesela yemek tabaklarında genellikle geniş ve çukur porselen tercih edilirken salata, pasta ve ikramlıklarda cam tabak modelleri tercih edilebilir. Yemek sofralarının yanı sıra dekoratif amaçlı kullanılan tabaklar da vardır. Bunlar bir masanın üzerinde ya da duvarda sergilenmektedir.  Fiyat aralığı 4 TL ile 1100 TL görülmektedir. Cama ilave kullanılan malzeme ve işçilik fiyatla doğru orantılıdır.

Cam Kar Küresi Modelleri ve Fiyatları

Hediyelik cam kategorisinde en çok tercih edilen hediyeliklerden bir tanesi cam kar küresidir. Kar küresi; camdan üretilmiş bir küre içerisinde minyatür şekillerin yer aldığı, sallandıkça içindeki beyaz taneciklerin kara benzediği bir eşyadır. Zarif bir hediye olan kar kürelerinin müzikli olanları da vardır. Cam kar küre modelleri dekorasyon amaçlı olup 10 TL ve 600 TL arasında fiyat aralığı vardır. Boyutlarına ve özelliklerine göre fiyatı değişmektedir. Mesela müziksiz olanlar müzikli kar kürelerine göre daha uygun fiyatlıdır.

Cam Shot Bardağı Modelleri ve Fiyatları

Cam spot bardağı ışığın daha iyi yayılması ve aydınlatması için kullanılan bir araçtır. Cam spot bardağı sayesinde ışık bir noktaya odaklanabilir. Kapalı mekanlarda kullanılan bu ürün makyaj masasında, mutfak  masasında ve dolaplarında sık tercih edilmektedir. Cam spot bardak modellerine göz atmak ve fiyatları incelemek için www.myros.com/cam-hediyelik-esyalar/cam-shot-bardak bağlantısı kullanılabilir.

Cam Viski Bardağı Modelleri ve Fiyatları

Her içeceğin konulduğu bardağın şekli başkadır. Cam viski bardak modellerinin da genellikle ince olmayan ve kalın tabana sahip olan bir hacmi vardır. Üzerindeki desenler, marka, parça sayısı ve cam kalitesi cam viski bardaklarının fiyatlarını etkilemektedir. Ürün fiyatları 15 TL- 1000 TL dolaylarındadır.

Cam Çay Bardağı Modelleri ve Fiyatları

Dünya genelinde bütün kültürlere dahil olmuş çay, genellikle ince camdan yapılır. Camın şeffaf oluşu çayın rengini yani demini göstermektedir. Aynı zamanda cam çay bardak modelleri çayın sıcaklığını belli süre muhafaza etmektedir. Günümüzde insanların çayı çok fazla tercih etmesi bardak modellerinin çeşitlenmesine ve göze hitap edici şekilde hazırlanmasına neden olmuştur. Fiyatları parça sayısı, desenleri ve kullanılan farklı malzemelere göre değişkenlik göstermekte ve 6 TL ile 1000 TL arasında değişmektedirler.

Cam Bira Bardağı Modelleri ve Fiyatları

Cam bira bardakları genellikle kulplu ve büyük boyuttadır. 6 TL ile 300 TL arasında fiyatları vardır. Yanına ilave edilen tamamlayıcı parçalar ile cam bira bardağı modellerinin fiyatı artabilmektedir. Mesela çerezliklerle beraber set şeklinde satılan bira bardakları tekli bira bardaklarından daha pahalıdır.

Cam Hediyelik Eşyaların Faydaları Nelerdir?

Tabaklardan nazar boncuklarına kadar hayatın pek çok alanına yerleşmiş  olan camı vazgeçilmez hale getiren faydaları vardır. Bu yararlar aşağıda sıralanmaktadır:

 • Cam sağlıktır. Bütünüyle inert ve geçirimsizdir. Cam içerisinde muhafaza edilen yiyeceklerin içerisine zararlı kimyasallar girme riski oldukça azdır. Aynı zamanda cam kanserojen madde içermez.
 • Cam tabiattan gelir, doğaldır.
 • Saflık ve kalite kaybı olmadan geri dönüşümü mümkündür.
 • Cam hijyeniktir. Gıdaların kokmasını ve lezzetin bozulmasını geciktirir.
 • Müşterinin talebine göre tasarlanabilir.
 • Sıcaklığa dayanıklı olduğundan bulaşık makinesinde yıkanabilir.
 • Cam ışıltı ve şeffaflık kattığından ötürü ürünün parlak görünmesini ve zarif durmasını sağlar.

Cam Hediyelik Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Cam ürünler hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ancak yıllar geçtikçe çeşitli etkenlerden dolayı lekelenmeler, çizikler ve matlaşmalar ortaya çıkacaktır. Cam eşyaları matlıktan ve lekelerden kurtulmanın yolları aşağıda yer almaktadır;

Sirke: Sirkeli suyun içerisinde bir müddet matlaşan ürünü koyulur ve bir süre beklenir. Ardından bir bez yardımıyla eşya ovulur.

Diş macunu: Klasik beyaz diş macunu cam eşyaya sürülür ve bez yardımıyla bastırmadan ovulur. Bu işlem cam ürünü ışıltılı haline döndürecektir.

Çamaşır suyu: Kimyasal temizleme yöntemlerinden biridir. Çamaşır suyu, bir miktar suyla karıştırılır ve cam eşya içinde biraz bekletilir. Bu sayede lekelerden kurtulunur.

Karbonat: Karbonat cam eşyanın üzerine dökülür ve sünger yardımıyla ovulur. Ardından ılık suyla durulanıp, kuru bezle kurulanır. Böylece cam eşya parlaklık kazanır.

Limon; Limon temizlikte oldukça sık kullanılan bir malzemedir. Limonun üzerine tuz konulur ve cam ürün ovulur.  Pırıl pırıl bir görünüm elde edilir.

 

Cam Hediyelik Eşyalar Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Cam materyalden üretilmiş eşyalar genellikle bulaşık makinesinde yıkanır. Ancak hassas kullanım gerektiren cam hediyelik eşyalara bulaşık makinesi zarar verebilir. Özellikle yüksek ısıya dayanamayacak ince cam ürünler bulaşık makinesine koyulmamalıdır.  Bunun yanı sıra deterjan, tuz ve sıcaklık gibi etkenler cam ürünün çizilmesine sebebiyet verdiğinden değerli cam hediyelik eşyalar bulaşık makinesine konulmamalı ya da deterjan, tuz gibi unsurların kalitesine ve miktarlarına dikkat edilmelidir. . 

Diğer bir etken de su sertliğidir. Yumuşak su cam yüzeyinde bozulma yaratırken, aşısı sert sular kirece neden olmaktadır.

Kırılan Cam Hediyelik Eşyalar Nasıl Tamir Edilir?

Cam son derece tercih edilen ve kullanım alanı geniş olan malzemelerin başında gelir. Ancak cam kırılabilir bir yapıda olduğu için kullanımı hassastır. Kırılan camlar genellikle eskisi gibi olmaz. Lakin kırık camlar için üretilmiş özel yapıştırıcılar kullanılabilir. Öte yandan çatlak camlar için şu yöntem denenebilir:

Önce cam bulaşık deterjanıyla temizlenir. Ardından iki parça epoksi karıştırılır. Bir macun bıçağı yardımıyla camdaki çatlağa uygulanır. Fazla epoksi temizlenir. Tamir edilen camın 24 saat  kürleşmesi beklenir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.