• Tümünü Temizle

Açacak

için 1264 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
79,90 TL
(0)
+ 11
Myros - Atatürk Temalı Uv Baskılı Açacak Magnet 95x43 mm
29,90 TL
(0)
+ 3
Myros - İzmir Temalı Myros Metal Harita Açacak Magnet 100x45 mm
79,90 TL
(0)
+ 5
Myros - Antalya Temalı Myros Metal Kaplumbağa Açacak Magnet 103x75 mm
79,90 TL
(0)
+ 6
Myros - Kapadokya Temalı Myros Metal Kelebek Açacak Magnet 70x70 mm
79,90 TL
(0)
+ 6
Myros - İzmir Temalı Myros Metal Kedi Açacak Magnet 97x48 mm
79,90 TL
(0)
+ 4
Myros - İzmir Temalı Myros Metal Yunus Açacak Magnet 102x67 mm
79,90 TL
(0)
+ 9
Myros - İstanbul Temalı Myros Metal Baykuş Açacak Magnet 88x47 mm
79,90 TL
(0)
+ 6
Myros - İstanbul Temalı Myros Balık Açacak Magnet 42x130 mm
29,90 TL
(0)
+ 6
Myros - Kapadokya Temalı Myros Şişe Açacak Magnet 42x120 mm
29,90 TL
(0)
+ 5
Myros - İstanbul Temalı Myros Metal Bisiklet Açacak Magnet 100x65 mm
79,90 TL
(0)
+ 6
Myros - Antalya Temalı Myros Metal Terlik Açacak Magnet 110x45 mm
79,90 TL
(0)
+ 9
Myros - İstanbul Temalı Myros Metal Damla Açacak Magnet 95x42 mm
79,90 TL
(0)
+ 4
Myros - Antalya Temalı Myros Metal Yağ Şişesi Açacak Magnet 115x39 mm
79,90 TL
(0)
+ 3
Myros - Antalya Temalı Myros Metal Ayak Açacak Magnet 100x59 mm
79,90 TL
(0)
için 1264 ürün görüntüleniyor.

Açacak Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Açacak metal, plastik, polyester, ahşap, epoksi gibi malzemeler kullanılarak yapılan; cam şişelerin kapağını açmaya yarayan küçük bir eşyadır. 

Açacak birçok alanda hediyelik eşya olarak da tercih edilmektedir. Özellikle açacak magnet, buzdolabı gibi metal yüzeylere yapışabildiği için doğum, söz, nişan, düğün, sünnet, mezuniyet gibi özel zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Gezilen bir şehirden hatıra saklamak için üzerinde o yere ait bir görsel ya da sembol olan açacaklar da çokça ilgi görmektedir.  Açacak magnetlerin çokca tercih edilmesinin en önemli sebebi kişinin kendi zevk ve isteklerine göre istediği modeli yaptırabilmesidir. Örneğin doğumda hediye olarak dağıtılan bebek magnet açacak istenilen şekilde resimli ya da figürlü yaptırılabilmektedir.

Açacak magnetler genelde buzdolabı üzerine yapıştırıldığı için göz önündedir. Bu sebeple reklamını yapmak isteyen bazı kurumlar da promosyon açacak modellerini tercih etmektedir. Bununla birlikte şişe açacağı anahtarlık modeli de sıklıkla kullanılmaktadır. 

Açacak satın alınırken dikkat edilmesi gereken; açacak modelinin ve kullanılan malzemenin istenilen amaca uygun olup olmamasıdır. Örneğin açacak yüzük isteniyorsa metal malzemeden yapılan bir modeli tercih etmek dayanıklılık açısından daha doğru olacaktır. 

Bir ülkeden ya da şehirden hatıra kalması için satın alınan açacakta dikkat edilmesi gereken o yere ait bir görsel, sembol barındırmasıdır. 

Doğum günü magnet açacak ya da söz, nişan gibi özel bir zaman için magnet alınırken dikkat edilmesi gereken resimli açacakta üzerindeki görselin netliği, yazının okunabilirliğidir. 

Magnet açacakta dikkat edilmesi gereken mıknatıslı yüzeyin yapıştığı alanda sabit kalacak kadar güçlü olmasıdır. 

Açacak magnet satın alınırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise alınacak ürünün üzerine eklenecek yazının ya da görselin renk uyumu ve estetik duruşudur. Ürün göze hitap etmeli ve dikkat çekmelidir. 

Açacakların Fiyat Aralığı Nasıl Belirlenir?

Artık hayatın her alanında hediyelik olarak da kullanılan açacaklar her bütçeye uygun fiyatlara satılmaktadır.

Açacak fiyatlarını belirleyen hususlar şunlardır:

  • Açacak üretiminde kullanılan malzeme açacak fiyatını etkilemektedir. 
  • Kullanılan malzemenin kalitesi de fiyatları etkilemektedir. Örneğin aynı malzemenin düşük ya da yüksek kaliteli çeşitleri olabilmektedir. 
  • Alınacak adet sayısı da açacak fiyatlarını etkileyen önemli bir husustur. Örneğin doğum, söz, nişan gibi etkinliklerde alınacak  açacak magnet toptan alduğu için fiyatı tane işi anılacak açacağa göre çok daha hesaplı olacaktır. 
  • Fiyatı etkileyen diğer bir husus ise işçiliktir. Fabrika ürünü yerine el emeği ve özel işçilik gerektiren ürünler daha pahalı olacaktır. 

Toptan Açacak Ürünlerinde Fiyat Değişir mi?

Açacak ürünleri toptan olarak daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Bunun ana sebebi toplu alımlarda satıcıların stok ve lojistik maliyetlerinin düşmesidir.

Size özel tasarımlarla açacak ürettirmek istiyorsanız istediğiniz görsel tasarımlarla plastik üzerine baskı, dijital baskı üzerine epoksi gibi tekniklerle kendinize özel açacaklar tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde tasarlayacağınız ürünler dijital baskı teknikleri kullanıldığı için düşük adetlerle sipariş verebilirsiniz.

Özel şekilli açacak üretiminde çoğunlukla kalıplar ile üretim yapılmaktadır. Kalıplı üretimde de üretimin başlangıç maliyetleri yüksek olmaktadır. Bu sebeple özel şekilde üretilmesini istediğiniz biblo-heykel ürünlerde uygun fiyat alabilmeniz için yüksek adetli siparişler vermeniz gerekebilecektir. 

Açacak Modelleri ve Fiyatları

Açacaklar üretildiği malzemeye göre farklı adlar almaktadır.


Ahşap Açacak Modelleri Ve Fiyatları 

Ahşap açacaklar da kişiye birçok farklı model seçeneği sunmaktadır. Doğal ve hafif bir malzemedir. Nişan, düğün gibi etkinliklerde tercih edilmektedir. Lazer kesimle istenilen şekillerde üretilebilen modelleri görmek için şuraya bakabilirsiniz. Adet fiyatı 1.25TL ile 8TL arasında değişiklik gösterir.

Plastik Açacak Modelleri Ve Fiyatları

Şişe açacağı anahtarlık, açacak yüzük, doğum günü magnet açacak gibi birçok çeşidi olan plastik açacaklar sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda bazı markaların  reklamlarını yapabileceği magnet açacaklar tüp, şişe gibi farklı şekillerde olabilmektedir. Doğum günlerinde, özel günlerde sıklıkla tercih edilen plastik açacak fiyatları ortalama 7.5 TL ile 20 TL arasında değişiklik göstermektedir.  İlgili ahşap açacak çeşitleri ve  modelleri için  şuraya  bakabilirsiniz: 

Polyester Açacak Modeller Ve Fiyatları 

Halk arasında mermer tozu olarak da bilinen polyester malzeme kullanılarak yapılan kapak açacağıdır. Diğer malzemeler kullanılarak yapılan açacak magnetler gibi polyester açacak da bizlere birçok model seçeneği sunmaktadır. Örneğin Galata Kulesi, Kız Kalesi gibi şehirlerin sembollerini barındıran magnet modelleri ya da özel günler için yaptırılan bebek magnet açacak, anahtarlık açacak gibi farklı modellere buradan  gözatabilirsiniz: Polyester açacak fiyatları ise ortalama 10 TL ile 40 TL arasındadır. Toptan alımlarda fiyatta değişiklik olacaktır. 

Metal Açacak Modelleri Ve Fiyatları

Bu tür magnetler de kişiye birçok model seçeneği sunmaktadır. İstenilen şekilde kare yuvarlak ya da uzun açacak şeklinde modelleri mevcuttur. Metal yüzeylere yapışan mıknatıslı açacak çeşitleri özel günlerde kullanılan  ya da reklam amaçlı tüp, ekmek, kumbara, su şişesi gibi farklı şekilleri olan birçok çeşide buradan bakabilirsiniz: 

Metal açacak fiyatları adet olarak 10 TL ile 30 TL arası değişiklik göstermektedir. Toptan alımlarda adet fiyatı daha hesaplı olacaktır.

Epoksi Açacak Modelleri Ve Fiyatları

Epoksi de reçinenin yapıştırıcı özelliğiyle plastiğin birleşimi bir malzemedir. Daha çok söz, nişan, nikah gibi özel günleri hatırlatması için tercih edilen bir magnet açacak türüdür. Kare, yuvarlak, beşgen gibi geometrik şekilde ve istenilen her renkte yapışabilen açacaklardır. 

Mıknatıslı özelliği ile metal yüzeylere yapışan ön tarafı yazılı,tarihli ve süslü olan arka tarafı ise açacak olan magnetlerdir. Fiyat aralığı ise ortalama 7.5 TL ile 15 TL arasındadır. Bu tür açacak magnetler özel günlerde hediyelik olarak dağıtıldığından daha çok adet yerine toptan alınmaktadır. Bu da fiyatı etkileyecektir. Epoksi açacak modelleri ve toptan fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Doğum Günü Açacak Magnet Modelleri Ve Fiyatları

Günümüzde neredeyse her özel günde hediyelik olarak tercih edilen magnet açacaklar doğum günlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tercihin sebebi aynı üründen istenilen sayıda yapılabilmesidir. Üzerine istediğiniz görseli ve tarihi ekleyebileceğiniz, istediğiniz renkte yaptırabileceğiniz magnetler aynı zamanda metal yüzeylere yapıştığı için hem görsel bir haz verecek hem de açacak ihtiyacını karşılayacaktır. 

Birçok farklı malzeme seçeneği sunan bu açacak magnetler el işçiliği isteyen özel tasarımlarda olabileceği gibi daha az zahmetli fabrikasyon ürünler de olabilir. 

Bu ürünlerin fiyatı kullanılan malzeme ve istenilen model ve adete göre değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte ortalama 10 TL ile 30 TL arasında onlarca çeşit açacak bulabilirsiniz. 

Nişan Açacak Magnet Modelleri Ve Fiyatları

Özel günlerin vazgeçilmez hediyeliği haline gelen magnetler nişanlarda da en çok tercih edilen üründür. Arka tarafı mıknatıslı, buzdolabına yapışabilen magnetlerin ön yüzünü zevkinize göre yaptırabilirsiniz. Nişanlarda isim ve tarih yazılan ön yüz istenilen renkte olabilir. Şekil olarak ise açacak kısmı arkasında bulunan magnetler, ya da kendi açacak şeklinde olan magnetler tercih edebilirsiniz. 

Nişanlarda kullanılan bu magnetler de hem fabrikasyon hem de el emeği olabilmektedir. Bu sizin tercihinize kalmış bir durumdur. İsterseniz gerekli malzemeleri, kullanacağınız görsel süsleri alıp etkili bir yapıştırıcıyla sizler de kendi açacak magnetinizi yapabilirsiniz. 

Nişanlarda kullanılan açacak magnet fiyatları toptan alımlarda değişiklik göstermekle birlikte ortalama 10 TL ile 20 TL arasındadır. 

Şişe Açacağı Nasıl Kullanılır? 

Bazı gazlı içeceklerin bozulmaması için metal tırtıklı kapaklar kullanılmaktadır. Bu şişelerin kapağını elle açmak mümkün değildir. Bu durumlarda şişe açacağı kullanılmalıdır. Şişenin sabit kalması için elle kavramalı ve kapak açıldıktan sonra sarsılıp içindeki sıvının dökülmesi engellenmelidir. Daha sonra kapak açacağı kapağın tırtıklı kenarına yerleştirilmeli ve yukarı doğru çekilmelidir. Böylelikle şişenizin kapağı açılacaktır. 

Açacak Faydaları Nelerdir?

Cam şişelerde satılan gazoz gibi bazı ürünler metal tırtıklı bir kapakla kapatılmaktadır. Bu kapağı elle açmak pek mümkün  değildir. Eğer kapak başka bir yüzeye sürtülerek açılmaya çalışılırsa cam şişe kırılabilir ve ciddi kesiklere sebep olabilir. Bununla birlikte şişe kapağını dişleriyle açmaya çalışanların da dişleri kırılabilir. 

Bu durumda en pratik ve kullanışlı yöntem şişe kapağı açacağı kullanmak olacaktır. Böylelikle yaralanma riski en aza inmiş olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.