• Tümünü Temizle

Rakı Bardağı

için 16 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
+ 21
Myros - Yazılı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
+ 3
Myros - İstanbul Temalı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
+ 6
Myros - Atatürk Temalı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
+ 4
Myros - Bodrum Temalı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
+ 3
Myros - Ayvalık Temalı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
+ 4
Myros - İzmir Temalı Myros Baskılı Rakı Bardağı
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
79,90 TL
(0)
için 16 ürün görüntüleniyor.

Rakı Bardağı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm bardak çeşitlerinden kolayca ayırabileceğiniz, ince ve uzun silindir formda olan rakı bardağı kişiye özel, biri su biri rakı için kullanılan, ikili rakı bardağı seti şeklinde üretilen bir üründür. Rakı bardağı modelleri öncelikle rakı içmek için kullanılsa da uzo, likör, şerbet, meyve suyu, ayran, meşrubat ve su içmek için de kullanılabilir.

Geleneksel Türk Rakısı, kutlama, davet ve organizasyonların en çok tercih edilen içkilerindendir. On dokuzuncu yüzyılda, Anadolu topraklarının farklı bölgelerinin karakteristik yaş üzümlerinden, damıtılarak üretilmeye başlanan Türk Rakısı, günümüzde önemli bir dünya markası haline gelmiştir. Rakı içilen sofralar çok büyük bir özenle hazırlanır. Ana yemeğinden mezelerine kadar, hazırlanan her çeşidin rakıya uyumlu olan, kendine has bir özelliği, tarifi vardır. En basit halinin bile ziyafete dönüştüğü bu sofralarda, rakı adabı çok önemlidir. Tiryakilerinin tek bir kuralını bile ihlal etmeden sürdürdüğü rakı adabının, rakının gelenekselleşmesinde çok önemli bir yeri vardır. İçerken güzel dileklerle “şerefe” kadeh kaldıran ellerdeki rakı bardağı, rakı sofralarının başrol oyuncusudur. Kullanıcıları, klasik sade rakı bardağını daha çok tercih etse de, günümüzde birçok farklı türde rakı bardağı modelleri  bulunmaktadır. Tasarımına göre geleneksel veya modern, malzemesine göre cam veya kristal, modeline göre düz, kesme kristal, desen, yazı veya resim baskılı olarak gruplanabilir. Kurucu önderimizin en sevdiği içki olan Türk rakısını, Atatürk resimli rakı bardağıyla içebilmek için hazır ürünlerimizden alabilir, rakı bardaklarınızı karma sipariş verebilir, kişiselleştirilebilir modellerimizle kendi deseninizi oluşturarak sipariş verebilirsiniz. Restoran, işyeri, kurumsal davet ve organizasyonlarınızda kullanmak için toptan satış seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Rakı bardağı ürünlerini satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıdadır:

 • Üretildiği malzemenin, cam veya kristal olmasına karar verilmelidir.
 • Tabanının ince veya kalın olmasına karar verilmelidir.
 • Formunun, geleneksel ya da modern olmasına karar verilmelidir.
 • Tasarımının düz ya da kesme olmasına karar verilmelidir.
 • Düz tasarımlarda desen ya da baskı isteniyorsa şekline karar verilmelidir.
 • Alacağınız kişi sayısına göre iki katını hesaplayarak adet belirlenmelidir.

Rakı Bardağı Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Rakı bardağı ölçüleri, tabanı ve genişliği 50 mm çapında, boyu 134 mm uzunluğundadır. Silindir cam bardak üzerine sade ya da desenli formda üretilir. Rakı bardağı modelleri kişisel zevke göre değişkenlik gösterir. Rakı çay bardağı kullananlar gerçek rakı tiryakileridir. Geleneksel rakı bardağı sevenler, düz cam ya da kesme kristal ürünleri tercih ederler. Modern formlarda rakı bardağı yazılı veya resimli olabilir. Bu modellerde, rakı bardağı sözleri, sofrada kadehleri kaldırırken sizin yerinize dile gelir. Rakı bardağı kişiye özel resim veya baskı ile anılarınızın şahidi olur. İsim yazılı rakı bardağı kalabalık sofralarda kadehlerin karışmasını önler. Rakı içmekten keyif alan eşinize, dostunuza, sevdiklerinize onlar için seçtiğiniz bir desen ve formda rakı bardağı seti hediye etmek, sofralarında olamadığınız zamanlarda bile muhabbetlerinde ve anılarında olmanızı sağlar.

Rakı Bardağı Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir?

Rakı bardağı modellerinin fiyatları, düz formlardan, tasarım ve kesme kristallere kadar,  7.5 Lira ile 1.500 Lira arasında değişmektedir. Ortalama fiyat aralığı ise 45 TL - 60 TL arasındadır.

Rakı Bardağı Ürünleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Geleneksel rakı bardağı, sade cam bardak olarak ve  ikili set halinde üretilir. Her rakı bardağı modeli bu ikili set şeklinde satışa sunulur.  Sade rakı bardağı ile kişiselleştirilen yazılı rakı bardağı, desen, resim için yapılan renklendirme, baskı için kullanılan işçilik nedeniyle fiyatta farklılık gösterebilir.

Rakı Bardaklarının Ödeme Seçenekleri Nedir?

Rakı bardağı ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Rakı bardağı ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Rakı Bardağı Çeşitleri Nelerdir?

Rakı bardağı modelleri aşağıda listelenmiştir:

Rakı Bardağı Nasıl Kullanılır?

Aromatik içkiler dört duyuya hitap eder. Gözlerle içkinin miktarı ayarlanır. Kadehe dokunulup ele alındığında vücut ısısıyla kimyasal tepkime olur. İçmeden önce kokusu algılanır. Son olarak tadı damakla buluşur ve lezzetin farkına varılır. Geleneksel Türk Rakısı en yoğun aromalı içkilerdendir. Alkol oranı yüksek olan bir içki türü olduğu için zamana yayarak, yudum yudum ve soğuk tüketilir. İçkiye eşlik eden özel mezeleri ve yemekleri ile, rakı adabına göre servis edilir ve içilir. Rakı bardağı 6 lı olarak alındığında üç kişi için kullanılabilir. İlk bardağa kişinin alışkanlığına göre belirli miktarda rakı konur. Üzerine, önce soğuk su sonra tercih ediliyorsa buz eklenerek karıştırılır. Sadece rakı içmek isteyen şişeyi çevirerek kadehi doldurur. İkinci bardakta ise rakı bardağının yanında, tüketilmek üzere hazır bekletilen soğuk veya buzlu su vardır. Sonradan masaya yeni biri katılmayacak ise, sadece ilk kadeh tokuşturularak şerefe kaldırılır. Kadeh tokuşturma rakı bardağının dip kısmıyla yapılır. Bu sırada uygulanan temasın kırılma riski doğurmaması için usulünce yapılması gerekir. Diğer kadeh kaldırmalar havada tutularak yapılır. Yemekleriyle, mezeleriyle, müzikleriyle rakı sofraları anıların, dertlerin paylaşıldığı, memleketin kurtarıldığı, muhabbetin ve sohbetin uzun saatlere yayıldığı şenlikli bir mekan haline gelir. Rakı adabında kadeh boş bırakılmaz ve sohbetin, ziyafetin sonunda bile son yudumu rakı bardağının dibinde bırakılır. En önemli mezesi muhabbet olan rakı sofraları böylece yeniden bir araya gelmenin umudunu rakı kadehinin dibinde saklar.

Rakı Bardağı Hediyelik Eşya Olarak Kime Alınabilir?

Dünya markası haline gelen, geleneksel Türk Rakısının sofralardaki en önemli temsilcisi olan, rakı bardağı aşağıdaki durumlarda hediye olarak alınabilir:

 • Yeni ev alan veya evlenen rakı severlere
 • Doğum günü, yıldönümü,  babalar günü gibi kişiye özel kutlamalar için rakı meraklılarına
 • Kırılan ya da eksilen rakı bardaklarınızın yerine kendinize 

Rakı Bardakları için Toptan Satış Mevcut mu?

Rakı bardağı ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Rakı bardağı ürünlerinde toptan fiyatları  12,66 TL civarında bulunmaktadır. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Rakı Bardakları için Ücretsiz Kargo var mı?

Rakı bardağı ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Rakı Bardaklarının Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Rakı bardağı ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Rakı Bardağı Hediyelik Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir?

Rakı bardağı modelleri, kaliteli cam malzeme, yüksek işçilik, ergonomik tasarımıyla  tüm sofralara uygun standartlarda ve çeşitlilikte, Myros atölyelerimizde üretilmektedir. Katalog için, geleneksel sade cam rakı bardağı üzerine, temalı baskı desenleri ile hazır koleksiyon oluşturulmuştur. Hazır ürünlerin yanında kendi belirlediğiniz, desen, yazı, resim gibi seçeneklerle tasarımı kişiselleştirebilir ve rakı bardağı modellerinizi siz yaratabilirsiniz.

Rakı Bardağına Benzer Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

Rakı bardağına benzer hediyelik eşyalar aşağıda listelenmiştir:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.