• Tümünü Temizle

Çini Vazo

için 38 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
+ 8
Myros - Çini Kabartma Kütahya Vazo 10 cm
289,00 TL
(0)
+ 9
Myros - Çini Kabartma Kütahya Vazo 15 cm
379,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Çini Kabartma Kütahya Vazo 20 cm
679,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Çini Kabartma Kütahya Vazo 25 cm
859,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Çini Kabartma Kütahya Vazo 30 cm
999,00 TL
(0)
859,00 TL
(0)
2.899,00 TL
(0)
819,00 TL
(0)
1.199,00 TL
(0)
+ 8
Myros - Çini Kazıma Kabartma Vazo 10 cm
289,00 TL
(0)
+ 7
Myros - Çini Kazıma Kabartma Vazo 15 cm
379,00 TL
(0)
+ 7
Myros - Çini Kazıma Kabartma Vazo 20 cm
679,00 TL
(0)
+ 10
Myros - Çini Kazıma Kabartma Vazo 25 cm
859,00 TL
(0)
+ 9
Myros - Çini Kazıma Kabartma Vazo 30 cm
999,00 TL
(0)
+ 4
Myros - Çini Turkuaz İnce Vazo 10 cm
269,00 TL
(0)
için 38 ürün görüntüleniyor.

Çini Vazo Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çini kelimesinin kökeni Farsçadan geldiğini bilmekle beraber manasına baktığımız zaman ise pişmiş toprak ve balçık levha dan yapılma üzerine sır çekilen ve bezemeler ile süslenen taban, duvar, pencere, tabak, ibrik, sürahi ve vazo gibi nesneleri ihtişamlı bir görüntüye çeviren sanat biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin birçok şehri çinileri ile meşhur olmasına karşın en meşhur çiniler Kütahya, İznik ve Bursa'da bulunmaktadır. Dünya çapında ise isim kökenine baktığımız zaman İrandan tüm dünyaya yayıldığını anlamak güç değildir. Genel olarak Asya kıtalarında çok yaygın olan çini sanatı değerli, zarif ve özel parçalar olarak tüm Dünyanın neredeyse gözdesi olabilecek sanat ürünleri sınıfında yer alabilmektedir. 

Bu kadar değerli ve özel olan çiniden yapılma ürünler taşınabilir olmasından kaynaklı olarak da ev ve ofisinizin veya hediye olarak getireceğiniz kişinin sergileyeceği ortamda en nadide parça olması özelliğini taşıyacaktır. Her renk ve desende özellikle çiçek motifleri ile gözde olan çinilerin en zarif ürün sınıflarından biri olan çini desenli vazolar bulunduğu ortama ihtişam ve şıklık katacağı kesindir. Çini işlemeli vazoları hem kendinize hemde hediyelik olarak her sevdiğinize alabilmeniz mümkündür. Eş, dosta alacağınız en güzel Çini vazolar onları mutlu edebilir veya özel günlerinizi eşsiz ve daha fazla anlamı hale getirebilir ya da bu ihtişamlı vazoları bir daha bulamam diyorsanız toptan alıp saklayabilir, evinizin, ofisinizin her köşesinde çini sanatı vazoları sergileyebilir tüm dostlarınıza desen desen ve farklı modellerden hediye edebilirsiniz. Aynı zamanda işletmeniz için de toptan satın alabilirsiniz. Çini vazo ürünlerini satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıda listelenmiştir. Bunlar; 

  • Hediyelik çini vazo alırken, alacağınızın kişinin hangi desen ve renklerden hoşlandığını bilmenizde fayda bulunmaktadır. 
  • Evi, ofis, otel, şirket veya hastaneye dahi koyabileceğiniz bu vazolar sergilenecek ortama göre boyutuna dikkat edilerek alınmalıdır. 
  • Tarih sayfalarından çıkmış gibi görünmesini istediğiniz bir eviniz var ise veya böyle bir sevdiğiniz/dostunuz var ise çini vazolar sizler için çok uygun hediyeler olacaktır. 

Çini Vazo Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Çini vazo desenleri her model için ayrı ayrı seçilip, işlenerek en uygun şekilde ulaşabileceğiniz ölçüde sizlere sunulmaktadır. Her çeşit ve modelde çini vazo modelleri bulunmaktadır. Ağız kısmı geniş, dar veya bahar zamanı yapraklarını açmış çiçek gibi görünümü, gövde kısmı genellikle oval,yuvarlak, dip kısmı ise ince ve ağız ile orantılı veya daha geniş olarak tasarlanan vazoların üstüne serpiştirilmiş çiniler mevcuttur. Ancak bunların yanında en çok tercih edilen ibrik modeli aslanağzı ismini kendisi ile özdeşleştirilmiş vazo biçimidir.  

Geçmiş zamandan günümüze değin süregelen zaman içerisinde en çok tercih edilen ürün sınıfına girmektedir. Çini vazo örneklerinden en çok tercih edilenleri ise  mavi çini vazo, çini küp vazo, gözyaşı çini vazo, aslanağzı çini vazo olarak sıralayabiliriz. Hem ev içi ihtiyaç hem ortamı süsleyecek nesne hemde en iyi en zarif hediyelik eşya sınıfında yer almaktadır. Örneğin annenize alacağınız bir buket çiçeğin yanında 160 mm genişliğinde 160 mm boyunda 400 mm yüksekliğinde 1824 gr ağırlığında gök mavisi üzerine çiçek ve lale desenli çini kabartma vazo, evin şıklığına şıklık katacak aynı zaman da sürekli yeni çiçek buketleri ekleyerek bulunan ortamın zarafetli görünmesini sağlayacaktır. Veya tarihle haşır neşir olan yakın bir dostunuza alacağınız gözyaşı vazo kendisi için asla unutulmayacak bir hediye olacaktır. Hem tarihi değeri olsun hemde modern olsun diyorsanız ürünlerimizi modern çini vazo desenleri ile süsleyip sizlere tarihi moderenleştirerek getirmekteyiz. 

Çini Vazo Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir?

Çini vazo modellerinin gelmiş geçmiş en çok tercih edilen ürünler arasında olduğundan bahsetmiştik. Renk renk, desen desen ve farklı modelleri olan bu çini desen vazolar hem sizi hem sevdiklerinizi çok mutlu edecektir. Özelliklede fabrikasyon ürünü değilde el yapımı olmasından kaynaklı olarak el yapımı çini vazo fiyat skalası da kaliteside değişmektedir. 

Model, tasarım, işçilik, el emeği bakımından farklılık gösteren çini vazolu temalı ürünlerimiz 135,00 tl ile 3,780,00 tl arasında değişen bir fiyata sahip bulunmaktadır. Alacağınızın ürünün değerine göre ise değişen fiyatı ortalama olarak 450,00 ile 2,880,00 tl arasında değişmektedir. 

Çini Vazo Ürünleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çini vazo modellerinin fiyat aralığından bahsetmiştik. Ancak bu fiyatların nasıl belirlendiğine dair bir netlik kazandırmadık. El emeği ve özel yapım olmasından dolayı uzun uğraşlar, uzun araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bu ürünlerimiz geçmiş tarihimizden kalma çini sanatını günümüze aktarmamız dan dolayı özel incelik gerekmektedir. Özelliklede büyük çini vazoların yapım aşaması daha zor gerçekleşmektedir. Ürünlerimizin tasarım, işçilik, malzeme, renk, şekillendirme, biçimlendirme gibi yapım aşamaları baz alınarak maliyet fiyatı ortaya çıkmaktadır. Daha sonra ise pazar arayışına çıkılarak sizlere en uygun ortalama fiyat belirlenerek satışa sunulmaktadır. 

Çini Vazo Çeşitleri Nelerdir?

Tarihi geçmiş yıllara dayanmasından dolayı çok çeşit çini modelleri bulunmaktadır, bunlardan örnek birkaç çini vazo aşağıda listelenmiştir;

Çini Vazo Nasıl Kullanılır?

Çini vazo çeşitlerimiz belki de alacağınız en iyi hediyelerden biri olabilir veya sizler için bile en özel hediye konumuna girebilir. Birgün bir bakarsınız dünya üzerinde bulunan bir çok çeşit hediyelik ürün arasında boğulmuşsunuz ve karşınıza çini vazo çeşitlerimiz çıkmıştır. Veya hiç olmadık bir anda rüyanızda çini vazo görmüşsünüz, hemen satın alıp evinizin en çok görülen yerine koyarak gelen misafirlere göz zevki yaşatmak isteyeceksiniz dir. 

Çini desen vazolarımızı sevdiklerinize hediye edebilir, evinizin holüne konumlandırabilirsiniz. İsterseniz toptan alarak eşe dosta dağıtır veya evinizin, ofisinizin her tarafında ayrı ayrı parçalar halinde ister kombinleyerek istersenizde farklı bölgelerde rengine dikkat ederek alacağınız çiçekler ile süsleyebilirsiniz.

Çini Vazo Hediyelik Eşya Olarak Kime Alınabilir?

Hediye olarak alabileceğiniz kişilerin listesi aşağıda verilmiştir; 

  • Yıldönümünde veya başka bir özel günde eşinize alabilir,
  • Çini sanatına ilgi duyan bir yakınınıza alabilirsiniz,
  • Tarih ile iç içe olan aile üyelerinden birine veya sevdiğiniz bir dostunuza hediye edebilirsiniz,
  • Tarih veya sanat dallarından birinde öğretmen olan sevdiğiniz bir hocanıza hediye edebilirsiniz. 

Çini Vazo Hediyelik Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir?

Bu ülke topraklarından çıkmış olan her türlü sanata ve tarihine hürmet dolu olan ve tasarımlarını sizler için ülkeyi karış karış inceleyip gezerek değerlendirip büyük küçük çini vazo demeden modeller çıkaran Myros büyük bir aşk ve zevk ile üretim yapmaktadır. 

Çini Vazoya Benzer Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

Antika çini vazo, seramik çini vazo, çini desen vazo gibi bir çok çeşit bulunan çini desenli vazo modellerine benzer ürünler de aşağıda listelenmiştir; T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.