• Tümünü Temizle

Biblo-Heykel

için 318 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
199,00 TL
(0)
+ 4
Myros - Çini Orta Güvercin Kabartma Biblo
249,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Çini Turkuaz Küçük Fil Biblo
129,00 TL
(0)
269,00 TL
(0)
629,00 TL
(0)
349,00 TL
(0)
+ 7
Myros - Çini Küçük Kabartma Kuş Biblo
109,00 TL
(0)
129,00 TL
(0)
149,00 TL
(0)
539,00 TL
(0)
+ 2
Myros - Çini Tezhip Büyük Kaplumbağa Biblo
539,00 TL
(0)
269,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Çini Turkuaz Kaftan Biblo 5 cm
109,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Çini Turkuaz Nar Takımı
359,00 TL
(0)
+ 4
Myros - Kristal Tabakta İkili Renkli Kuğu Biblo
499,00 TL
(0)
için 318 ürün görüntüleniyor.

Biblo – Heykel Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Heykel; mermer, seramik, taş, tunç, bakır, ağaç, fildişi, çamur, kil, metal vb. malzemeler kullanılarak daha çok insan ve hayvan modelleri başta olmak üzere çeşitli eşyaların yapıldığı üç boyutlu eserlerdir. Heykelin çeşitli türleri vardır: İnsan vücudunun boyun ve baş kısmının yer aldığı modeller büst heykel, insan vücudunun sadece gövdesine yer veren heykeller tors heykel olarak adlandırılır. Bunun yanında kullanılan malzemenin zemini kabartılarak yapılan heykellere ise rölyef heykel denilmektedir. 

Heykeller kullanılan malzemeye göre de adlandırılmaktadır: Balmumu heykel, tunç heykel, metal heykel gibi.

Biblo heykel ise çeşitli malzemeler kullanılarak yapılan heykellerin gerçek boyutu dışında daha küçük ve zarif modellerdir. Heykeller ilk yapıldıkları çağlarda farklı amaçlarla kullanılıyor olsa da günümüzde daha çok görsel dekorasyon amaçlı bir süs eşyasıdır. Ev, ofis, eş yeri gibi alanlara hediye alınırken çokça tercih edilen bir türdür. 

Biblo heykel alınırken dikkat edilecek şeylerin başında alınan biblo-heykelin kullanılacağı ortama uyumu gelmektedir. Biblo-heykeller daha çok dekorasyon amaçlı kullanıldığı için konulacağı alana uyum sağlayan, tamamlayıcı bir parça olmalıdır. Örneğin tv ünitesi için daha çok sade, göz yormayan, az gösterişli tasarımlar seçilirken duvar biblolarında daha gösterişli figürler seçilmelidir. Çocuk odasına alınacak bir biblo-heykel ile salona alınacak biblo-heykel arasında farklar olmalıdır. Söz gelimi mesleklerle alakalı  hediyelik bir biblo alırken bir aşçıya dişçi biblosu hediye etmek tutarsız olacaktır.

Biblo alınırken dikkat edilecek bir diğer husus kullanılan malzemedir. Kullanılacağı alandaki eşyalar göz önüne alınmalı ve buna uygun bir seçim yapılmalıdır. Örneğin ahşap ağırlıklı bir alanı dekore ederken seçilen biblo da o alanla bütünlük sağlamalıdır. Çocuk odasına alınacak bir biblonun yere düşme, kırılma olasılığı daha fazla olduğu için sağlam, dayanıklı malzemelerden yapılmış biblolar tercih edilmelidir. Bu alanda metal, ahşap gibi malzemelerden yapılmış biblo-heykeller tercih edilebilir.

Bir diğer önemli nokta ise alacağınız ürünün boyutu olmalıdır.  Dar bir alanı dekore etmek için alınacak biblo daha küçük boyutlarda seçilirken; geniş bir alanda kullanılmak üzere alınan biblo, alanda görünecek şekilde daha büyük boyutlarda olmalıdır. 

Biblo-heykel alınırken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de bütçedir. Biblo-heykellerin fiyatları kullanılan malzemeye, boyuta ve işçiliğe göre değişiklik göstermektedir. El işçiliği fazla olan uğraştırıcı tasarımlar fabrikasyon üretime göre daha maliyetli olacaktır. 

Biblo-Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ev, ofis, iş yeri gibi birçok alanda dekorasyon amaçlı kullanılan biblo-heykel hediyelik eşyalar her bütçeye uygun geniş bir fiyat aralığında satılmaktadır. 

Biblo-heykel fiyatlarını etkileyen hususlar aşağıdadır:

  • Biblo-heykel yapımında kullanılan malzeme ürünün fiyatını etkilemektedir. Örneğin polyester, pleksi gibi malzemeler kullanılarak yapılan bir biblo çini ya da mermer malzemeden yapılan ürüne kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Bunun yanında aynı malzemenin düşük kaliteli ürünleri de satışa sunulmaktadır. Bu da ürünün duruşunu etkileyen bir faktördür. Daha hesaplı olabilir ama kaliteden ödün vermek alınan ürünün istenilen atmosferi vermesini engelleyebilir.
  • Ürünün boyutu da fiyatı etkileyen önemli bir etmendir. Aynı malzemeden yapılmış figürün büyük ve küçük boyunu düşündüğümüzde küçük olanda daha az malzeme kullanıldığı için daha uygun fiyatlı olacaktır. 
  • Ürünün özgünlüğü de fiyatını etkilemektedir. Çok sık rastlanmayan özel tasarımlar seri üretilen biblo-heykellere göre daha pahalıdır. 
  • İşçiliği de ürünün fiyatını etkilemektedir. Çok detaylı, ince el işçiliği isteyen tasarımlar daha basit ürünlere kıyasla yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. 
  • Alınacak ürünün sayısı da fiyatı etkilemektedir. Toptan alınan biblolar tane fiyatına göre daha hesaplı olacaktır.

Toptan Biblo-Heykel Ürünlerinde Fiyat Değişir mi?

Biblo-heykel ürünleri toptan olarak daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Bunun ilk sebebi toplu alımlarda satıcıların stok maliyetlerinin düşmesidir. Biblo-heykel üretiminde çoğunlukla kalıplar ile üretim yapılmaktadır. Kalıplı üretimde de üretimin başlangıç maliyetleri yüksek olmaktadır. Bu sebeple size özel olarak üretilmesini istediğiniz biblo-heykel ürünlerde uygun fiyat alabilmeniz için yüksek adetli siparişler vermeniz gerekebilecektir.

Biblo-Heykel Modelleri ve Fiyatları

Biblo-heykeller üretildiği malzemeye göre farklı adlar almaktadır.

Bronz Biblo-Heykel:Bronz; bakırın çinko, kalay, kurşun, alüminyum, nikel gibi elementlerin karışımlarıyla oluşan malzemeye verilen genel addır. Bu malzeme kullanılarak yapılan biblo-heykellere de bronz biblo-heykel denilmektedir. Bronz biblo-heykeller dökümle yapılmaktadır. Ürün alınırken döküm ve malzeme kalitesine dikkat edilmelidir.  Bronz biblo-heykellerin farklı birçok modeli vardır: At, fil, maymun, aslan gibi hayvan figürlü biblo çeşitleri vardır. Atatürk büstü, yogacı kız, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Eyfel Kulesi gibi önemli şahsiyetlerin ve yerlerin biblo-heykelleri mevcuttur. Bunun yanında hemen hemen her tarza uygun biblo-heykel çeşitlerini bulmak mümkündür.   Duvara asılabilen modeller, vazolar, dekoratif şekiller mevcuttur. Fiyat aralığı biblo-heykelin modeline, malzeme kalitesine, özgünlüğüne bağlı değişmekle birlikte ortalama 50TL ile 3000TL arasındadır.

Çini Biblo-Heykel; bir yüzü sırlı, renkli ve çoğunlukla çiçek desenleriyle süslü, pişmiş balçıktan yapılan nesnelerdir. Bu nesneler ya da levhalar görsel süs amaçlı duvara, zemine döşenmektedir. Aynı zamanda bu malzemeden tabak-çanak, biblo-heykel de yapılmaktadır. Hassas ve kırılgan nesnelerdir. Bu malzemeden yapılan biblo-heykellerde mavi ve kırmızı renk ağırlıktadır. Kuş, kedi, nar gibi figürler olmakla birlikte bu malzeme kullanılarak yapılan asıl biblo-heykeller vazolar ve tabaklardır. Evine otantik bir hava katmak isteyenlerin salonlarında boy boy vazoları ve duvar tabaklarını görmek mümkündür.  Çini biblo-heykeller antika da olabilmektedir. Fiyatları modellerine göre değişmekle birlikte ortalama 40TL ile 4000TL arasıdır diyebiliriz. El yapımı antika vazoların değeri çok daha fazla olabilmektedir.

Kristal Biblo-Heykel: Camın kesilmesiyle oluşturulan biblo heykeller genellikle kristal biblo-heykel olarak adlandırılmaktadır. Kristal biblo-heykeller ışıklı ortamlarda ışığı alıp farklı renklere kırarak çok güzel bir görünüm kazanırlar. Bu sebeple yoğun ışık altında sergilenirler. Kristal biblo-heykeller bu özellikleriyle çok tercih edilen biblo-heykel modellerinden birisidir. Fiyat aralığı 40TL ile 2000TL arasında değişiklik göstermektedir.

Polyester Biblo-Heykel: Pet yani bir çeşit plastik malzemedir. Bu malzemeden yararlanılarak yapılan biblo-heykellere polyester biblo-heykel denilmektedir. Oldukça dayanıklı bir malzemedir. Polyesterden yapılmış yüzlerce biblo çeşidi vardır. Hayvan bibloları, komik figürlü biblolar, Arap bacı bibloları, melek bibloları, zenci kadın şarkıcı bibloları, meslek bibloları, ters akış buda tütsülük bibloları, üçlü yüz bibloları vb. birçok seçeneği bulabileceğiniz bir biblo-heykel türüdür. Çok küçük ya da çok büyük ebatlarda olabilmektedir. Örneğin masa üstü küçük bir biblo ya da bahçe dekoru için büyük hayvan figürlü bir heykel. Fiyatları ortalama 20TL ile 1300TL arasında değişiklik göstermektedir.

Seramik Biblo-Heykel: Seramik, ana maddesi kili bazı elementler eklenerek su ile karıştırılan bir malzemedir. Kelimenin kökü de çömlekçilikten gelmektedir. Seramik diğer malzemelere göre daha hassastır. Küçük bir darbede kolayca kırılabilir.  Bu malzeme kullanılarak yapılan nar, vazo, tabak modelleri başta olmak üzere dekoratif birçok obje görmek mümkündür. Bunlardan bazıları: Antik Helen büst heykeli, kaktüs modelleri, dekoratif sehpa ya da masa üstü renkli kabaklar, vazolar, küpler ve kürelerdir. Fiyatları ortalama 20TL ile 2000TL arasındadır. Bohem tarzda yapılan dekoratif küp, vazo gibi bazı modellerin fiyatları daha yüksek de olabilmektedir.

Salon Dekorasyonunda Biblo Ve Heykellerin Önemi Nedir? 

Bir evi dekore ederken istediğimiz bohem, rustik, retro, modern ya da klasik havayı sadece seçilen mobilya ya da halı ile vermek mümkün değildir. Nasıl ki ne kadar güzel olursa olsun bir elbise takısız eksik kalırsa, aksesuarsız odalar da aynı şekilde insana bir eksiklik, tamamlanmamışlık hissi verecektir. Evinizde, salonunuzda, çocuk odanızda ya da mutfak tezgahınızda yer vereceğiniz bir biblo veya heykel bile bir anda atmosferi değiştirecek ortama yeni bir enerji katacaktır.

Modern zamanda teknolojinin ilerlemesiyle incelen televizyonlar tv ünitesinde vazolar, biblolar için açılan bir alan bırakmıştır. Kocaman bir boşluk olan duvarları zevkinize göre değerlendirmek duvar heykellerine yer vermek salon ve oturma odalarında tercih edilen dekorasyonlardandır.

Çocuk Odalarında Ne Tür Biblo-Heykeller Kullanılmalıdır?

Çocuk odalarına biblo-heykel seçerken dikkat edeceğimiz şeylerin başında seçilen malzemenin dayanıklılığı gelmelidir. Çocuklar yetişkinlere göre daha hareketli, dikkatsiz ve acelecidirler. Etraflarındaki eşyalara fark etmeden çarpabilir ve düşürüp kırabilirler. Bu sebeple çocuk odalarına konulacak biblo-heykeller daha dayanıklı malzemelerden olmalıdır. Çini bir bibloyu çocuğunuzun çalışma masasına koyduğunuzu düşünün. Defterinden bazı şeyler silerken bilinçsiz kol darbesiyle çini biblo yerle bir olacaktır. 

Çocuk odalarında biblolara yer vermek istenilen havayı yaratmak ve ortama değişiklik katmanın yanında çocukların hayal gücü için de etkilidir. Farklı ve yaratıcı objeler çocuğunuzu düşünmeye sevk edebilir ve hayal gücünü geliştirebilir. Bununla birlikte odaya seçeceğiniz biblo-heykeller çocuğunuzun cinsiyetine, ilgi alanlarına ve zevklerine uyumlu olmalıdır. Sevimli hayvanlar, dans eden bir penguen ya da gülümseyen bir köpek biblosu çocukların sevebileceği objelerdir. Çiçekleri seven küçük kızınıza masasının üzerinde her zaman görebileceği çiçekli kızlar alabilir ya da oğlunuza sevdiği bir kahramanın biblo-heykelini alabilirsiniz. Çocuklarınızın ilgi duyduğu meslekler hakkında biblolar alabilir onları çalışmaya motive edebilirsiniz.

Bibloların Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunda çok önemli bir yere sahip, şıklığın göstergesi, tamamlayıcı eşyalar olan biblo ve heykellerin temizliği de dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Her ne kadar günlük ev temizliğinde bibloların üzerinden de geçilse tasarımları itibariyle girintili çıkıntılı bir yapıya sahip olan biblolar daha detaylı bir temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Biblolar küçük ve hassas oldukları için temizliği yapılırken dikkat edilmelidir. 

Biblolar sabunlu ya da deterjanlı ılık suya batırılmış nemli bir bezle temizlenebilir. Bibloların girintili yerlerine bez iyice sürtülerek her kısmın temizlenmesine özen gösterilmelidir. Silmek için kullanılan bez suyu içine hapsetmeli toz bırakmamalıdır. Silme işlemi tamamlandıktan sonra biblonun yüzeyi aynı şekilde toz bırakmayan bir bezle kurulanmalı, nemli bırakılmamalıdır. Biblolar sert bir süngerle ya da asitli bir kimyasal temizlik malzemesi ile temizlenmemelidir. Aksi halde aksesuarın üzerinde tahribat ve değişiklikler olabilir, biblo zarar görebilir. 

Bunun yanı sıra farklı malzemelerden yapılmış biblolar –örneğin: bakır, gümüş- parlatma gerektirebilir. Bu tür biblolar için yapıldıkları malzemenin özelliklerine uygun bir temizlik önerilmektedir.

Heykeller de yine aynı şekilde sabunlu veya da deterjanlı bir bezle silinmelidir. Bahçede ya da açık alanda dekore edilmiş heykeller kapalı alana kıyasla daha çok kirlenebilir yeşillenip yosun tutabilir. Bu tür heykeller zarar verilmeyecek şekilde gerekirse yumuşak bir fırça ile ovalanabilir.

Kırılan Biblolar Nasıl Yapıştırılır?

Biblolar şekilleri ve yapımında kullanılan malzeme gereği hassas oldukları için çabuk kırılabilmektedir. Bu gibi durumlarda tamir edilebilecek düzeyde bir hasar varsa kırılan parçayı yapıştırmak en basit çözüm olacaktır. Kırılan parçayı yapıştırmak için çabuk kuruyan, yapışkanlık etkisi fazla yapıştırıcılar kullanılmalıdır. 404 Japon yapıştırıcısı, tutkal gibi standart yapıştırıcılar dışında biblolar için kullanılan biblo yapıştırıcısı da tercih edilebilir. Yapıştırılacak parça ve yapışacağı kısım tozlardan temizlenmeli ve kuru olmalıdır. Böylelikle daha etkili bir yapıştırma işlemi gerçekleşir. Her iki tarafa da yapıştırıcıdan yeterli miktarda uygulanmalı, kırılan parça yapıştırılacak yere bastırılmalıdır. Gerekli durumda yapıştırıcı kuruyana kadar parçaya düşmemesi için baskı uygulanmalıdır. 

Metal malzemeden yapılan biblolar tadilat gerektirdiğinde yapıştırma yerine kaynak yapmak daha kalıcı bir çözüm olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.