• Tümünü Temizle

Çini Hediyelik Eşyalar

için 472 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
+ 11
Myros - Çini Kabartma Kase 8 cm
39,90 TL
(0)
+ 11
Myros - Çini Kabartma Kase 13 cm
99,90 TL
(0)
+ 12
Myros - Çini Kabartma Kase 16 cm
139,00 TL
(0)
+ 10
Myros - Çini Kabartma Kase 20 cm
449,00 TL
(0)
+ 7
Myros - Çini Kabartma Kase 25 cm
589,00 TL
(0)
+ 10
Myros - Çini Kabartma Kase 30 cm
889,00 TL
(0)
89,90 TL
(0)
129,00 TL
(0)
+ 13
Myros - Çini Kabartma Tabak 12 cm
119,00 TL
(0)
+ 10
Myros - Çini Kabartma Tabak 18 cm
239,00 TL
(0)
+ 8
Myros - Çini Kabartma Tabak 25 cm
479,00 TL
(0)
+ 10
Myros - Çini Kabartma Tabak 30 cm
769,00 TL
(0)
2.299,00 TL
(0)
+ 9
Myros - Çini Kabartma Tabak 43 cm
2.649,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Çini Yonca Çerezlik
SKU: CMH462-GNLA Çini Yonca Çerezlik
139,00 TL
(0)
için 472 ürün görüntüleniyor.

Hediyelik Çini Eşya Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir? 

Birbirinden özgün tasarımları ile göz dolduran çini hediyelik eşyalar her ne kadar hediyelik eşya olarak bilinse de aslında pek çok insan çini tasarımlı ürünleri ev dekorasyonunda kullanmaktadır. 

Geleneksel Türk El sanatı olan çini sanatı; tabak, kase, bardak ve kupa gibi çeşitli eşyaların üretiminde kullanıldığında ortaya harika çini hediyelik eşyalar çıkmaktadır. Tasarımında çini motiflerine yer verilen çini hediyelik eşyaları dilerseniz özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek için hediye olarak alabilir dilerseniz de kendi evinizde kullanmak için satın alabilirsiniz. 

Farklı ve eşsiz dizaynlara sahip çini hediyelikleri ofis ve işyeri dekorasyonunda da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Çini motifleri ile süslenmiş kase, tabak ve bardaklar bulunduğu ortama şık ve göz alıcı bir hava katar. Çini hediyelikleri aynı zamanda iş arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz. Kurumsal çini hediyelik modelleri arasından seçim yaparken hediye alacağınız kişinin zevklerini de göz önünde bulundurmalısınız. 

Çini hediyelik ürünlerin yüzlerce farklı seçeneği mevcuttur. Çini hediyelik mumluk, çini hediyelik kase, çini hediyelik çay seti, çini hediyelik nihale, çini biblo, çini vazo ve çini hediyelik tütsülük gibi çeşitli ürün alternatifleri arasından en çok hoşunuza giden modeli seçebilirsiniz. 

Çini hediyelik eşya alırken sonrasına ürün ile ilgili sorun yaşamamanız için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunur. İşte çini hediyelik satın alırken dikkat etmeniz gerekenler: 

 • Çini hediyelik alırken ürünün orijinal olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çünkü bazı durumlarda  orijinal olmayan çini ürünler sanki gerçek el işi çiniymiş gibi yüksek fiyatlara satılmaktadır. 
 • İkinci olarak ise eğer ürünü birine hediye olarak alıyorsanız hediye aldığınız kişinin sevdiği renkleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede hem daha kolay tercih yaparsınız hem de kişinin hediyesini beğenmeme ihtimali ortadan kalkmış olur. 
 • Çini hediyelik satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise yüzlerce farklı ürün alternatifi arasında hediye alacağınız kişinin hoşuna gidebileceğini düşündüğünüz modeli seçmenizdir. Örneğin kişi kahveyi içmeyi seviyorsa çini kahve fincanı seti almanız daha yerinde bir karar olacaktır. 
 • Çini hediyelik eşya alırken fiyatlara da çok dikkat etmelisiniz. Almak istediğiniz ürünün fiyatı konusunda birkaç firmanın fiyatlarını karşılaştırdıktan sonra seçim yapmanız sizin için daha faydalı olur. 

Çini hediyelik ürünleri tekli olarak alabileceğiniz gibi talep ederseniz toptan şekilde de satın alabilirsiniz. 

Hediyelik Çini Ürünlerin Özellikleri Nedir? 

El yapımı çini eşyaların üretim aşamasında birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Değişik yöntemler ile üretilebilen çini eşyaların boyutları, renkleri ve desenleri de birbirinden farklı olmaktadır. Çini hediyelik eşyaların desenlerinde genellikle turkuaz renk tercih edilse de dizaynları yapılırken bambaşka renk tonlarına da yer verilebilmektedir. Aynı zamanda çini ürünlerde yaygın olarak yeşil, mavi sarı ve kırmızı gibi renkler de tercih edilmektedir. 

Şehre özel olarak tasarlanabilen çini tabak modellerinde orta kısımda şehrin resmi yer alırken resmin etrafı çini desenler ile süslenmiştir. Özelleştirilebilir çini resimli tabakların boyutları 12 cm, 18 cm, 25 cm ve 30 cm olabilmektedir. 

Çini biblo ve heykellerde ise genellikle hayvan figürlerinden yararlanılmıştır. Köpek, baykuş, kedi, balık ve kaplumbağa gibi çeşitli hayvanların figürlerinin kullanıldığı biblo ve heykellerde ayrıca semazen ve kaftan tasarımları da kullanılabilmektedir. 

Çini motifleri ile bezenerek son şeklini alan çini eşyaların yapımı son derece zor ve zahmetli olmaktadır. Ayrıca çini ürünlerin üretiminde İznik çiniciliği ve Kütahya çiniciliği olmak üzere iki farklı yöntemden bahsetmek gerekir. Daha yüksek değere sahip İznik çini ürünlerine günümüzde çok rastlanılmasa da onun eksikliğini gidermeye çalışan Kütahya çiniciliği ürünlerine çok sık rastlamak mümkün. İznik çiniciliğini Kütahya çiniciliğinden ayıran temel nokta İznik çiniciliğinde yüksek kaliteli kuvars ve kalın sır kullanılmasıdır. 

Birbirinden eşsiz tasarımlara sahip çini modelleri arasından tercih yapmak zor olabilir. Değişik modellerde ve büyüklüklerde üretilen çini hediyelikler sayesinde arkadaşınızı, sevgilinizi ya da annenizi mutlu edebilirsiniz. 

Kategorilerimizin çoğunda özel tasarım ürünlerimiz mevcuttur. Bu ürünler tam olarak hayal ettiğiniz ürünü yaratmanız için uygundur. Siz de çini ürünlerinin özel tasarım seçeneklerine ulaşıp kendi tasarımınızı oluşturabilir ve size özel ürüne sahip olabilirsiniz.

Hediyelik Çini Ürünlerin Fiyat Aralığı Nedir? 

Çini hediyelik ürünlerin fiyatları konusunda çok net bir şey söylemek her zaman kolay olmayabilir. Çini eşyaların modelleri ve boyutları değişiklik gösterdiğinden dolayı fiyatlar da farklılaşmaktadır. Çünkü çini hediyelik eşyaların fiyatı belirlenirken pek çok unsur göz önünde bulundurulmaktadır. Ancak çini hediyelik eşyaların fiyat aralığı 20 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir. 

Hediyelik Çini Ürünlerin Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Çini hediyelik eşyaların fiyatları çini eşyanın tasarımına, modelin boyutuna ve modelin üretimi sırasında tercih edilen yönteme göre belirlenmektedir. Bu sayılan faktörler göz önünde bulundurularak çini eşyaların fiyatları hesaplanmaktadır. Çini hediyelik toptan satış durumunda ise toptan satıştan dolayı fiyatlar daha uygun olabilmektedir. 

Hediyeliklerin Çini Ödeme Seçenekleri Nedir?

Çini ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Çini ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Hediyelik Çini Çeşitleri Nelerdir?

Çini hediyelik eşya çeşitleri şunlardır: 

Hediyelik Çini Eşya Nasıl Kullanılır? 

Çini hediyelik eşyaları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.Çini eşyaları kendiniz için satın alıyorsanız ürünleri evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Örneğin çini çay setini salonunuzda bir sehpanın üzerinde sergileyebilirsiniz. Ya da beğendiğiniz bir çini vazo modelini oturma odasındaki yemek masasının üzerine koyarak ev stilinizi kişiselleştirebilirsiniz. Dilerseniz de çini eşyaları bir arkadaşınıza veya sevdiğiniz birine hediye edebilirsiniz. 

Çini hediyelik kase ve çini hediyelik tabak modelleri arasından hediye almak istediğiniz kişinin beğenebileceği renklerde bir model seçerek ona çok özel bir hediye verebilirsiniz. Ya da hediye almak istediğiniz kişinin ilgili olduğu alanlara yönelik bir çini model seçebilirsiniz. Mesela kişi Osmanlı kültürünü merak eden ve seven biriyse ona kayı boyu çini hediyelik modelleri arasından bir hediye alabilirsiniz. 

Çini hediyelik ürünlerin ev ya da ofis dekorasyonunda kullanılmasının aynı sıra bu ürünleri direkt kullanmak için de alabilirsiniz. Örneğin çini küllük, çini mumluk ve çini tütsülük gibi çini eşyaları yoga ya da meditasyon yaparken rahatlamanın bir parçası olarak da tercih edebilirsiniz. 

Çini kupa ve çini bardak altlığı modellerini de ister evinizde isterseniz de işyerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Hediyelik Çini Eşya Kime Alınabilir? 

Çini hediyelik eşyaların alınabileceği kişiler: 

 • Anneler gününde annenize 
 • Doğum gününde arkadaşlarınıza
 • İş arkadaşlarınıza 
 • Babalar gününde babanıza
 • Sevgilinize 
 • Yeni bir eve taşınan yakın arkadaşınıza
 • İşyeri açan bir akrabanıza

Hediyelikler Çini için Toptan Satış Mevcut mu?

Çini ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Çini ürünlerinde toptan fiyatları  -   arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Çini Hediyelikler için Ücretsiz Kargo var mı?

Çini ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Çini Hediyeliklerin Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Çini ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Hediyelik  Çini Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir?

Çini hediyelik eşyaların yapımı sırasında çeşitli aşamalar izlenmektedir. Çini hediyelik ürünlerin üretiminin ilk aşamasında çinide kullanılacak hammadde su ile karıştırılarak öğütülür. Ardından filter pres, vakum pres ve kündeleme işlemi yapılmaktadır. Bu aşamalardan sonra ise çark torna ile ve şablon torna ile şekillendirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Daha sonra ise astarlama ve bisküvi pişirim yapılmaktadır. Sonraki süreçte ise dekorlama yani desenlerin çizilmesi ve boyanması işlemi gelmektedir. Son olarak sırlama ve sırlamanın ardından son fırınlama ile çini hediyelik eşyalar sunuma hazır hale gelmektedir. 

Hediyelik Çini Eşyalara Benzer Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir? 

Çini hediyelik eşyalara benzer diğer hediyelik eşyalar şunlardır; 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.