• Tümünü Temizle

Duvar Süsü

için 279 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
+ 9
Myros - Balık Temalı Marin Seramik Altıncı Boy Duvar Süsü
679,00 TL
(0)
119,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Ev Temalı Marin Seramik Altıncı Boy Duvar Süsü
679,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Polyester Üçlü Kırlangıç Duvar Süsü
239,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Çeşme Temalı Ahşap Duvar Süsü 25 cm
119,00 TL
(0)
539,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Alaçatı Temalı Ahşap Duvar Süsü 25 cm
119,00 TL
(0)
+ 2
Myros - Baykuş Temalı Myros Üçlü Ahşap Duvar Süsü
64,90 TL
(0)
+ 2
Myros - Fil Temalı Marin Seramik Altıncı Boy Duvar Süsü
679,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Polyester 3D Üçlü Martı Duvar Süsü
249,00 TL
(0)
64,90 TL
(0)
+ 4
Myros - İzmir Temalı Hasır Makrome Deniz Kabuğu Duvar Süsü
149,00 TL
(0)
389,00 TL
(0)
179,00 TL
(0)
64,90 TL
(0)
için 279 ürün görüntüleniyor.

Duvar Süsü Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Duvar süsü, pek çok çeşidi bulunan, çok amaçlı kullanılan, kişiye özel veya sabit tasarımları bulunan ve duvara asılan eşyalardır. Duvar süsleri evlerin tamamlayıcısı olup, duvara ruh katar ve evin daha şık görünmesini sağlar. Bu nedenle dekoratif duvar süsleri en çok tercih edilen ev ürünlerindendir. Ancak duvar süslerini dekorasyon olarak kullanmak için bu ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu hususlar aşağıda yer almaktadır:

  • Duvar süsleri modellerini seçerken öncelikle uyuma dikkat edilmelidir. Evin iç dizaynında kullanılan renkler ve duvarın rengi, duvar dekorasyon süsü ile uyumlu olmalıdır.
  • Duvar süsünün evin neresine konulacağı da önemlidir. Mesela otantik duvar süsleri çocuk odası için uygun olmazken, salonda çok zarif bir görünüm sağlamaktadır.
  • Duvar süsleri sadece evin içerisinde değil evin dış kısmında da kullanılabilir. Bu nedenle alınacak duvar aksesuarı kullanılacak alana göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse bahçe duvar süslerinde ve balkon duvar süslerinde ışık kullanılırken koridor duvar süslerinde uzun ve dar alanlar olan hollerde, alanın geniş ve ferah görünmesi için aynalı ve beyaz renk koridor duvar süsleri tercih edilmelidir.
  • Modern duvar süslerini seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus da duvar boyutu ile süsün uyumlu olmasıdır. Mesela dar ve küçük duvarlarda üçlü duvar süsleri uygun olmazken geniş ve büyük duvarlarda üçlü duvar süsleri oldukça göze hitap edici durur.
  • Duvar süsleri sadece dekoratif amaçlı değil bir amaca hizmet için de kullanılabilir. Okul koridor süslerinde eğitici duvar süsleri tercih edilir veya evlerde kitapları yerleştirmek için raflara yer verilebilir.

 

Duvar Süsü Fiyat Aralığı Nasıl Belirlenir?

Dekoratif duvar aksesuarlarında her cebe uygun ürün bulabilmek mümkündür. Kişiye özel fotoğraflı raflar, dekoratif aynalar, ahşap duvar askıları, ışıklandırmalar, tablolar, el yapımı dekoratif duvar süsleri vb. pek çok çeşidi bulunan duvar süslerinin fiyatları belirlenirken birkaç özellik dikkate alınır. Bu hususlardan en önemlisi kullanılan malzemedir. Malzemenin yanında duvar süslerinin boyutu, el işçiliği ve ilave edilen diğer malzemeler fiyatı belirleyen unsurlardır. Duvar süs modelleri ve fiyatları aşağıda yer almaktadır.

Ahşap Duvar Süsü Modelleri ve Fiyatları

Ahşap, duvar dekorasyonunun vazgeçilmezi  haline gelmiş bir malzemedir. Bu durum ahşabın doğal, geniş renk, doku ve boyut özelliğine sahip olmasından dolayıdır. Ahşabın çeşitli şekillerde kesilmesi, zımparalanması, boyanması ve verniklenmesi gibi aşamalardan geçirilerek ortaya çıkarılan ahşap süsleri dekoratif olarak kullanılmasının yanında raf süsü, isimli duvar süsü gibi belli bir amaca hizmet verici şekilde kullanılabilir.  Ahşabın kolay bulunabilir olması ahşap duvar süsü modellerinin uygun fiyatlı olmasına zemin hazırlamıştır. 6 TL ile 400 TL arasında değişen fiyatları vardır.

Cam Duvar Süsü Modelleri ve Fiyatları

En güzel duvar süslerini elde etmek için kullanılan bir diğer malzeme camdır. Camın şeffaf, kristal ve renkli yapısı sayesinde bu materyalden pek çok cam duvar süsü üretilir. Bu kategori altında en çok öne çıkan küçük duvar süsleri nazarlıklardır. Cam ürünler arabalarda, evin girişinde ve dış duvar süslerinde  oldukça sık tercih edilmektedir. Fiyatları 15 TL ve 100 TL dolaylarındadır. Burada cam duvar süsü modellerinin boyutu fiyatı etkilemektedir.

Çini Duvar Süsü Modelleri ve Fiyatları

Çini duvar süsleri; çini yapımında kullanılan yöntemler, desenler ve renkler ile tarihten gelen geleneksel çinicilik sanatını çini duvar süsü modellerine yansıtarak elde edilir. Çinilerin uzun yıllar rengini koruyabilme özelliği vardır. Aynı zamanda çiniler genellikle el emeği gerektiren ürünlerdir. 15 TL ve 150 TL civarında fiyatı vardır.

Deniz Kabuğu Duvar Süsü Modelleri ve Fiyatları

Deniz havasını evde hissetmek için istiridye, deniz kabuğu ve deniz yıldızı figürleriyle oluşturulan şık deniz kabuğu duvar süsü modelleri bulunduğu ortama ferah, kibar ve iç açıcı bir hava katar. Deniz kabuğu duvar süslerinin fiyatları 10-150 TL aralığında değişmektedir.

Kadife Duvar Süsü Modelleri ve Fiyatları

Kadife dayanıklı, kolay yıpranmayan, temizliği kolay, dokusu yumuşak ve son derece trend bir malzemedir.  Bu materyalin duvar süsü haline getirilmesiyle bir ilginç duvar süsü ortaya çıkarılır. Kadifenin üzerine yazılan bir yazı, hadis ve hikaye duvara asılacak bir biçime sokularak hoş bir duvar süsü meydana getirilebilir. 15 TL ile 50 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Plastik Duvar Süsü Modelleri ve Fiyatları

Duvar dekorasyonu süsleme sanatında plastik ürünler geniş bir alan kaplamaktadır. Hafif, kolay işlenebilir ve istenilen renge sokulabilir özellikte olan plastiklerden hem büyük hem de küçük plastik duvar süsü modelleri üretilebilir. Aynı zamanda duvara yapıştırılan süsler de plastik malzemeden oluşturulabilir. Bu kategoride ki ürünlerin fiyatları 13 TL ile 50 TL arasında değişmektedir.

Zamak Duvar Süsü Modelleri ve Fiyatları

Zamak , çinko bazlı metallerin alüminyum, magnezyum ve bakır bileşiminden oluşan bir malzemedir. Zamakın pek çok avantajı vardır. Zamak; geri dönüştürülebilen, paslanmaya dirençli, sert,, düşük maliyete satılan ve kullanıma göre renk değiştirmeyen yapısı vardır.  Zamak materyalin üzerinde bazen bir dua bazen de ikon yer alabilmekte en çok da nazarlık şeklinde zamak duvar süsü modeli tasarlanmaktadır. Fiyatları 15 TL ile 70 TL arasında değişmektedir.

 

Salonlarda Duvar Süsü Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Salonlardaki duvar süsü hem iddialı hem de zarif olmalıdır. Salon duvarına büyük bir sanat eseri, derinliği olan bir tablo veya siyah beyaz minimalist bir resim asılabilir. Bu eser bakışları üzerine çekecek nitelikte olacaktır. Eğer tablo istenmiyorsa üç boyutlu ve sıradışı nesnelerle duvar süslenebilir. Diğer bir tercih ise kusurlu duvarlarda parçalı duvar panoları olabilir.   Tablo, ayna, duvar saati,raf, fotoğraf, aplik,duvar panosu, duvar saksısı, porselen duvar süsü vb. salonlarda tercih edilebilecek, duvara hareketlilik katacak eşyalardandır.

Çocuk Odalarında Duvar Süsü Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Çocuk odaları, bebekler doğmadan önce özenle hazırlanan odalardır. En ince detaylarına kadar düşünülerek hazırlanan çocuk odası duvar süsleri kırılmayan, hafif, renkli ve keyif verici olmalıdır. Çocuk odalarında, isimli duvar süsü kullanılarak bebeğin ismi yazılabilir. Sticker yardımıyla isim yazmak çocuğun odasını benimsemesine yardımcı olur. Diğer avantajlı duvar süsü ise raf süsleridir. Bu raflar sayesinde çocukların kitapları ve oyuncakları düzenli bir şekilde saklanabilir. Duvar yapıştırma süslerinden olan renkli kahramanlar, bulutlar, yıldızlar ve posterler de çocuğun hayal dünyasına katkı sağlayacak odasını renklendirecek eşyalardır.

Yatak Odalarında Duvar Süsü Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yatak odalarının sıradan ve sıkıcı havasını değiştirmek için duvar süsleri başvurulacak en iyi yoldur. Güzel bir renge boyanan yatak odası duvarında desenli halılar, makrome duvar süsü, galeri, tablo, paneller vb. kullanılabilir.

Modern bir yatak odası takımı varsa yatağın üzerine dekoratif bir resim asılabilir. Yatak odasını göz alıcı yapmak için diğer bir yol ise vinil duvar sickerları da tercih etmektir. Günümüzde yatak odasına monte edilen oyun konsolları, televizyonlar ve DVD oynatıcılar da duvar süsleri arasındadır.

Salonlara Uygun Duvar Süsü Nasıl Seçilir?

Evlerin en dikkat çekici odası salonlardır. Dikkat çekici bu odada hem günün geniş bir zamanı burada geçmekte hem de misafirler burada ağırlanmaktadır. Bu nedenle salonlar özenle dizayn edilip, kişisel zevkleri ve tarzı yansıtmaktadır. Salonlarda kullanılabilecek olan duvar süsü kategorisi günümüzde oldukça geniş bir yelpazededir. Dolayısıyla her zevke hitap edebilen salon duvar süsleri vardır.

Dekoratif duvar süsleri koltuk ve duvar renkleriyle uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda gözü yormayacak ve zarif görünüm sağlayacak duvar süsleri tercih edilmelidir. Ev eşyaları kişinin karakterini aksetiği için seçim yaparken bu göz önüne alınmalıdır. Diğer dikkat edilmesi gereken unsur da duvarın büyüklüğüdür. Geniş duvarlarda küçük süslerden, küçük duvarlarda büyük süslerden uzak durulmalıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.