myros-popup.jpg (663 KB)
 • Tümünü Temizle

Peştemallar

için 21 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
Bugün Kargoda
Myros - Toptan Kadınlar Gününe Özel Huzur Seti
551,00 TL
(0)
+ 11
Myros - Toptan Havlu Peştamal
SKU: PES23-GNLA Toptan Havlu Peştamal
225,00 TL
(0)
+ 6
Myros - Toptan Karatezgah Dokuma Peştemal
300,00 TL
(0)
+ 8
Myros - Toptan Karatezgah Dokuma Peştemal
300,00 TL
(0)
+ 6
Myros - Toptan Karatezgah Dokuma Peştemal
300,00 TL
(0)
+ 7
Myros - Toptan Karatezgah Dokuma Peştemal
300,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Toptan Pamuk Peştemal
SKU: PES22-GLDA Toptan Pamuk Peştemal
225,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Toptan Pamuk Peştemal
SKU: PES22-AVLA Toptan Pamuk Peştemal
225,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Toptan Pamuk Peştemal
SKU: PES22-BNDA Toptan Pamuk Peştemal
225,00 TL
(0)
+ 10
Myros - Toptan Peştamal
SKU: PES26-GNLA Toptan Peştamal
225,00 TL
(0)
+ 7
Myros - Toptan Sultan Peştemal
225,00 TL
(0)
+ 7
Myros - Toptan Sultan Peştemal
225,00 TL
(0)
+ 4
Myros - Toptan Karatezgah Dokuma Peştemal
300,00 TL
(0)
+ 10
Myros - Toptan Karatezgah Dokuma Peştemal
300,00 TL
(0)
+ 9
Myros - Toptan Karatezgah Dokuma Peştemal
300,00 TL
(0)
için 21 ürün görüntüleniyor.

Peştemal Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Peştemal kelime olarak Farsça kökenli olup anlamı örten kumaştır. Kültürümüzde önemli bir yeri olan peştemalin Osmanlı’daki kullanımına bakıldığında öncelikli olarak önlük şeklinde kullanıldığı görülmektedir. Hamamlarda ise hem süs,  hem de kalın havlulara nazaran suyu en iyi şekilde emdiği, kısa sürede kurduğu için kullanılır. Osmanlı’dan günümüze kadar uzanan tarihi ve dünya çapındaki ünü ile bilinen bu peştemallar, ülkemizi ziyaret eden turistlerin de en çok ilgi gösterdiği parçalar arasında yer alıyor. Havuz ve deniz kenarında havlu olarak da kullanılabilir. Banyo havlusu olarak da kullanılması mümkündür. Peştemal, İnce yapısından dolayı spor salonlarında duş sonrası ve denizden sonra kurulanmak amacıyla da birçok kişi havlu olarak da tercih eder. Taşınması da normal havlulara göre oldukça kolaydır. Hafif ve ince yapıda olması havluya kıyasla daha hızlı kurur. Bunun yanı sıra Karadeniz bölgesinde görmekte mümkündür. Özellikle tarlalarda ve tarım işlerinde çalışan kadınların, giysilerinin ön tarafına takmaları ve boyun ya da  başa dolama peştemali ile kullanımı devam etmektedir. Tarih boyunca çeşitli desenlerde ve renklerde üretilen peştemalleri Myros olarak üretip satışa sunuyoruz. Bunun yanında kullanım amaçlarına ve nerelerde kullanıldığına bakarsak; Yöresel olarak Karadeniz’de kullanılan modellerin yanı sıra, modern yaşamın pek çok alanında da peştemal kullanıldığını görebilirsiniz. İnce yapısı sayesinde oldukça geçirgen olan peştemal, hamamın ısısından yararlanmanıza yardımcı olur. Saunalarda da aynı şekilde kullanılmaktadır. Özellikle konsept ve butik otellerde de tercih edilir. Bazı ürünleri Myros üzerinden toptan satın almak indirim sağlaması açısından daha avantajlı olabilmektedir. Peştemal temalı hediyelik eşya satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıdadır:  

 • Ürün alırken ürünün malzemesine dikkat edilmelidir. 
 • Ürünü kimin için almak istediğiniz oldukça önemlidir.
 • Hediye edeceğiniz kişinin cinsiyeti ve mesleğine göre ürün seçilmelidir. 
 • Seçtiğiniz ürünün kullanım alanına dikkat edilmelidir.      

Peştemal Ürünlerinin Özellikleri Nedir? 

Doğu Karadeniz Bölgesi kadınlarının günümüzde bile kullandığı geleneksel giyim eşyası olup, türkçeye Farsçadan girmiştir. Peştamal renkli çubuklu desenli olur. Keten ya da pamuk ipliğinden dokunur. Boyu bir metreden uzun eni 75–90 cm kadardır. Farklı şekillerde kullanılır. Anadolu peştamalının birinci kullanılış biçimi hamam peştamalıdır. Kadın erkek olarak ayrılır. Erkekler belden aşağı, kadınlar koltuk altlarından itibaren kullanırlar. Enleri daha geniş, kenarları püsküllüdür. Diğer kullanılış şekli ise giysilik peştamallardır. Çeşitli yörelerde dolay peştamal olarak adlandırılan bu tür, genellikle çizgilidir. Tarlada, bahçede, evde, pazarda önlük olarak kullanılır. 

Peştemal Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir? 

Peştemal ürünleri kullanılan malzeme, tasarımın işçiliğiyle fiyatları ortalama 38 lira ile 343 lira arasındadır. 

Peştemal Ürünleri Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir? 

Peştemal ürün fiyatlarını belirlerken oldukça hassas çalışıyoruz Myros olarak. Peştemallerimizin fiyatlarını belirlerken yapıldığı malzemenin, kumaşın türüne, tasarımın işçiliğine, boyutlarına önem veriyoruz. Peştemal ürünlerin fiyatlarını belirlerken tasarımın kalitesine, kullanılan kumaşa ve işçiliğin kalitesine göre fiyatlandırılma yapılmaktadır. Ürünlerimize tek tek tasarım kalite, kumaş, işçilik gibi analizler yaparak fiyat belirleme yapıyoruz. 

Peştemal Ürünlerinin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Peştemal ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Peştemal ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödemePeştemal Çeşitleri Nelerdir? 

Peştemal ürünleri aşağıdadır: 

Peştemal Nasıl Kullanılır?

Peştemalleri hayatınızın her alanında her yerde kullanabilirsiniz. Cazip tasarım, kumaş kalitesi, seçenekleri ve rengiyle geçmişten günümüze manevi değerleriyle beraber kültürümüzü koruyarak bugüne kadar gelmiştir. Peştemallerimizi; ev, deniz, hamam, butik otel, sauna, otel, kaplıca gibi yerlerde kullanarak, kullanım alanının aslında oldukça geniş olduğunu görüyoruz. Peştemal ürünlerimiz tasarımı, rengi ve malzemesiyle evlerin, hamamların, saunaların, butik otellerin vb. süsü diyebiliriz. 

Peştemal Hediyelik Eşya Olarak Kime Alınabilir? 

Peştemal hediyelik eşya ürünleri şu kişilere alınabilir:

 • Yeni eve taşınan kişilere,
 • Hamam işletmesi olan arkadaşınıza ya da hamama gitmeyi seven dostunuza 
 • Özel günlerini kutlamak için aile fertlerine, dostlarınıza, arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza,
 • Otel, butik otel açan kişilere, 
 • İlgi alanı farklılık gösteren kişiye, 
 • Kendinize 

alabileceğiniz oldukça uygun hediyelerdir. 

Peştemal Hediyelik Eşyalar için Toptan Satış Mevcut mu?

Peştemal ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Peştemal ürünlerinde toptan fiyatları 12,66 TL  - 114,66 TL  arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Peştemal Hediyelik Eşyalar için Ücretsiz Kargo var mı?

Peştemal ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Peştemal Hediyelik Eşyaların Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Peştemal ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Peştemal Hediyelik Eşyaları Myros Nasıl Üretmektedir?

Myros olarak her ürünümüzle ilgili özen ve titizlikle beraber kültürümüzü devam ettirmeye çalışıyoruz. Tasarımcılarımızın hayal gücü nihayetinde tasarımlar ortaya çıkıyor. Her üründe kullanılan kumaşa, tasarıma, kullanım alanına özen gösteriyoruz. Ürünlerimizin her biri işlemler sonucunda sizlerin beğenisine sunulmak üzere ülkemizin dört bir yanındaki atölyelerimizde üretilmektedir. Küçük veya büyük farketmeksizin sunulan tasarım çeşitliliği, özelleştirilebilir ürün formatları, malzeme ve emek kalitesi ilk bakışta fark edilir olmasına özen gösteriyoruz. Peştemaller, büyük bir titizlikle tasarlanır, üretilir ve kalite kontrol noktalarından sonra satışa sunulur. 

Peştemale Benzer Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir? 

Peştemal hediyelik eşya ürünlerine benzer diğer hediyelik eşya temaları şunlardır: 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.