myros-popup.jpg (663 KB)
 • Tümünü Temizle

Çini Desen Koleksiyonu

için 24 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
+ 5
Myros - Toptan Çini Temalı Küçük Metal Kutulu Sabun
47,50 TL
(0)
57,50 TL
(0)
+ 8
Myros - Toptan Çini Temalı Myros Metal Cep Küllük 50x15 mm
228,00 TL
(0)
+ 11
Myros - Toptan Çini Temalı Myros Metal Yuvarlak Ayna 70x11 mm
170,00 TL
(0)
+ 13
Myros - Toptan Çini Temalı Myros Dikdörtgen Bombeli Pu Ayna
94,00 TL
(0)
+ 13
Myros - Toptan Çini Temalı Myros Dikdörtgen Pu Ayna
94,00 TL
(0)
+ 13
Myros - Toptan Çini Temalı Myros Yuvarlak Bombeli Pu Ayna
94,00 TL
(0)
+ 13
Myros - Toptan Çini Temalı Myros Yuvarlak Pu Ayna
94,00 TL
(0)
+ 11
Myros - Toptan Çini Temalı Baskılı Porselen İkili Kahve Takımı
500,00 TL
(0)
478,00 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Toptan Çini Temalı Serami̇k Renkli̇ Kupa
175,00 TL
(0)
+ 8
Myros - Toptan Çini Temalı Ata Baskılı Altılı Porselen Kahve Takımı
1.125,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Toptan Çini Temalı İkili İnci Çay Seti
368,00 TL
(0)
+ 2
Myros - Toptan Çini Temalı İkili Asena Çay Seti
408,00 TL
(0)
+ 10
Myros - Toptan Çini Temalı Ahşap Bardak Altlığı 90 mm
24,50 TL
(0)
için 24 ürün görüntüleniyor.

Çini Desenli Hediyelik Eşyalar Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çinicilik geçmişten günümüze gelen özel sanat alanlarından biridir. Çini sanatı Anadolu topraklarında varlığını sürdürmüş olduğu kadar sınırların dışına taşmış ve dünyada çok eski medeniyetlerde de bulunmuştur. Geleneksel Türk Sanatları içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan çini sanatı, son yıllarda yüksek popüler sanat haline gelmiştir. 

Çini motiflerinde bazı semboller vardır ve bu semboller sık sık tekrarlanır. Bu motifler; Hatayi, Rumi, bulut stilleri, geyik, karaca, lale, genel bitkiler, doğal çiçekler, gül, karanfil, menekşe, lotus ve yaprak modelleri olmaktadır. Çini motiflerin anlamları ise dini ve dünyevi yaşamı sembolize etmektedir. Her unsurun ayrı bir anlamı vardır ve tüm eserlerde bu anlamlar birer hikaye oluşturur. Çini desenleri hem yapısal özellikleri hem de desen uygulamasındaki çeşitlilik bakımından farklılık göstermektedir. Çini desenli hediyeler tamamen el yapımıdır ve özel üretim sürecinden geçer. Her tarza ve ortama uyum sağlayan çini desenli hediye, tasarım ve estetik dokunuşları da bünyesinde barındırarak zarif çizgiler ile süslenir. Cam ve seramik malzemelerinin bir araya gelmesi ile elde  edilen bu ürünler uzun yıllar dayanıklı olmaları ile öne çıkarlar. Çini desenli vazo özel yaşam alanlarında ya da ofislerde ayrıcalık yaşatırken aynı zamanda şık ve nazik duruşu ile göz dolduran dekoratif ürünlerdir. Çini çeşitleri oldukça farklı ve dikkat çekicidir. Osmanlı zamanlarında erken dönem sanatının en değerli unsuru olan çini desenli hediye aksesuar lacivert, turkuaz, siyah, mavi ve kırmızı renklerin ağırlığındadır. Duvarda süs eşyası olarak kullanıma uygun olan ürünlerin yanı sıra mutfak eşyası, masaüstü dekoratif eşya ve kişisel süs eşyası olarak da tercih edilmektedir. Geçmişten günümüze renk ve şekil anlamında değişen, geleneksel motiflerin modernizm ile buluşması sayesinde minimalleşen çini desen hediyelik eşya ürünleri günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. 

Çini motifleri bu denli özel yapan unsur ise uzun yıllar boyunca ilk günkü kusursuzluğunu sürdürüyor olmasıdır. Çini desenlerinin bu özelliğine ek olarak göz doyurucu bir görselliğe sahip olması da çini kullanımını özendiren unsurlardan bir tanesidir. İç mekanlara farklı bir dinamik sağlayan renkli çini desenleri, dekoratif olarak kendi özelinde varlığını sürdürürken her ortama da uyum sağlamaktadır. Tarzınızı öne çıkarmak için kişiselleştirilebilir çini desen hediyelik seçeneğini değerlendirebilir, modern çizgilerin dışında kendi özgün tasarımınızı siteye yükleyerek dilediğiniz ürünü özelleştirebilirsiniz. Bireysel, kurumsal ve ticari yaşama uygun olan ürünler, toptan çini desen hediyelik eşya alışverişi ile uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çini Desenli Hediyelik Eşyalar ürünlerini satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıdadır;

 • Çini desenli hediyelik eşya satın alırken ürünün gerçek malzemelerden yapıldığından emin olunuz. Özellikle çini desenli vazo ürünlerinde fabrikasyon üretim yapılmasına rağmen el yapımı ibaresi işlenmektedir. Bu durum hem kalitesiz işçilik hem de yüksek fiyat anlamına gelmektedir. 
 • Hediye alacağınız kişinin kişisel zevklerini ve kullanım alanlarını iyi analiz etmelisiniz. Bazı bireyler modernizmi geleneksel motifler ile buluşturmaktan hoşlanmamaktadır. Hazır tasarım ürünler için riske girmek yerine özelleştirilebilir çini desen hediyelik eşya alternatifini değerlendirebilir ve sevdiğiniz kişilere özel tasarım hediye edebilirsiniz. 
 • Çini desene sahip olan tüm ürünler el yapımıdır. Bu nedenle temizliğini yaparken hassas davranmaya özen göstermelisiniz. 
 • Metal ve kumaş ürünleri dışındaki tüm çini desenli hediyeler kırılır yapıdadır. Küçük çocuğunuzun ve evcil hayvanınızın ulaşamayacağı yerde sergilemelisiniz.
 • Çini ürünlerinden en çok tercih edilen çini desenli hediye ayna ve çini desenli hediye anahtarlık olmaktadır. Bu iki ürün hem göz önünde bulunan hem de kırılmaya karşı dayanıklı olmasıyla tercih edilen ürünlerdir. 
 • Ürünleri tekli alacağınız gibi aynı zamanda çini desen hediyelik toptan alışverişi de gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Çini Desenli Hediyelik Eşyaların Özellikleri Nedir?

Çini desen hediyelik eşya ürünlerinin tamamı el yapımıdır. Ham maddeden son haline gelene kadar ürün birçok işlemden geçer. El yapımı olmasının bir özelliği ise ürünlerinin hepsinin birbirinden benzersiz yapıya sahip olmasıdır. Fabrikasyon üretim olmadığı için ürünlerin kusursuz bir kusuru vardır. Yiyecek ve içecekler için kullanılacak ürünlerde farklı hammaddelerden üretilen çini ürünleri ısı yalıtımı sağlar, kullanılan mekanlarda yazın serin, kışın ılık olmasıyla ürünlerin nefes almasına yardımcı olur. Sır tabakasındaki parlaklık, ışığı bir miktar geri yansıtarak sır altındaki renklerin her daim canlı ve parlak görünmesine neden olur. Böylece ürünler uzun soluklu kullanılabilir ve ferah bitişleri sayesinde eskimez. Gerçek çini ürünleri küf tutmaz ve bakteri oluşturmaz. Mutfak eşyası olarak kullanılacak özel çini desen hediyeler oluşum itibariyle hijyeniktir. Ürünlerin üzerinde bulunan çini desenler ise sonsuzluğa uzanan bir süreklilik arz eder. 

Çini desenli hediyelik eşya modelleri arasından tercih edeceğiniz birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerin hepsi birbirinden farklı ebatlara, tasarımlara ve kullanıma sahiptir. Çini ürünlerin ortalama ebatları en 30 mm - 500 mm, boy 30 mm - 750 mm, yükseklik 3 mm - 30 mm ve ağırlık 7 gr. - 1500 gr. aralığındadır. 

 

Çini Desenli Hediyelik Eşyaların Fiyat Aralığı Nedir?

Geçmişten günümüze birçok özel alanı şahlandıran çini desenli hediyelerin ortalama fiyat aralığı 19TL - 160 TL olmaktadır. 

Çini Desenli Hediyelik Eşyaların Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çini desenli hediyelik eşyaların üretimi oldukça zor ve uzun bir sürece sahiptir. Bu nedenle bu ürünlerin fiyatları tek bir unsur üzerinden belirlenmemektedir. Ürünün hammaddesi, ebatları, el işçiliği, fırınlanması, tasarımı, boyaması - baskılaması, modeli fiyat politikasında göz önünde bulundurulan ilkeler olmaktadır. Aynı zamanda fiyat unsurunu belirleyen diğer özellik ise toptan çini desen hediye alışverişidir. Toptan satıştan dolayı fiyatlar daha uygun olmaktadır.

Çini Desenli Hediyelik Eşya Ürünlerinin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Çini desenli hediyelik eşya ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Çini desenli hediyelik eşya ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Çini Desen Hediyelik Eşya Çeşitleri Nelerdir?

Çini desen hediyelik eşya çeşitleri aşağıda belirtilmiştir;

 

Çini Desenli Hediyelik Eşyalar Nasıl Kullanılır?

Çini desenli hediyelik eşyaların kullanım alanları oldukça geniş ve çok yönlü olmaktadır. Özel yaşam alanlarında, kişisel eşyalarınızın arasında, kurumsal hayatta ve ticari yaşamda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir kahvenin kırk yıl hatırı var diyorsanız çini desene kahve fincanı tercih edebilir, ofiste çalışırken her daim bir içecek içiyorsanız bardak altlığı ile masaüstü dekoru yaratabilir, cüzdan ve ayna ürünlerin çantanızdan ayırmayabilirsiniz. Aile ekonomisi öğrettiğiniz bir aile üyesi varsa ona özel bir çini desen kumbara alarak birikim yapmasına destek olabilirsiniz. Ev dekorasyonunda yenilenmek ve geleneksel motifleri evinizin ambiyansına uydurmak istiyorsanız duvar tabağı seçeneği ile tablolaştırabilirsiniz. Her yaşa ve her zevke hitap eden Myros, geniş ürün yelpazesi ile sınırsız seçenekler sunmaktadır. 

 

Çini Desenli Hediyelik Eşyalar için Toptan Satış Mevcut mu?

Çini desenli hediyelik eşya ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Çini desenli hediyelik eşya ürünlerinde toptan fiyatları 6 TL - 53 TL  arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

 

Çini Desenli Hediyelik Eşyalar için Ücretsiz Kargo var mı?

Çini desenli hediyelik eşya ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

 

Çini Desenli Hediyelik Eşyaların Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Çini desenli hediyelik eşya ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Çini Desenli Hediyelik Eşyalar Kime Hediye Olarak Alınabilir?

Çini desenli hediyelik eşyalar şu kişilere hediye olarak alınabilir;

 • Aile üyelerine, 
 • Ev dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyenlere, 
 • Yeni eve çıkacaklara, 
 • Yeni evlenenlere,
 • Ev mevlüdü okutanlara,
 • Her daim çantasında kişisel eşya taşıyanlara, 
 • Çeyiz hazırlayanlara, 
 • Firmaların müşterilerine

 

Çini Desenli Hediyelik Eşyaları Myros Nasıl Üretmektedir?

Çini ürünlerin yapım aşaması zahmetli ve uzun olmaktadır. Birçok aşamadan geçen çini ürünler, ilk aşamada hammaddelerin su ile karıştırılarak yoğurulması ile başlar. Ardından presleme ve kündeleme işlemi yapılır. Bu aşamadan sonra şablon oluşturulur ve el ile şekil verme işlemi başlar. Ürün şekil aldıktan sonra astarlama ve pişirme işlemi yapılır. Özel fırınlarda pişen çini ürünlerde bu aşamada kalite kontrol ekibi tarafından hassas bir şekilde kontrol edilir. Ürünlerde herhangi çatlak ya da kırılma yoksa dekorlama yani desenlerin çizimi ve boyanması başlar. Boyama işleminin sonunda sırlama yapılarak tekrar fırınlanır. Son hale gelen ürün tekrar kontrol edilir ve onay verilen ürün web sitesine yüklenmek için hazırlanır.

 

Çini Desenli Hediyelik Eşyalara Benzer Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

Çini desenli hediyelik eşyalara benzer diğer hediyelik eşyalar şunlardır;


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.