myros-popup.jpg (663 KB)
 • Tümünü Temizle

Meryem Ana İkonaları

için 139 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
9.100,00 TL
(0)
3.710,00 TL
(0)
6.563,00 TL
(0)
3.063,00 TL
(0)
14.835,00 TL
(0)
22.250,00 TL
(0)
6.563,00 TL
(0)
8.750,00 TL
(0)
12.983,00 TL
(0)
27.195,00 TL
(0)
30.905,00 TL
(0)
3.460,00 TL
(0)
8.653,00 TL
(0)
61.808,00 TL
(0)
3.215,00 TL
(0)
için 139 ürün görüntüleniyor.

Meryem Ana İkona Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Antik Yunanda, ikona benzemek, andırmak anlamına gelen εíκo (eiko) fiilinden gelmekte ve dinî bir sanat eserini ifade etmektedir. Eski Ahit ve Yeni Ahit’te pek çok öykü yer almaktadır.

(Hz.) Meryem ise, Hıristiyanlıkta Teotokos, “Tanrı Annesi” kabul edilmekte ve annelik sıfatıyla “Meryem Ana” olarak anılmaktadır. O, Kilise’nin başı olan İsa’nın annesi olduğundan Kilise’nin de annesi kabul edilmektedir. Meryem Ana, lekesiz (günahsız) ve ebediyen bakire olma özelliğine de sahiptir. Bu özelliklerinden dolayı genel olarak Hıristiyanlar, onun doğumundan ölümüne kadar hayatına dair birçok olayı, “bayram” niteliğinde kutlamayı gelenek haline getirmiştir. Bu bayram şölenleri anmak için oluşturulan  Meryem Ana İkonları oluşturmuştur. Birden fazla ikonları bulunan Meryem Ana’nın her ikonu farklı bir isimle söz edilir. Ayrıca ikonalar koruyucu etkiye sahip olduğu da düşünülmektedir.

Kutsal geleneğe göre Meryem Ana’nın ilk ikonaları, Aziz Elçi ve İncil yazarı Luka tarafından çizildi. Ressam veya doktor olan Luka, Kudüs’e giderek Meryem Ana ile konuşmuş ve İsa’nın çocukluğuyla ilgili bölümleri Meryem’den dinleyip kaleme almış sonra da Tanrı doğuran’ın resimlerini çizmiştir. Bu resimlerden biri, Kıbrıs’taki Kiku Manastırı’nda (bir kopyası Antalya Ortodoks Kilisesi’nde bulunur), biri Sumela Manastırı’nda (mübadele sonrası Yunanistan’a götürüldü.) biri ise Ahaya Bölgesindeki Mega Spileo Manastırı’nda bulunmaktadır. Bir çok yerlerde görülen ikonlar hediyelik eşyalar üzerinde de görülmektedir. Günümüz de ikonalar üzerinde meryem ana figürleriyle pek çok yerde karşılaşmaktayız. Bu figürler Hodegetria (Yol Gösterici (Meryem)), Eleousa (Şefkatli (Meryem)), Mary and Child (Meryem ve Çocuk), Virgin and Child( Bakire ve Çocuk), Mother Mary with Child Jesus (Çocuk İsa ve Meryem Ana), Mary with Child (Çocuklu Meryem) gibi isimlerle anılmaktadır. Her hediyelik eşyalarda farklı temalarda Meryem Ana ikonaları bulmak mümkündür. Dünyanın herhangi bir yerinde Meryem Ana temalı ikonaları bulabilirsiniz. Ayrıca Meryem Ana ikonaları her çeşitlerine sahip olmak isteyenler için toptan satın alma imkanı da Myros’da mevcuttur.

Meryem Ana İkona temalı hediyelik eşya ürünlerini satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıdadır:

 • Ürünlerin kullanım şekline dikkat edilmelidir.
 • Ürünün hangi ikonayı temsil ettiğine dikkat edilmelidir.
 • Ürünün boyutuna dikkat edilmelidir.
 • Ürünün kime hediye edildiğine dikkat edilmelidir.

Meryem Ana İkona Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Meryem Ana İkona ürünleri çok küçük boyutlardan anıtsal boyutlara kadar çeşitli boyutlarda olabilmektedir. Hem geleneksel hem de modern tarzı birleştirerek bir çok tasarımlar sunulmaktadır. Bu ikonalar çeşitleriyle zengin renk içeriğine sahiptir. Sevdiklerinize günlük hayatta da yanlarında taşıyıp istedikleri her yerde sergileyebilecekleri ürünlerdir. İkonaları altın ya da gümüş gibi malzemelerle süslenebilir.

Meryem Ana İkona Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir? 

Meryem Ana İkona Hediyelik eşya ürünleri birbirinden farklı materyallerden oluşmasına rağmen fiyat ortalaması 890 TL- 74168 TL aralığındadır. Bu fiyatlar, ürün türlerine göre çeşitlilik göstermekte olup farklı etkenlerin etkisi ile bazen artış gösterebilmektedir. Aynı zamanda bu ikonalar boyutlarına göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Örneğin;45x35 mm ebatlarında Gümüş Üzeri Altın ve Mavi El Dekorlu Swarowski Taşlı Meryem Ana ve Melekler İkonası 1780,80 Tl iken 85x65 mm ebatlarında Gümüş Üzeri Altın ve Mavi El Dekorlu Swarowski Taşlı Meryem Ana (7 Ok) İkonası 4149.60 Tl dir.

Meryem Ana İkona Ürünleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Meryem Ana İkona ürünlerinden hediye alırken, ürün fiyatları, malzeme ve işçiliğine göre belirlenir. Tabii ürünlerin tasarımı, boyutu gibi faktörlerde bu konuda rol oynamaktadır.  Üretim aşamasında farklılaşan fiyat aralığı özellikle malzemeden malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Malzeme olarak Meryem Ana sembollü ikona ürünlerinde gümüş daha çok tercih edilmiştir. Birden fazla malzeme kullanılan ürünlerde ise birleştirme işlemlerinin zaman zaman  maliyeti de işçiliği ve fiyatları etkiler. Bütün bu farklı uygulamalar sonucunda fiyatlar her ürüne göre özel olarak belirlenir. Hediyelik ürünlerde kişiye özel olarak Meryem Ana ikona baskılarda fiyat değişikliği görülebilir. 

Meryem Ana İkona Ürünlerin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Meryem ana ikona hediyelik eşya ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Meryem ana ikona hediyelik eşya ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Meryem Ana İkona Çeşitleri Nelerdir?

Meryem Ana İkona hediyelik ürün çeşitleri aşağıda listelenmiştir:

Meryem Ana İkona Nasıl Kullanılır?

İkonalar, ortaya çıkış ve kullanım amacı olarak ibadet için ortaya çıkmıştır. Görselliğe ihtiyaç doğduğu için, bunun da en büyük sebebi halkın okuma yazma oranının düşük olmasıdır. İşte tam burada ikonalar devreye girip resimlerle, görsellerle dini anlatmak ve ibadeti anlatmak kolaylaşmıştır. Etkili bir iletişim aracı da olan ikonalar, din dışı sanatta da önemli bir yer edinmiştir. İkonalar günlük hayatta birçok yerde kullanılabilirler. Evde, ofiste görmek istediğiniz her yerde bulundurmak mümkün. Sanat olarak kullanılmaya başlanan ikonaları yanınızda da taşıyabilirsiniz.

Meryem Ana İkona Hediyelik Eşya Olarak Kime Alınabilir?

Meryem Ana İkona hediyelik eşyaları hediye olarak alabileceğiniz durumlar ve kişiler aşağıda listelenmiştir:

 • Anneye-Babaya-Kardeşlere
 • Çocuklara
 • İş arkadaşlarına
 • Yakın arkadaşlarına
 • Sevgiliye
 • Akrabalara

Meryem Ana İkona Hediyelik Eşyalar için Toptan Satış Mevcut mu?

Meryem ana ikona hediyelik eşya ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Meryem ana ikona hediyelik eşya ürünlerinde toptan fiyatları 297 TL -  24000 TL  arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Meryem Ana İkona Hediyelik Eşyalar için Ücretsiz Kargo var mı?

Meryem ana ikona hediyelik eşya ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Meryem Ana İkona Hediyelik Eşyaların Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Meryem ana ikona hediyelik eşya ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Meryem Ana İkona Hediyelik Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir?

Myros, dünyanın gezilen her bir noktasına ait özel hediyelik eşyaları üretim, pazarlama ve toptan satış konusunda uzun yıllar faaliyet gösteren bir kurum olmuştur. Myros, dünya üzerinde gezilen her bir noktasına özel ürettiği hediyelik eşyaları, modern ve gelenekselliğe bağlı kalarak özel baskı yöntemleriyle ve büyük emekler ortaya koyarak kaliteli ürünler sunar. Myros, Meryem Ana İkona hediyelik eşyaları birden fazla kategorilere ayırmaktadır. Üretiminde çeşitli malzemelerden faydalanarak kaliteli ürünler sunar. Myros üretim aşamasında kullandığı yöntemlerde ürünün işçiliğine göre karar vermektedir. Örneğin dijital baskı yöntemi ile ürettiği ürünlerle beraber, büyük uğraşlar sonucu el işçiliği ile üretilen eşyaları da bünyesinde bulunduruyor.

Meryem Ana İkona Benzeri Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

Meryem Ana İkona ürünlere benzer hediyelik eşyalar aşağıda listelenmiştir:T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.