myros-popup.jpg (663 KB)
 • Tümünü Temizle

İkonastaslar

için 5 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
99,00 TL
(0)
55,00 TL
(0)
2.473,00 TL
(0)
2.720,00 TL
(0)
220,00 TL
(0)
için 5 ürün görüntüleniyor.

İkonastas Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Grekçe ‘eiko’ kelimesinden gelmiş, anlamı benzemek, benzetmektir. Tevrat’ta da ‘tselem’  yani temsil edilmek istenen şeyle aynı değerde olmak anlamında kullanılır. İncil’de geçen yazısal metinleri resmetmektir ikona. Özellikle Ortodoks kültüründe, Tanrı ile insan arasında ki duaların aracısı olduğuna inanılan bu nesneler, ibadethanelerde ve kutsal kabul edilen mekanların köşelerinde, yaygın olarak kullanılır. İkonastas ise Ortodoks dini mimarisinde kendini gösteren, genellikle ikonalar ile süslü, kilisenin ana bölümü olan naosu din adamlarına ayrılmış bölüm olan bemadan ayıran mimari bölme duvarıdır. Belli bir zaman sonra İkonalar duvarlar dışında boyutları küçülerek evinizde veya ibadet etmek istediğiniz her yerde bulunabilirler. Üzerinde İsa, Meryem, Yahya ve Aziz Nikolaos gibi kutsal kişilerin betimlemeleri bulunur. İnananlar ikonların önünde mum yakıp onlara dua ederler. Kutsal kitaplar olarak bilinen İncil ve Tevrat’ta önemli konular resmedilir. İkonastas, 15. yüzyılda tamamlanan Bizans templonundan gelişti. İkonostasis,kutsal kitaplarda bahsedilen  cennetsel dünyayı, dünya ile birleştirir. Geçmişten günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan Türkiye’nin her bir köşesinde farklı dini inançları ve ibadethaneleri görmek mümkün. Bu inançlardan Hrisyanlık dini de dahildir. Ortodoks kültürü içinde önemli bir yer kaplar İkonastas. Dünyada ikonastas, hem doğu batı Ortodoks kültürüne, hem de konularına ve üretildiği malzemeye göre çok çeşitlidir. İkonastaslar gibi ürün çeşitlerinden olan hediyelik eşyaları ibadethaneler için toptan satış seçenekleri düşünülebilir. 

İkonastas satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıdadır:

 • İkonastas’ın sergileneceği alan dikkat edilmelidir.
 • İkonastas’ın boyutlarına dikkat edilmelidir.
 • İkonastas nesnesinin malzemesine karar verilmelidir. 
 • İkonastasda ki sembolün, tasarımın özelliğini ve kültürel etkisinin neler olduğuna bakılarak modeline karar verilmelidir.
 • İkona sembolünün çevresindeki görsellere ve anlamlara dşkkat edilmelidir.. 
 • İkonastas’ın kime hediye edildiğine dikkat edilmelidir.İkonastas Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

İkonastas çok küçük boyutlardan anıtsal boyutlara kadar çeşitli boyutlarda olabilmektedir. İkonastas toplumsal ve bireysel iletişimimiz açısından kutsal değerlerin ifadelerinin somutlaşmış halidir. Altın, gümüş kaplama ve taşlarla hazırlanmış bir ikonastas evrensel diplomasinin etkili bir aracı olur. Bu ikonastaslar  konsolosluk, büyükelçilik ziyaretleri, yurtdışında önemli ziyaretler ve iş gezilerinde iletişimde olduğunuz kişilere verdiğiniz önemi, ifade eder. Annenize ya da babanıza aldığınız gümüş kaplama ikonastasları, soyut ve somut değerleriyle sevdiklerinizi mutlu eder. Sevdiklerinize bağlı oldukları inancın kültürel özelliklerine göre hazır ürünlerden alabilirsiniz.

İkonastas Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir?

İkona ürünlerinin fiyatları 2965 TL-3264 TL arasındadır. İkonastas ürünleri birbirinden farklı materyallerden oluşmasına göre fiyat değişikliği de görülebilir. Bu fiyatlar, ürün türlerine göre çeşitlilik gösterip farklı etkenlerin etkisi ile bazen artış gösterebilmektedir. Gümüş, altın gibi değerli sayılabilecek taşlardan yapılan ikonastaslarla bronz, kağıt, taş gibi daha değersiz taşlardan yapılan ikonastaslar arasındaki fiyat farkı da net olarak görüllmektedir. 

İkonastas Ürünleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İkonastas ürünleri, fiyatları malzeme bileşenleri, boyutlar ve tasarıma göre fiyatlarda değişiklik gösterir. Üretim aşamasında değişen fiyat aralığı özellikle kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Malzeme olarak ikonastas ürünlerinde gümüş ve swarowski taşları daha çok tercih edilmiştir. Tabii bu ürünlerde kullanılan hammadde ve işçilik  maliyetleri de fiyatlarına yansır.

İkonastas Ürünlerin Ödeme Seçenekleri Nedir?

İkonastas ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

İkonastas ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

İkonastas Çeşitleri Nelerdir?

İkonastas hediyelik ürün çeşitleri aşağıda listelenmiştir:İkonastas Nasıl Kullanılır?

İkonastas ürünleri, günlük hayatta birçok yerde kullanılabilirler. Kiliselerde, katedrallerde, ibadet amacıyla kullanılan mekânların dua odalarında, tercihe göre ev ve ofislerde, duvarlarda, masa üstlerinde ve raflarda sergilenebilir. İkonastaslar, dua edilen bölümlerle özel bölümleri, diğer kısımlardan ayırmak amacıyla da kullanılabilir. Aynı zamanda iletişim aracı da olan ikonalar, sanatta da önemli bir yer edinmiştir. Sanat olarak kullanılmaya başlanan ikonaları yanınızda da taşıyabilirsiniz.

İkonastas Hediyelik Eşya Olarak Kime Alınabilir?

 İkonastaslar aşağıdaki durumlarda hediyelik ürün olarak alınabilir:

 • Ortodoks kültürüne sahip kişilere
 • Ortodoks kültürüne ait mekânların ikonalarının yenilenmesi  amacıyla dini kurumlara
 • İsa, Meryem ve Aziz figürlerinin merak edenlere
 • Koleksiyonerlere
 • Anneye-Babaya-Kardeşlere
 • Çocuklara
 • İş arkadaşlarına
 • Yakın arkadaşlarına
 • Sevgiliye
 • Akrabalara

İkonastas Hediyelik Eşyalar için Toptan Satış Mevcut mu?

İkonastas ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. ikonastas ürünlerinde toptan fiyatları 988 TL  - 1088 TL  arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

İkonastas Hediyelik Eşyalar için Ücretsiz Kargo var mı?

İkonastas ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

İkonastas Hediyelik Eşyalar Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

İkonastas ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

İkonastas Hediyelik Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir?

İkonastas ürünleri, Ortodoks kilisesinin dünyaca bilinen hikâyeleriyle, Kutsal kitaplarda adı geçen kutsal kişilerin elde edilen desenlerden oluşturulur. Myros ise dünya üzerinde gezilen her bir noktasına özel ürettiği hediyelik eşyaları, modern ve gelenekselliğe bağlı kalarak özel baskı yöntemleriyle ve büyük emekler ortaya koyarak kaliteli ürünler sunar. Myros, bireylerin ve toplumların en hassas kültürel simgelerinden üretilen ikonastasların her parçası özenle, titizlikle, yüksek işçilik kalitesiyle hazırlar. Üretiminde çeşitli malzemelerden faydalanır. Myros atölyelerinde yapılan ürünler sanatçı hassasiyetiyle üretilir. Myros üretim aşamasında kullandığı çeşitli yöntemlerde ürünün işlevine karar vermektedir. Myros, dijital baskı yöntemi ile ürettiği hediyelik eşyaları büyük bir el işçiliği sonucunda hediyelik ürünleri kategorize ederek satışa sunar. 

İkonastas Benzeri Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

 İkonastas ürünlere benzer hediyelik eşyalar aşağıda listelenmiştir:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.