myros-popup.jpg (663 KB)
 • Tümünü Temizle

Fes

için 8 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
+ 3
Myros - Toptan Alanya Temalı Nakışlı Fes
85,00 TL
(0)
+ 4
Myros - Toptan Antalya Temalı Nakışlı Fes
85,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Toptan Belek Temalı Nakışlı Fes
85,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Toptan Düz Fes
SKU: FES02-GNLA Toptan Düz Fes
82,50 TL
(0)
+ 3
Myros - Toptan Kemer Temalı Nakışlı Fes
85,00 TL
(0)
+ 4
Myros - Toptan Nakışlı Fes
SKU: FES01-GNLA Toptan Nakışlı Fes
85,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Toptan Side Temalı Nakışlı Fes
85,00 TL
(0)
85,00 TL
(0)
için 8 ürün görüntüleniyor.

Fes Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Osmanlı kültüründen Anadolu kültürüne uzanan, bu coğrafyanın vazgeçilmez nostaljik simgesi haline gelmiş fes, kültürel etkinliklerden geleneksel gösterilere kadar sıklıkla tercih edilen bir aksesuardır. Farklı model ve tasarımlara sahip olan fes şapka, kına gecesi, sıra gecesi, folklor gösterisi ve okul gösterilerinde fes modellerini sıklıkla görebilirsiniz. Sadece kültürel bir öğe olarak kullanılmayan ve yeni çağda günümüze de uyum sağlayan yeni modeller ile fesler, özellikle nakışlı seçenekleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Yeni trendler arasında yer alan fesler, eski Osmanlı imajını yansıtmaya çalışan sokak satıcıları tarafından kullanılan, geleneksel kırmızı ya da bordo renkli tercihen nakışlı ürünler olmaktadır. 

Folklorik görünüme sahip Osmanlı fesi, her zevke ve beğeniye hitap eden farklı farklı tasarımlara sahiptir. Aradığınız tüm kriterlere ve özelliklere uyum sağlayan fes tasarımları istediğiniz modelde üretilmektedir. Kendinize ya da sevdiklerinize özgü fes tasarımınızı belirleyebilir ve özelleştirilebilir seçeneği ile kişiye özel tasarımınızı yükleyebilirsiniz. Hazır tasarım istediğiniz modeldeki fesleri kolaylıkla sıralayabilir ve aralarından seçiminizi yapabilirsiniz. Sadece yetişkinler için fes tasarımı bulunmamakla birlikte çocukların özel gün gösterileri için özel bedenlerde de hazırlanmaktadır. 

Yurt dışında çok nadir bulunan ve hediyelik eşya alanında sıkça tercih edilen hediyelik fes, misafirlerinize armağan edebileceğiniz güzel hatıralar arasında yer alacaktır. Ayrıca yurt dışında ikamet eden ve farklı bir konsept ile Osmanlı kültürünü yaşatmak isteyen bireyler için dokuma fes oldukça havalı bir görünüm kazandıracaktır. Farklı ve özel günler için seçilen fesler tekli alım yapabileceğiniz gibi aynı zamanda toptan hediyelik eşya olarak da alabilir, ürün etiket fiyatı üzerinden uygulanacak indirim sayesinde bütçe dostu alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Fes ürünlerini satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıdadır;

 • Çeşitli renk ve model seçeneklerinin bir arada olması sayesinde aralarından kişisel zevkinize uygun en güzel ürünü tercih edebilirsiniz. 
 • Klasikleşmiş ana hatlara sahip fes aksesuarında farklı olmak için püskül bölümüne boncuklar takabilir ya da Myros’un özelleştirilebilir seçeneğini değerlendirerek kişiye özel tasarımınızı fes üzerine nakış ile işletebilirsiniz. İstediğiniz model ve tasarımda üretilen fes modelleri, kendinize özgü tasarımı belirleyerek fes şapkalara özgünlük kazandırabilirsiniz.
 • Baş ölçülerinize uyumlu olan Osmanlı fesi, her mevsimde rahatlıkla ve güvenle kullanacağınız şeklinde tasarlanmıştır. 
 • Fes kalıp gibi duran ve formu olan bir yapıya sahiptir. Buna rağmen yumuşak dokusu sayesinde başınızda herhangi bir ağırlık ya da sıkışma hissi yaşatmaz. Gün boyu rahatlıkla kullanım pratikliğine sahiptir. 
 • Toptan hediyelik fes alışverişlerinizde bütçe dostu indirimler ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. 

Fes Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Modernizmin getirmiş olduğu günümüz çağında fes yerini şapka almıştır ve kullanılmamaktadır. Özel günlerde en dikkat çekici kişi olmak istiyor ve kendinize farklı bir konsept yaratmak istiyorsanız, geniş Osmanlı kültüründen ilham alabilirsiniz. Osmanlı zamanında Avrupa giyim tarzı olan Fes, günümüzde de klasikleşmiş Osmanlı simgesi haline gelmiştir. Sadece eski model feslerle sınırlı kalmayıp, fes şapkalara modern ve kişisel imaj getiren Myros, birçok seçeneği bir arada barındırmaktadır. 

Her zevke hitap eden, birbirinden güzel ve özel fes tasarımları, materyal olarak en kaliteli tekstil malzemesinden üretilmiştir. Sadece kültürel etki altında kalmayıp, fes şapka tasarımlarının güncel zaman dilimine uyarlanmış modellerinden sınırsız seçenekler bulunmaktadır. Birinci sınıf hammaddeden üretilen dokuma fesler, üretildiği malzemesi, kumaşı, boyaması, iç dokuması, yapısı ve süslemesi yüksek kaliteye sahiptir. Fes şapkaları arasından seçim yapmak istiyorsanız dikkatinizi çeken modelleri belirledikten sonra dilediğiniz tasarımı siteye yükleyebilir ve kişiye özel hazırlanacak fes şapkadan sipariş verebilirsiniz. 

Fes modelleri arasından tercih yaparken farklı ebatlarda ve tasarımlarda ürünler olabilir, bu farklılık aynı oranda fiyat farklılığı da beraberinde getirmektedir. En 50 mm – 100 mm, boy 50 mm- 100 mm, yükseklik 50 mm – 100 mm ve ağırlık 50 gr. – 100 gr. arasında değişiklik gösterebilir. 

Fes Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Tarihteki karakterlerin kullandığı şekilde üretim yapılırken, otantik tasarım ve ikonik renklerinden ödün verilmez. İç yapısından dış yapısına kadar kullanılan tüm malzemelerde birinci sınıf kaliteye önem verilmektedir. Tekli alımlarda etiket fiyatı geçerli olan ürünlerin ortalama fiyatları 45 TL - 55 TL arasındadır. Bu fiyatlar toptan hediyelik eşya alışverişlerinizde daha uygun olmaktadır. 

Fes Ürünlerinin Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Beğendiğiniz fes modelleri arasından fiyata göre tercih yapacaksınız fiyat politikasını belirleyen unsurları göz önünde bulundurmalısınız. Ürün hammadde fiyatları, üretim süreci, boyaması, işlemesi, baskılaması, boyutları ve el işçiliğinin total noktada buluşması sonucunda ürün fiyatları belirlenmektedir.  Tekli alımlarda ürün etiket fiyatı geçerlidir fakat toptan fes hediyelik eşya ürünlerinde etiket fiyatı üzerinden özel indirim uygulanmaktadır. 

Fes Ürünlerinin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Fes ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Fes ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Fes Çeşitleri Nelerdir?

Osmanlı modeli feslerin tüm renk ve çeşitlerini bulabileceğiniz hem yetişkin hem de çocuk için üretilen nakışlı modellere göz atacağınız web sitesinde fes çeşitleri aşağıda belirtilmiştir;

Fes Nasıl Kullanılır?

Tepesi düz olan, silindir şeklinde ve kırmızı renge sahip olan şapka modeline fes denmektedir. Feslerin kullanımı Osmanlı döneminde başlamıştır. Zaman ilerledikçe fesin yerini şapka almıştır. Günlük tüketim alanında fes, ne Türkiye’de ne de dünyada giysi kültüründe bulunmamaktadır. Geleneksel kültür gösterileri ve özel günlerde hala geçmişin süslü izlerini sürdürülmekte, kına gecelerinde, folklor gösterilerinde, düğünlerde, özel Osmanlı geleneksel günlerinde, kermeslerde ve çocukların okul gösterilerinde kullanılmaktadır. Yurt dışında da aynı zamanda marjinal çizgilere sahip olmak isteyen Türk satıcıların tercih etmesiyle yaygınlaşmaya başlayan ve geleneksel Osmanlı kıyafeti içinde bir bütün olarak gösteri yapılan  fesler sıkça görülmeye başlanmıştır. Bir diğer kullanım alanı ise seyyar satıcıların dikkat çekmek ve fark edilmek için giydikleri geleneksel kıyafetlere fes takmalarıdır. 

Fes Kime Hediye Olarak Alınabilir?

Fes hediye edilecek en marjinal ürün kategorisinde yer almaktadır. Fes şu kişilere hediye olarak alınabilir;

 • Osmanlı kültürünü sevenlere ve ilham alanlara,
 • Nostaljik / retro ürünlerden hoşlananlara, 
 • Osmanlı ürünleri koleksiyonu yapanlara,
 • Tarih sevgisi olanlara, 
 • Seyyar satıcı tanıdıklarınıza, 
 • Folklore giden / gidecek tanıdıklarınıza, 
 • Okul gösterisi yapacak çocuklara, 
 • Tiyatro oyununda Osmanlı beyefendisi canlandıracak tanıdıklarınıza, 
 • Sünnet olmuş / olacak çocuklara

Fes Ürünleri için Toptan Satış Mevcut mu?

Fes ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Fes ürünlerinde toptan fiyatları 15 TL - 19 TL arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Fes Ürünleri için Ücretsiz Kargo var mı?

Fes ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Fes Ürünlerinin Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Fes ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Fes Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir? 

Myros, fes hediyelik eşyaları özel hediyelik ürün kategorisinde üretmektedir. Birçok kullanım alanına sahip olsa da günümüz kıyafet kuralları içinde fes bulunmamaktadır. Birinci sınıf kaliteye sahip hammadde kullanan Myros, ürünün kumaşına, iç - dış dokusuna, nakışına, boyamasına ve baskılama tekniğine fazlasıyla önem veren Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir numaralı üretici firmasıdır. Ürün çeşitliliği, beden çeşitliliği ve tasarım konusunda geniş yelpazeye sahip olan firma, ürünlerin otantik imaja sahip olması gibi ince detaylar üzerine çalışır ve kalite kontrol sürecine çok önem verir. 

Fes Ürünlerine Benzer Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

Fes ürünlerine benzer diğer hediyelik eşyalar şunlardır; 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.