• Tümünü Temizle

Demlik-Çaydanlık

için 13 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
+ 2
Myros - Çini Tezhip Çaydanlık
1.249,00 TL
(0)
429,00 TL
(0)
429,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Çini Turkuaz Büyük Demlik
479,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Çini Turkuaz Küçük Demlik
269,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Çini Turkuaz Orta Demlik
379,00 TL
(0)
+ 11
Myros - Çini Kabartma Büyük Demlik
569,00 TL
(0)
+ 10
Myros - Çini Kabartma Orta Demlik
449,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Bakır Çaydanlık 23 cm
699,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Bakır Çaydanlık 25 cm
769,00 TL
(0)
+ 3
Myros - Bakır Çaydanlık 28 cm
999,00 TL
(0)
359,00 TL
(0)
289,00 TL
(0)
için 13 ürün görüntüleniyor.

Demlik ve Çaydanlık Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk zamanlarda, tek parçadan oluşan çaydanlık, zamanla günümüzdeki formunu kazanmıştır. Artık çoğunlukla iki parçadan oluşan çaydanlık, demlik ve çaydanlık diye ayrılıyor.

Çaydanlık çeşitleri, cam çaydanlık, porselen çaydanlık, bakır çaydanlık gibi oldukça farklılık sunuyor.

Çaydanlık ve demlik, çay yapımı için kullanılıyor. Farklı materyallerden üretilen çaydanlıklar, farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Demlik kısmına çay ve sıcak su eklenerek, kısa süre içerisinde içime hazır çay elde edilebiliyor. Çaydanlık ve demlik, çayın tadını da etkiliyor. Pişiriliş şekli ve çaydanlığın üretildiği materyal, çayın kıvamını farklılaştırabiliyor. O sebeple demlik ve çaydanlık alırken, üretildiği materyale dikkat etmek gerekiyor.

Hediye olarak alınacak çaydanlığın, dikkat çekici bir tasarımı olması avantaj sağlıyor. Seramik çaydanlık modelleri farklı desen seçenekleri ile oldukça beğeni topluyor. Modern bir görünüm için cam çaydanlık tercih edilebiliyor. Cam çaydanlık, çayın tüm pişme evrelerinin, kolaylıkla takip edilmesini de mümkün kılıyor. Toptan alım yapılabilen çaydanlık ve demlik modelleri ikisinin set halinde olduğu formlarda da satın alınabiliyor. Demlik ve çaydanlık alırken bilinmesi gerekenler şu şekilde listelenebilir;

 • Çaydanlık ve demliğin ne sıklıkla kullanılacağına göre materyal seçimi yapılmalı,
 • Çaydanlık ve demliğin, hangi tip ocakta kullanılacağına bağlı olarak model seçilmeli,
 • Çaydanlık ve demlikte, tek pişirmede kaç kişilik çay yapılmak istendiği göz önünde bulundurularak, boyut seçimi yapılmalı. 

Demlik ve Çaydanlık Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Demlik ve çaydanlık özellikleri, üretiminde kullanılan materyallere göre değişkenlik gösteriyor. Cam, çelik, bakır, seramik ve daha pek çok farklı materyalden üretilen demlik ve çaydanlık modelleri, tasarım açısından da birbirinden farklılaşıyor. Camın ve bakırın ısınma dereceleri farklılık gösterdiği için, bu çayın kıvamını da değiştiriyor. 

Demlik ve çaydanlık çeşitleri, boyutları da birbirinden farklı. Büyük demlikler, tasarımına bağlı olarak, çaydanlığa gerek duyulmadan, ocağa konulabiliyor. Küçük çaydanlık için ise daha ufak ağızlı ocaklara veya elektrikli ocaklara ihtiyaç duyuluyor. Çünkü, yanlardan taşan ateş, demliğin deformasyona uğramasına neden olabiliyor.

Filtre kahve demliği ile dakikalar içerisinde kahve yapılabiliyor. Çaydanlık kettle olarak da kullanılabiliyor. Yemekler için ihtiyaç duyulan kaynar su, çaydanlık yardımıyla elde edilebiliyor. 

Çini kabartmalı çaydanlık, otantik havası sayesinde, dekor ürünü olarak da kullanılabiliyor. Türk bayraklı demlik modelleri, salonların vitrinlerini süslüyor. 

Demlik ve Çaydanlık Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir?

Çaydanlık fiyat aralığı 120 lira ile 460,20 lira arasında değişiyor. Modeline ve tasarımına bağlı olarak, farklı fiyat seçenekleri ile sunulan demlik ve çaydanlık modelleri görmek mümkün oluyor. Ortalama 200 lira civarında olan çaydanlık ve demlikler, işlevsel kullanımları ile dikkat çekiyor.

Seramik demlik fiyatları 234 lira ila 165 lira arasında. Seramik demlikler, farklı tasarımları ve temaları ile dekoratif amaçlı da kullanılabiliyor. Çini kabartmalı demlikler, 138 lira ile 186 lira arasında değişkenlik gösterirken, çini demliklerin fiyat aralığının 120 lira ile 186 lira olduğu görülüyor. 23 cm bakır çaydanlık fiyatı 345 lira, 28 cm bakır çaydanlık fiyatı ise 495 lira.

Çini çaydanlık için ise ikili bir set denilebilir. Çünkü, zengin renk skalası ve tasarımı ile dikkat çeken ve fiyatı 468,20 lira  olan bu ürün, çaydanlık ve demlik olmak üzere iki parçadan oluşuyor. 

Demlik ve Çaydanlık Ürünleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Demlik ve çaydanlık modellerinin fiyatları, özelliklerine, boyutlarına, hammaddesine ve tasarımına göre değişiyor. Cihazlar yardımıyla yapılan, fabrikasyon ürünü demlik ve çaydanlık modelleri, daha kolay üretim safasına sahip ürünler arasında bulunuyor. El işçiliği ile üretilmiş demlik ve çaydanlıkların ise yapımı daha fazla efor ve zaman gerektiriyor. Bu durum fiyatlara doğrudan etki eden unsurlar arasında bulunuyor. Demlik çaydanlık seti, iki parçadan oluştuğu için, daha maliyetli olabiliyor. bu durum tek alımda iki ürüne sahip olunmasından kaynaklanıyor. Üretimde kullanılan malzeme ve materyallerin kalitesi ise, fiyatı doğrudan etkileyen unsurların başında geliyor. 

Demlik ve Çaydanlık Ürünlerinin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Demlik ve çaydanlık ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Demlik ve çaydanlık ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Demlik ve Çaydanlık Çeşitleri Nelerdir?

Demlik ve Çaydanlık Nasıl Kullanılır?

Demlik ve çaydanlık, çayı ideal şekilde pişirmek için özel olarak üretiliyor. Çaydanlık ve demlik ürünlerinde, oldukça farklı materyallerden üretilmiş olan modellere rastlanıyor. Porselen demlikli çaydanlık modellerinde, alt ve üst kısımların farklı renkler ve desenler ile kombinlendiği görülüyor. Çaydanlık ve demlik kullanırken, öncelikli olarak, ürünün hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmek gerekiyor. Çünkü, granit çaydanlık ve çelik çaydanlık aynı özellikleri barındırmıyor. Element ve maddelerin farklı ısınma süreleri bulunuyor. O sebeple pişirme süreleri de değişkenlik gösteriyor. Küçük çaydanlık modellerini, büyük ateşte tutmak, çaydanlığın yanmasına neden olabiiliyor. Bu sebeple yanmış çaydanlık nasıl temizlenir sorusunun cevabı da merak ediliyor.  Çelik tencere yanmışsa, kimyasal ürünler dışında, sirke ve tuz ikilisine de başvurulabiliyor. Fakat bu sorunun tek bir cevabı bulunmuyor. Porselen ile çelik yandığında farklı reaksiyonlar görülmesi, temizliğini de farklılaştırıyor. Musluk suyu kullanımı sebebiyle çaydanlık kireç de tutabiliyor. Çaydanlık kireci nasıl temizlenir sorusuna, yine tuz ve sirke ikilisi kullanılarak çözüm bulunabiliyor.  

Demlik ve Çaydanlık Hediyelik Eşya Olarak Kime Alınabilir?

Demlik ve çaydanlık hediyelik olarak şu kişilere alınabilir;

 • Annelere,
 • Sevgiliye,
 • Yeni evlenen çiftlere, 
 • Yeni eve taşınan kişilere,
 • Farklı çayları içmekten hoşlanan kişilere,
 • Arkadaşlara.

Demlik ve Çaydanlık Hediyelikler için Toptan Satış Mevcut mu?

Demlik ve çaydanlık ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Demlik ve çaydanlık ürünlerinde toptan fiyatları 40 TL - 165,33 TL  arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Demlik ve Çaydanlık Hediyelikler için Ücretsiz Kargo var mı?

Demlik ve çaydanlık ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Demlik ve Çaydanlık Hediyeliklerin Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Demlik ve çaydanlık ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Demlik ve Çaydanlık Hediyelik Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir?

Demlik ve çaydanlık üretiminde hem kaliteye hem de tasarıma önem veriliyor. Dayanıklı materyaller seçilerek, ürünün daha uzun ömürlü bir kullanım sunması hedefleniyor. Tasarıma önem verilerek, kişilerin hem ihtiyaçlarına hem de göz zevklerine hitap etmek hedefleniyor. El işçiliği sonucu ortaya çıkan çaydanlık ve demlikler temalar ile tamamlanıyor. Uzman ve tecrübeli kişilerin üretimi ile sunuma hazır hale gelen çaydanlık ve demliklerin, tüm üretim aşaması titizlikle takip ediliyor. 

Demlik ve Çaydanlık Benzeri Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

Demlik ve çaydanlık benzeri hediyelik eşyalar listesi aşağıdadır;

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.