• Tümünü Temizle

Cezve

için 12 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
+ 4
Myros - Zamak 5 No Cezve
SKU: ZAM39-GNLA Zamak 5 No Cezve
449,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Zamak 2 No Cezve
SKU: ZAM32-GNLA Zamak 2 No Cezve
319,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Zamak 3 No Cezve
SKU: ZAM33-GNLA Zamak 3 No Cezve
339,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Zamak 4 No Cezve
SKU: ZAM34-GNLA Zamak 4 No Cezve
379,00 TL
(0)
+ 5
Myros - Bakır Lüx Cezve
379,00 TL
(0)
+ 4
Myros - Bakır Lüx Cezve No:6
409,00 TL
(0)
+ 4
Myros - Bakır Lüx Cezve No:7
429,00 TL
(0)
169,00 TL
(0)
189,00 TL
(0)
199,00 TL
(0)
209,00 TL
(0)
239,00 TL
(0)
için 12 ürün görüntüleniyor.

Cezve Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cezve, çoğunlukla Türk Kahvesi pişirmek için kullanılan, silindir yapıda, kulplu bir mutfak aletidir. Bir cezve satın almak istediğinizde birçok tasarım ve türüyle karşılaşabilirsiniz. Üretimlerinde kullanılan malzemeye göre, çelik, bakır, alüminyum, emaye, seramik, cam, borosilikat cezvelerin yanında, değişik tasarımlara sahip elektrikli cezve türleri de bulunmaktadır. Dünyada da kullanımı giderek yaygınlaşan geleneksel Türk Kahvesi söz, nişan, düğün törenlerinde, iş toplantılarında, dost meclislerinde en önemli ikramdır. Bol köpüklü ve lezzetli bir kahvenin ilk adımı ise iyi bir cezve satın almaktır. Türk Kahvesinin lezzeti ve köpük yoğunluğu öncelikle pişirme hızına bağlıdır. Cezvenin yapıldığı malzeme pişirme hızını doğrudan etkiler. Kişinin damak tadına göre değişse de en lezzetli kahveler bakır cezvelerle yapılır. Cezveler, çoğunlukla kahve pişirmek için satın alınsa da, mutfaklarda çok fonksiyonlu kullanılırlar. Tek kişilik bitkisel çayların yapımında, yumurta ve su kaynatmada da idealdirler. Sütlük olarak da kullanıma uygundur. Cezve seti oluşturmak için farklı modellerle karma sipariş verebilir, eğer lokanta, kafeterya ya da işyeriniz için almak istiyorsanız toptan satış seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Cezve ürünlerini satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıdadır:

 • Kullandığınız ocak ( elektrikli, gazlı, indüksiyonlu ya da kor ateş )
 • Kullandığınız kahve fincanının büyüklüğü
 • Kulp gövde mesafesinin güvenliği ve elinize uygunluğu
 • Pişireceğiniz kişi sayısı

Cezve Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Kahveyi, kişisel yöntemlerle pişirmeyi tercih edenler için,  metal ya da çelik cezveler, en uygun olanlarıdır. Kahve, uzun metal saplı, çelik ya da bakır gövdeli cezvelerle fırın, mangal, şömine gibi doğrudan ısı ve ateşe konarak ağır ateşte pişirilebilir. Bunlar kullanılırken elleri ısıdan korumaya özen gösterilmelidir. Ahşap ve bakalit saplı cezveler ise günlük kullanımda güvenli, hızlı ve lezzetli kahve pişirmeyi sağlar. Elektrikli cezve,  kullanım kolaylığı sağlar ancak kahvenin pişirme yöntemi standarttır.

Cezve Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir?

Cezvelerde fiyatlar, malzeme ve modellerine göre 20 lira ile 2500 lira arasında değişmektedir. Standart ev tipi kullanım için tasarlanmış cezve fiyatları, ortalama olarak yaklaşık 90 ile 150 lira arasındadır.

Cezve Ürünleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Cezve fiyatları ürünün işçilik kalitesine ve malzeme maliyetine göre belirlenir. Dekorlama yapılmış, metal ya da bakalit saplı ürünlerle, düz gövdeli ahşap saplı ürünlerin işçilik ve malzeme farkı fiyatlandırmayı etkiler.

Cezve Ürünlerin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Cezve ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Cezve ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Cezve Çeşitleri Nelerdir?

Malzeme ve tasarımlarına göre cezve çeşitleri aşağıdadır:

 • Bakır cezve
 • Zamak cezve
 • Cam cezve
 • Borosilikat cezve
 • Çelik cezve
 • Elektrikli cezve
 • Granit cezve
 • Toprak cezve
 • Emaye cezve
 • Çömlek cezve
 • Porselen cezve

Cezve Nasıl Kullanılır?

Tadına doyamadığınız, kırk yıllık dostluklarımızın sohbet arkadaşı, Türk kahvesinin yolu, cezveden geçer. Türk Kahvesi yapmak, geleneksel mutfağımızdaki başarımızın en önemli ölçütlerinden biridir. Sade veya şekerli, bol köpüklü bir Türk Kahvesinin sırrı, yapan kişinin marifetinin yanında kullanılan cezvede saklıdır. Herkes farklı pişirme yöntemleri kullansa da temelde üç önemli kuralı vardır: Taze kahve, soğuk su ve yavaş pişirme. Tek kişiden  altı kişiye kadar belirlenen  pişirme sayılarıyla yapılır. Porsiyonlar, servis yapılacak kahve takımı fincanı ile ölçülerek hesaplanır. Kişi başına soğuk su, kahve ve eğer istenirse şeker konarak karıştırılır. Bazı kişiler karışımı yapmadan önce, kokunun ve lezzetin yoğunluğu için toz kahveyi cezvede birkaç saniye kavurur. Tüm malzemeler eklendikten sonra cezvedeki kahve yavaş yavaş pişirilir. Diğer önemli nokta ise, kahve köpürmeye başladığında kaynamadan ateşten indirmektir. Pişen kahvenin köpüğü fincanlara paylaştırılır. Cezvede kalan kahve biraz daha kaynatılır ve  fincanlardaki köpüğün üstüne yavaşça dökülür. Kahve yanı bardağınız ve şık kahve takımınızla, pişirdiğiniz lezzetli Türk kahveniz, artık içilmeye hazırdır.

Cezve Hediyelik Eşya Olarak Kime Alınabilir?

Cezve veya cezve takımı aşağıdaki durumlarda alınabilir:

 • Kahve seven eş, dost veya sevgiliye
 • Yeni eve taşınanlara
 • Yeni evlenenlere
 • Eskiyen cezveyi  yenilemek için

Cezve Ürünlerin Özel Tasarım Üretimi Mevcut Mu?

Kategorilerimizin çoğunda özel tasarım ürünlerimiz mevcuttur. Bu ürünler tam olarak hayal ettiğiniz ürünü yaratmanız için uygundur. Siz de cezve ürünlerinin özel tasarım seçeneklerine ulaşıp kendi tasarımınızı oluşturabilir ve size özel ürüne sahip olabilirsiniz.

Cezve Ürünler için Toptan Satış Mevcut mu?

Cezve ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Cezve ürünlerinde toptan fiyatları  29 - 75.3 lira +KDV arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Cezve Ürünler için Ücretsiz Kargo var mı?

Cezve ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Cezve Ürünlerin Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Cezve ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Cezve Hediyelik Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir?

Cezveler metal malzeme ile yapılan işçiliği yüksek ürünlerdir. El yapımı dekorlama, gövde ve sapların birleştirilmesindeki kaynak işlemleri hem uzun, hem de zor süreçlerdir. Ürün modellerinin tamamı tasarım, malzeme ve işçilik kalitesi bakımından üst seviyede üretilir.    

Cezveye Benzer Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?

Cezve ürününe benzeyen hediyelik eşyalar şunlardır:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.