myros-popup.jpg (663 KB)
 • Tümünü Temizle

Metal İkona

için 3 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
99,00 TL
(0)
55,00 TL
(0)
220,00 TL
(0)
için 3 ürün görüntüleniyor.

Metal İkona Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?    

Her kültüre göre farklı dini hikayelerin ve kutsal figürlerin resmedildiği, çeşitli metaller ile malzemelerin birleşiminden oluşan, farklı baskı yöntemleri ile hazırlanan metal ikona ürünleri, ibadethanelerde ve inanç sahibine ait mekânların ibadet köşelerinde, dua ederken kullanma amacı ile satın alınır. 

Metal ikona satın alırken nelere dikkat etmeli sorusundan önce, ikona nedir, ikona ne demek sorularına cevap verelim. Kökeni eski Yunan diline dayanan, benzerlik, resim, portre anlamına gelen “eikon” ve “gibi olmak”  anlamına gelen “eikenai”  kelimelerinden türeyen ikona, Doğu ile Batı Ortodoks kilise kültürlerinde, duaların aracısı olduğuna inanılan ve ibadet edilen mekânlarda yaygın şekilde kullanılan dini objelerdir. İbadet sırasında kullanılan İsa, Meryem, melek, Hıristiyan aziz figürlerinin tasvir edildiği ve dini objelerin yer aldığı ikona tasarım ürünleri,  Katolik ve Ortodoks kültüründe çok kutsal kabul edilir. Hıristiyanlıkta, kilise ve katedrallerde çok kullanılan ve metal ikona modelleri,  dua ederken zihni odaklamaya yardımcı olması açısından için çok önemli olduğuna inanılır. Metal ikona ürünleri, Hristiyanlık dinine mensup birçok mezhep ve kültürde ilahi enerjiye, yaradana bağlanmanın en önemli aracı olarak bilinir. Metal ikona ürünleri, Hristiyanlığın kutsal kitabı olan İncil’deki hikâyelerden, Meryem, İsa ve azizlerin yaşamlarından esinlenilerek üretilir. Tarihteki tüm dini ikonalar, kutsal değerleri görsel hikâyeler ile anlatarak farklı toplulukları ortak bir inanç sistemi altında toplayarak eğitmeyi amaçlar. İnanç ve ibadet ile ilgili dini duyguların güçlenmesine yardımcı olur. Dünya üzerinde, Ortodoks kültürünün hem doğu hem de batı mezheplerine göre şekillendirdiği çok farklı metal ikona ürünleri vardır. Yapıldıkları malzeme  üzerindeki figürler ve boyutlarına göre çeşitlilik gösterir. Noel, şükran günü ve özel yortularının kutlamalarını yaparken, dostlarınız, sevdikleriniz veya iş yaptığınız arkadaşlarınız için, kaliteli malzeme ve işçilik ile üretilmiş özenle hazırlanmış metal ikona ürünleri almak istiyorsanız, sizin için en doğru adrestesiniz. Türkiye’nin en büyük, güçlü ve güvenilir  hediyelik eşya üreticisi ve toptan satıcısı Myros’ un, kataloglarındaki hazır hediyelik metal ikona ürünleri koleksiyonu arasından, inanan tüm dostlarınız ve yakınlarınız için seçim yaparak güvenle satın alabilirsiniz. İbadethaneler, kiliseler, katedraller ve dua köşeleri için toptan hediyelik ikona siparişleri vermek isterseniz, kullanıcı dostu online sistem üzerinden toptan üyelik başvurusu yaptığınızda, avantajlı fiyat ve kampanyalardan faydalanarak güvenle alışveriş yapabilirsiniz.   

Bireysel veya kurumsal olarak metal ikona ürünlerinden satın alırken bilinmesi gerekenler aşağıda listelenmiştir:

 • Metal ikona ürünlerinin sergilendiği alanın boyutlarına göre seçim yapılmalıdır.
 • Metal ikona ürünlerindeki figürlerin, tasarımın özelliğine ve kültürel etkisine bakılarak modeline karar verilmelidir.
 • İkona sembolünün çevresindeki dekorlama ve görsellerin anlamına dikkat edilmelidir. 

Metal İkona Ürünlerinin Özellikleri Nedir?    

Tüm kilise, katedral ve ibadethanelerde dini duyguların güçlenmesine yardımcı olduğuna inanılan metal ikona ürünlerinin en önemli özellikleri, Hz. İsa, Hz. Meryem ve Hıristiyan Azizlerinin figürlerine ait tasvirleri içermesidir. Figürler iki metal işlemeli pano arasına yerleştirilen makine dokuma tekniği ile dekorlama yapılarak üretilirler. Panonun alt uçlarından sallanan haç figürleri, çerçevesi ve askı yerleri zamak metalden üretilen metal ikona ürünlerinin küçük olanlarının eni 50 mm, boyu 250 mm, yüksekliği 2 mm ve ağırlığı 45 gr. ölçülerindedir. Orta boyutlu olan metal ikona ürünleri ise eni 100 mm, boyu 300 mm, yüksekliği 2 mm, ağırlığı 88 gr şeklindedir.  Zamak ve makine dokuma ile dekorlanan metal ikona ürünlerinin büyük olanlarının ise eni 200 mm, boyu 340 mm, yüksekliği 2 mm ve ağırlığı 106 gr. ölçülerindedir. Özellikle dayanıklı ve taşınabilir olmaları sayesinde seyahatlerde, gezilerde yer ve zaman sorunu olmadan ibadet edebilmek için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Metal ikona modellerini dostlarınız, sevdikleriniz veya iş yaptığınız arkadaşlarınıza, bağlı oldukları inancın kültürel özelliklerine göre hazır ürünlerden alabilir, Noel, şükran günü ve özel yortularının kutlamalarını yaparken, hediye ederek onları bu özel zamanlarda daha mutlu edebilirsiniz.

Metal İkona Ürünleri Fiyat Aralığı Nedir?       

Metal ikona modellerinde gümüş, altın gibi değerli metaller ve yakut, zümrüt, inci, safir, swarowski gibi değerli veya yarı değerli taşlar ile mıhlama yapılarak üretilenler piyasada en yüksek fiyata satılan ürünlerdir.  Mücevher işçiliği, sanatsal detaylar devreye girdiğinde ürünün fiyatı da doğal olarak yükselir. Zamak metali ile yapılan metal ikona modelleri ise içeriğindeki metal alaşımı sayesinde hem dayanıklı hem de  daha uygun fiyatlı olurlar. Piyasada kullanılan malzeme, işçilik ve boyutuna göre metal olarak üretilen ikona fiyatları 35 lira ile 6500 lira arasındadır. Metal ikona modellerinin ortalama fiyatları 25 lira ile 82 lira arasındadır.

Metal İkona Ürünleri Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Metal ikona ürünlerinde kullanılan çinko, alüminyum, magnezyum, bakır karışımlı döküm zamak metallerinin hammadde maliyeti,  tasarımın boyutları ve işçiliğin yoğunluğu fiyatları belirlemede çok önemlidir. Özellikle zamak alaşımındaki metallerin piyasa değerlerindeki değişkenlik de ürün fiyatlarına yansıyan bir unsurdur. Makine dokuması ve el işçiliği de fiyatlara farklı şekilde yansır. Makine dokuma ile yapılan ürünler el işçiliğine oranla daha düşük maliyetlidir.  Myros’ un seçkin tasarım, kaliteli ürün, üst düzey işçilik, optimum fiyat performansı ile satışa sunulan metal ikona modelleri arasından seçerek tüm sevdiklerinize güvenle satın alabilirsiniz. İbadethaneler için seçim yaptığınız ürünleri, tüm toptan alışverişler ve kurumsal siparişleriniz için,  kullanıcı dostu online sistemden toptan üyeliği yaparak, avantajlı fiyatlar ve kampanyalardan yararlanarak toptan sipariş verebilirsiniz.

Metal İkona Ürünlerinin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Metal İkona ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Metal İkona ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Metal İkona Çeşitleri Nelerdir? 

Üretiminde kullanılan zamak malzemelerinin üzerine baskı, fresk ve makine dokuma yöntemleri ile hazırlanan, metal ikona modellerinin çeşitleri aşağıda listelenmiştir:

Metal İkona Nasıl Kullanılır?

Metal ikona modelleri, toplumsal ve bireysel etkileşim açısından kutsal değerlerin ifadelerinin somutlaşmış halidir. Metal ikona ürünleri,  kiliselerde, katedrallerde, ibadet amacıyla kullanılan mekânların dua odalarında, kişisel tercihe göre ev ve ofislerde, duvarlarda, masa üstlerinde ve raflarda sergilenebilir. Dini ikonalar  ile duvarlarında ve raflarında ikona dekor ürünleri kullanmayı sevenler için de çok uygun modellerdir. Küçük boyutlardaki metal ikona modelleri kolay taşınabildiği için gezi, seyahatler için yapılan yolculuklar sırasında rahatlıkla kullanılabilir.    

Metal İkona Hediyelik Eşya Olarak Kime Alınabilir?  

Bilinen tarihin en eski yerleşkelerinden biri olan, tarih boyunca birçok kültür ve uygarlığa ev sahipliği yapan Anadolu topraklarında yüzlerce yıldır ortak yaşam sürdürdüğümüz Hristiyan ve Ortodoks kültüründe dini ve geleneksel kutlamalar oldukça yaygındır. Böyle zamanlarda komşularınıza, arkadaşlarınıza dini ikonalar  hediye etmek isteyebilirsiniz. Metal ikona modelleri aşağıdaki durumlarda hediyelik eşya olarak rahatlıkla alınabilir:

 • Noel, şükran günü ve önemli yortularda kutlama yapan komşulara, dostlara, arkadaşlara ve ailelere hediye olarak alınabilir.
 • Ortodoks kültürüne sahip kişilere hediye olarak alınabilir.
 • Ortodoks kültürüne ait mekânların dini ikonalar  olarak kullanılması amacıyla dini kurumlara hediye olarak alınabilir.
 • İsa, Meryem ve Hıristiyan Aziz figürlerine merakı olanlara ikona dekor hediye olarak alınabilir.
 • Teoloji tarihinin görsel anlatılarının meraklılarına hediye olarak alınabilir.
 • Koleksiyonerlere ve Rönesans meraklılarına hediye olarak alınabilir.
 • Diplomat, konsolos, büyükelçi gibi uluslararası öneme sahip yabancı devlet görevlileri ve Ortodoks din adamlarına hediye olarak alınabilir.

Metal İkona Hediyelik Eşyalar için Toptan Satış Mevcut mu?

Metal İkona ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Metal İkona ürünlerinde toptan fiyatları 8 TL - 27 TL arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Metal İkona Hediyelik Eşyalar için Ücretsiz Kargo var mı?

Metal İkona ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Metal İkona Hediyelik Eşyaların Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Metal İkona ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Metal İkona Eşyalarını Myros Nasıl Üretmektedir?   

Metal ikona ürünleri, Ortodoks kilisesinin dünyaca bilinen teolojik anlatıları ve hikâyeleri ile, kutsal kişilerin evrensel görüntülerinden tasarlanarak elde edilen desenler kullanılarak, en kaliteli malzeme bileşenleri, insan gücü ve yüksek teknolojinin bir arada kullanıldığı, Myros’ un inovatif atölyelerinde makine ve el işçiliğinin ustalıkla birleştirilmesi ile üretilir. Bireylerin ve toplumların en hassas kültürel simgelerinden üretilen ikona koleksiyonunun her parçası özenle, titizlikle, yüksek işçilik kalitesiyle hazırlanır. Myros atölyelerinin sanatçı hassasiyetiyle üretilen metal ikona modelleri, en özel koleksiyonlara dahil edilebilecek kalitede satışa sunulur.

Metal İkona Benzer Diğer Hediyelik Eşyalar Nelerdir?  

Metal ikona modellerine  benzeyen ürünlerden oluşan,  mekân ve dekorlarınıza katkıda bulunacak diğer metal hediyelik eşya kategorilerimiz aşağıdadır listelenmiştir:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.