• Tümünü Temizle

Nemrut

için 1 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
1.299,00 TL
(0)
için 1 ürün görüntüleniyor.

Nemrut Temalı Hediyelik Eşyaları Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Türkiye'nin, Adıyaman ilinde bulunan 2.150 m yüksekliğinde bulunan bir dağdır. UNESCO tarafından 1987’de Dünya Mirası listesine eklenen Nemrut, 1988 de Nemrut Dağı Milli Parkı ile tesisler kurularak korunma altına alınmıştır.

Eski Kommagene olarak anılan uygarlığın ev sahipliği yaptığına dair kalıntılar elde edilmiştir. I. Mithradates tarafından bağımsızlığını kurmuş olan bu krallık oğlu I. Antiochos (MÖ 62-32) dönemine kadar önemli derecede güçlenmiştir. I. Antiochos döneminde yaptırılmış olan tanrı ve atalarına minnettarlığı göstermek amacıyla Nemrut dağının yamaçlarına mezar ve anıtsal heykeller yaptırmıştır. Bu anıtsal heykeller doğu, batı ve kuzey teraslarına yayılmıştır. İyi derece de korunmuş durumdaki dev heykeller 8-10 metre yüksekliğinde ki kireçtaşı bloklarından yapılmıştır. Antiochos ile tanrı-tanrıça heykellerinin yanı sıra,  doğu ve batı teraslarında aslan ve kartal heykelleri bulunmaktadır. Batı terasında tarihin en eski bilinen bir aslanlı horoskop yer almaktadır. Bahsedilen anıtsal dev heykellerin Hellenistik dönemin görkemli yapılarındandır. Nemrut dağında anıtsal heykeller dışında I. Antiochos’un tümülüsünün bulunduğunu ve kutsal alan olarak kabul edildiği söyleniyor. Her ne kadar kralın kemiklerinin ya da küllerinin ana kayaya oyulmuş odaya konulduğu, 50 metre yüksekliğe 150 metre çapındaki tümülüs, küçük kaya parçalarıyla örtülerek koruma altına alındığını yazıtlarda kral mezarının burada olduğu belirtiliyorsa da bugüne kadar keşfedilmemiştir. Nemrutta bulunan heykeller, Hellenistik, Pers ve Kommagene ülkesinin sanatları bir araya getirilip harmanlanmasıyla yontulmuştur. Bu nedenle Nemrut’a batı ve doğu uygarlığının köprüsü denilmiştir. 1881 yılında Alman mühendis Karl Sester, Nemrut dağı'ndaki heykelleri bulmasıyla başlayan araştırmalar günümüze kadar da devam etmiştir. Günümüzde binlerce turisti ağırlayan Nemrut dağı anıtsal heykelleri dışında dünyanın muhteşem gün doğumu ve gün batımının seyredildiği yer olmasıyla da ilgi çekmektedir. Her yıl binlerce turist bu muhteşem manzarada gün doğumu ve batımını izlemek için Nemrut dağına akın eder. Nemrut dağına gelen turistler aynı zamanda sevdiklerine Nemruttan ne hediye alabilirim diye düşünmeden Nemrutta veya Adıyaman'da bulunan hediyelik dükkanlardan Nemrut’a özgü hediyelik eşyalar alarak sevdiklerini mutlu edebilirler. Bununla beraber Nemrut dağına ait birbirinden eşsiz baskılarıyla hediyelik ürünleri alarak Nemrut hatıraları da yad edilebilir. Nemrut’a özgü tasarımlar kullanarak özel olarak bastırılan hediyelik eşyaları sevdiklerinize alabileceğiniz gib ayrıca Nemrut temalı hediyeliklerin işletmeniz için de toptan satın alma imkanı da yararlanabilirsiniz.

Nemrut temalı hediyelikleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda listelenmiştir; 

 • Alınacak olan ürünlerin kullanım şekline dikkat edilmelidir.
 • Hediye alınacak kişinin kültürel bakımından ilgisine dikkat edilmelidir.
 • Hediye alınacak kişinin zevkine dikkat edilmelidir.
 • Alınacak hediyenin dekorasyonuna dikkat edilmelidir.
 • Alınacak hediyenin boyutuna dikkat edilmelidir.

Nemrut Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Nemrut temalı hediyelik eşyalar çeşit olarak birden fazla özelliği bulundurmaktadır. Kendi skalasında ayrı ayrı özelliklere ayrılan hediyelik eşya ürünleri renk, boyut ve tasarım ayrı bir önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra her kesimden bulunan insanların ihtiyaçlarına cevap vererek işlevsellik konusunda da bize önem arz etmektedir. Her yerde kullanılabilir olan hediyelik eşyalar günlük hayatınızda yanınıza taşınacak duruma getirilmesi bu özelliği ayrı olarak düşünülmüştür. 

Nemrut Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Batı ve doğu uygarlığının köprüsü olarak anılan Nemrut hediyelik eşyaları malzemesine göre ve yapısına göre değişiklik göstermektedir. Nemrut temalı hediyelik eşyaları ortalama 600 TL den başlamaktadır.

Nemrut Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hediyelik eşyalar fiyatlandırma konusunda malzemesinden tasarımına kadar değerlendirilir ve ürüne göre en uygun fiyatlandırma yapılır. Ürünün hangi malzemeye ihtiyaç duyduğu belirlenir ve malzemenin ürün için verdiği maliyeti de karşılaştırılır. Bununla beraber ürün boyutu ve işlevselliği de kullanım amacına göre değişmekte ve buna göre fiyatlandırma da önemli bir farklılık görülür. Bununla beraber Nemrut temalı hediyelik eşya ürünlerinde fiyat belirlenirken paketleme ve kargolama maliyeti de göz önünde bulundurulur. Aynı zamanda Nemrut hediyelik ürünlerde kişiye özel olarak baskılarda fiyat değişikliği görülebilir.

Nemrut Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Nemrut temalı hediyelik eşya ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Nemrut temalı hediyelik eşya ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Nemrut Temalı Hediyelik Çeşitleri Nelerdir?

Nemrut temalı hediyelik eşya çeşitleri şunlardır; 

Nemrut Temalı Hediyelik Eşyalar Nasıl Kullanılır?

Nemrut temalı hediyelik eşyalar her yerde kullanılabilecek boyutta ve işlevde olarak her türlü kullanılabilir. Bununla beraber evde, ofiste, arabada bile kullanılabilir. Nemrut dağının eşsiz manzarası ile ürünler üzerinde tasarımlar kullanılabilir. Özellikle ev dizayninda Nemrut baskılı beyaz gümüş kaplamalı tablo kullanabilir veya bu tabloyu ofisinizde ki bir duvara asarak süsleyebilirsiniz.

 

Nemrut Temalı Hediyelik Eşyalar Kime Hediye Olarak Alınabilir?

Nemrut hediyelik eşyaları hediye olarak alabileceğiniz durumlar ve kişiler aşağıda listelenmiştir:

Nemrut Temalı Hediyelik Eşyalar için Toptan Satış Mevcut mu?

Nemrut temalı hediyelik eşya ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Nemrut temalı hediyelik eşya ürünlerinde toptan fiyatları 200 TL civarındadır. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Nemrut Temalı Hediyelik Eşyalar için Ücretsiz Kargo var mı?

Nemrut temalı hediyelik eşya ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Nemrut Temalı Hediyelik Eşyaların Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Nemrut temalı hediyelik eşya ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Nemrut Temalı Hediyelik Eşyaları Myros Nasıl Üretmektedir? 

Dünyanın her yerine binlerce hediyelik eşya gönderen Myros, ürünleri en kaliteli malzemeye göre kaliteli bir şekilde sunar. Myros ekibi tarafından kararlaştırılan malzemeden sonra boyutuna ve ürünün işlevi ile birlikte ürünler üretilir. Dünya genelinde ürettiği ürünlerle birçok ülkenin ve şehrin temasını kullanarak hediyelik eşyaları kategorilere ayırmaktadır. Kategorilere ayrılan ürünler üretim aşamasında modern ve gelenekselliği birleştirmeyi de es geçmiyor. Ürünlerin her bir aşamasına karar verildikten sonra üretime geçiş aşamasında da titizlikle çalışmakta. Birden fazla üretim çeşidi kullanarak ürünü en iyi şekilde sunmaya çalışmaktadır. Dijital baskı yöntemi ile ürettiği ürünlerle, el emeği ile üretilen eşyaları da bünyesinde bulunduruyor. Myros, ürünleri ilk anda kalitesiyle ön plana çıkmaktadır. Kişiye özel yapılan temalarıyla sevdiklerinize özel hediyeler verebilirsiniz.

Nemrut Temalı Ürünlere Benzer Diğer Hediyelik Temaları Nelerdir?

Nemrut ürünlere benzer hediyelik eşyalar aşağıda listelenmiştir:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.