• Tümünü Temizle

Göbeklitepe

için 4 ürün görüntüleniyor.
Filtre
Görünüm
129,00 TL
(0)
+ 1
Myros - Göbeklitepe Dijital Baskılı Kanvas Plaj Çantası
319,00 TL
(0)
+ 1
Myros - Göbeklitepe Dijital Baskılı Ham Bez Sırt Çantası 33x43 cm
209,00 TL
(0)
1.299,00 TL
(0)
için 4 ürün görüntüleniyor.

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşyaları Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk çağlardan beri Anadolu’nun gözde bir yer olduğunu birçok medeniyet ve uygarlıklara ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Bu güzide toprak parçasını en iyi şekilde temsil eden kesim Güneydoğu Anadolu Bölgesidir. Neolitik Çağ’ın en büyük nimetlerinden olan erken tarımın ilk bulguları, Güneydoğu Anadolu da olduğu söyleniyor. Tarım keşfinden sonra hayvanların evcilleştirilmesi yeniliği de bu bölgenin başlıca ilgi odaklarından bir tanesidir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne tarih boyunca yüzlerce kavim gelmiştir. Her gelen millet kendinden bir şeyler katmış ve sadece Neolitik değil tarihin tüm dönemlerini en belirgin bir şekilde yaşamıştır. Kuzey Mezopotamya diye adlandırdığımız bu büyük bölgenin içinde yer alan Güneydoğu Anadolu Bölgesini de kapsayan bu yerde, çanak-çömlek öncesi dönemden çanak-çömlekli döneme geçişte, sosyo kültürel ve ekonomi yapısına dair değişiklikler mevcuttur. Buna nazaran tarım ve verimli toprakların yanı sıra mimarisi ile de oldukça ünlüdür. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, PPNA (çanak-çömlek öncesi dönem)  ve PPNB (çanak-çömlekli dönem) döneminde insan topluluklarının nüfusunun yavaş yavaş artmaya başladığı, daha sistemli bir yaşam tarzının oluştuğu ve yerleşme sayılarının arttığı bir süreçtir. Güneydoğunun Anadolu Bölgesinde yer alan Göbeklitepe günümüzden 12 bin yıl önceye götürerek yukarıda bahsettiğimiz bütün özellikleri bir arada bulundurmaktadır.

Neolitik dönemden itibaren günümüze kadar süregelen en önemli yerleşimlerden biri Göbeklitepe’dir. Şanlıurfa'nın 18 km kuzeydoğusunda bulunan Göbeklitepe, Örencik köyü yakınlarında yer almaktadır. Kazı çalışmaları 1995 yılında Alman arkeolog Prof. Dr. Klaus Schmidt tarafından başlatıldı. Güzide anıtsal mimarisiyle 2018 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine girdi. Türkiye'de de ’’2019 Göbeklitepe Yılı” ilan edildi. Mimarisi, kült yapıları ve hikayeleriyle son dönemlerin ilgi odağı olan Göbeklitepenin kimi tarihçilere göre sırrı hala çözülememiştir. İçinde derin anlamlar taşıyan ve birbirinden farklı hikayelere sahip olduğu söyleniyor. Kimi araştırmacılar Göbeklitepenin daha çok yerleşim yeri olarak kullanılmadığını sadece tapınım amaçlı kullanıldığı dile getirmekte. Eser olarak Göbeklitepe de görülmüş en ilginç buluntulardan biri olan ‘T’ biçimli anıtsal dikme taşlardır. Bu ‘T’ biçimli dikme taşlar üzerinde birbirinden farklı İnsan, hayvan ve soyut semboller bulunmaktadır. Son dönemlerde hemen hemen her yerde adı geçen Göbeklitepe bir çok temalara konu olmuştur. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Göbeklitepe, tarih severler için merkezlerden biri kabul edilir. Göbeklitepe’nin eşsiz tarihi dokusuna şahit olamayanlar ise Göbeklitepe’nin farklı temalarıyla hediyelik ürünlerini satın alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Göbeklitepe’ de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulmuş hediyelik eşya dükkanlarında Myros’un birbirinden güzel farklı hediyelik eşyalarını satın alabilirsiniz. Ayrıca Göbeklitepe temalı hediyeliklerin satın alınma sebebine göre toptan satış imkanı da bulunmaktadır.

Göbeklitepe temalı hediyelikleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda listelenmiştir; 

 • Hediye alınacak kişinin tarih ilgisine dikkat edilmelidir.
 • Hediyenin boyutuna ve tasarımına dikkat edilmelidir.
 • Hediyenin işlevsellik açıdan kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir.
 • Hediyenin alınacak kişinin zevkine dikkat edilmelidir. 
 • Hediyenin fiyatına dikkat edilmelidir.

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Göbeklitepe temalı hediyelik eşya ürünleri anıtsal açıdan birden fazla özelliğe sahiptir. Hem dekorasyon hem de işlevselliği ile modernizmi ve gelenekselliği bir arada taşıyan ürünlerdir. Birden fazla alternatifleri elinde bulunduran Göbeklitepe temalı ürünler, her kesimden bulunan insanların ihtiyaçlarına yanıt vererek tasarlanmıştır. Göbeklitepe'ye özgün tasarımlarla farklı boyutlarda farklı malzemelerle üretim yapılır. Birbirinden farklı malzemeler kullanılarak üretim aşamasında işlevselliği kontrol edilir. Bu sayede hediyelik ürünler gezisinden dönenler için unutulmaz bir Göbeklitepe hatırası bulundurur. En önemli özelliklerinden biri de Göbeklitepe temalı ürünleri her yerde bulabilir ve uygun fiyata temin edebilirsiniz

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Eşsiz kült eserleriyle birlikte tarihin sıfır noktası olarak anılan Göbeklitepe, Hediyelik eşyaları 58 TL-600 TL fiyat aralığındadır. Ancak Göbeklitepe temalı hediyelik eşyalar çeşitli sebeplere bağlı olarak da fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. Örneğin Göbeklitepe temalı hediyelik çantalar 58.90 TL ile 135 TL fiyat aralığındadır.

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerinin Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Göbeklitepe temalı ürünler alınırken hediyenin tasarımı, boyutu, malzemesi ve kullanım amacına dikkat edilerek fiyatlandırmalar yapılır. Her ürünün kullanım amacı farklı olduğu gibi tasarımı da farklıdır. Özellikle Göbeklitepe’nin eşsiz bir tarihe sahip olması bu ürünlerin tasarımını da eşsiz kılmaktadır. Hediyelik eşya ürünlerinde kullanılan malzeme de fiyatlandırma konusunda önemli rol oynamaktadır. Ürünlerde, gümüş kaplama, ahşap veya kumaş gibi malzemelerin kullanılması fiyatlandırma da önemli bir farklılık görülür. Tabii bu Göbeklitepe hediyelik eşya ürünlerinde fiyat belirlenirken paketleme maliyeti de göz önünde bulundurulabilir.

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşya Ürünlerin Ödeme Seçenekleri Nedir?

Göbeklitepe temalı hediyelik eşya ürünlerini, tekil veya karma siparişle yaptığınız çoğul perakende alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kapıda ödeme
 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Göbeklitepe temalı hediyelik eşya ürünlerinizi alırken, toptan alışverişlerinizde, aşağıdaki yöntemlerle ödeyebilirsiniz:

 • Kredi kartıyla ödeme
 • Banka havalesiyle ödeme

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Çeşitleri Nelerdir?

Göbeklitepe temalı hediyelik eşya çeşitleri şunlardır; 

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşyalar Nasıl Kullanılır?

Göbeklitepe temalı ürünler evde ve ofiste veya günlük hayatınızda herhangi bir zamanda kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunda örneğin Göbeklitepe baskılı beyaz gümüş kaplamalı tablo kullanabilir veya bu tabloyu ofisinizde ki bir duvara asarak süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiklerinizin evine giderken bu tabloyu özel bir hediye olarak da verebilirsiniz. Günlük hayatımızda her yerde kullanabileceğimiz Göbeklitepe baskılı cüzdanlar kullanarak farklı bir stil oluşturulabilir. Tatildeyken Göbeklitepe temalı özel baskısıyla plaj çantası kullanılabilir.

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşyalar Kime Hediye Olarak Alınabilir?

Göbeklitepe temalı hediyelik eşyaları hediye olarak alabileceğiniz  kişiler aşağıda listelenmiştir:

 • Aileye ( Anneye, babaya, kardeşlere)
 • Tarih severlere
 • Akrabalara
 • Sevgiliye
 • İş arkadaşlarına
 • Arkadaşlara
 • Çocuklara

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşyalar için Toptan Satış Mevcut mu?

Göbeklitepe temalı hediyelik eşya ürünlerinde toptan satış mevcuttur. Toptan fiyatlara erişerek sipariş verebilmeniz için bayi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Göbeklitepe temalı hediyelik eşya ürünlerinde toptan fiyatları 19,33 TL -  200 TL  arasında değişmektedir. Toptan siparişlerinizde, üretim ve dağıtım merkezlerimize yakın bölgelerde araçlarımızla adrese teslim seçeneği sunulmaktadır. İzmir şubemizin dağıtım yaptığı yerler; Bodrum, Didim, Kuşadası, Sığacık, Gümüldür, Ahmetbeyli, Doğanbey, Çeşme, Alaçatı, Urla, Foça, Çandarlı, Bergama, Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk, Edremit, Burhaniye, Geyikli, Çanakkale, Mudanya, Bursa, Eskişehir, Uludağ, Akhisar, Manisa, Kütahya, Selçuk, Şirince, Efes, Söke. Marmaris şubemizin dağıtım yaptığı yerler: Akyaka, Bozburun, Dalyan, Datça, Gökova, Köyceğiz, Sarıgerme, Turunç. Antalya genelinde dağıtım yaptığımız yerler: Adrasan, Alanya, Beldibi, Belek, Demre, Göynük, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Olimpos, Patara, Side, Tekirova. İstanbul, Ankara, Kapadokya, Konya’ya da dağıtım kanallarımız ürünlerimizin ulaşımını sağlamaktadır. Diğer tüm bölgelerde tercihinize göre anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla gönderim yapılmaktadır. Farklı bir kargo firması tercih edilirse, iletilen kargo anlaşma kodu ile gönderim sağlanabilir.

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşyalar için Ücretsiz Kargo var mı?

Göbeklitepe temalı hediyelik eşya ürünlerinde, perakende satışlarda 150 TL üzeri siparişlerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ücretsiz gönderim yapılmaktadır.

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşyaların Geri İade ve Ödemesi Yapılabilir mi?

Göbeklitepe temalı hediyelik eşya ürünlerinde aşağıdaki koşullarda iade ve geri ödeme mümkündür:

 • Özelleştirilebilir modellerde, Myros üretim ve dağıtım sürecinden kaynaklanan bir hata olması durumunda 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.
 • Hazır ürün modellerinde, sebep belirtmeksizin, satın alma tarihinden sonra 14 gün içinde, anlaşmalı kargo ile geri gönderilmesi şartıyla,  iade ve geri ödeme imkânı bulunmaktadır. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilir.

Göbeklitepe Temalı Hediyelik Eşyaları Myros Nasıl Üretmektedir?

Myros, dünyanın birbirinden eşsiz özelliği bulunan şehir ve özel temalı hediyelik ürünleriyle tanınan globalleşmiş bir kurumdur. Her bir hediyelik eşyalar için ekip tarafından özel olarak ilgilenilir. Myros, tasarımından işlevselliğine kadar özel olarak karar verilir. Tarihin önemli bir dönemine yüz tutmuş Göbeklitepe, hediyelik ürünleri Myros ekibi tarafından özenle hazırlanır. Ekip, ürünlerde işlevselliği ön planda tutarak tasarımlara karar verir. Ürünlerde Ahşap, gümüş kaplama, keten, metal gibi çeşitli malzemeler kullanarak kaliteli ürünler ortaya çıkarır. Ürünlerin üretim aşamasında Myros, kullandığı yöntemlerde ürünün işçiliğine göre karar vermektedir. Myros, birden fazla üretim çeşitliliği elinde bulundurması ile beraber dijital baskı yöntemi ile ürettiği ürünler ve büyük uğraşlar sonucu el işçiliği ile üretilen eşyaları da bünyesinde bulundurmaktadır. Myros, ürünlerini elinize ilk aldığınız anda kalitesini hissedersiniz. Son olarak kişiye özel yapılan temalarıyla sevdiklerinize özel ve kaliteli hediyeler sunabilirsiniz.

Göbeklitepe Temalı Ürünlere Benzer Diğer Hediyelik Temaları Nelerdir?

Göbeklitepe temalı ürünlere benzer hediyelik temaları şunlardır: T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.