• Clear All

Wooden Gifts

Total of 1083 products are displayed.
Filter
Layout
Bugün Kargoda
Myros - Cute Owl Wooden Decorative Board
109.00 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Wooden Deer Christmas Ornament
49.90 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Snowman in Love Wooden Decorative Board
109.00 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Animals Wooden Coaster
SKU: MKH106-YLB-06 Animals Wooden Coaster
49.90 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Wooden Deer Christmas Ornament
49.90 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Curious Owl Wooden Coaster
SKU: MKH106-YLB-12 Curious Owl Wooden Coaster
49.90 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Snowman Wooden Magnet in Love
49.90 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Wooden Snowflake Christmas Ornament
49.90 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Wooden Christmas Tree Ornament
49.90 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Santa Claus Wooden Decorative Board
109.00 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Gift Santa Claus Wooden Decorative Board
109.00 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Cute Friends Wooden Coaster
49.90 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Hello to Winter Wooden Decorative Board
109.00 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Santa Claus Wooden Magnet
SKU: MKH81-YLB-03 Santa Claus Wooden Magnet
49.90 TL
(0)
Bugün Kargoda
Myros - Christmas Themed Nine Christmas Magnet Set
299.00 TL
(0)
Total of 1083 products are displayed.

Ahşap Hediyelik Eşya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağaçtan ve tahtadan yapılan nesnelere ahşap denir. Ahşabın kesilmesi, şekillendirilmesi, oyulması, delinmesi, boyanması, verniklenmesi gibi aşamalardan geçirilmesiyle elde edilen ürünlerin hediyelik haline getirilmesiyle oluşturulan nesnelere ahşap hediyelik eşya denir. 

Çevre dostu olan ahşaplar; hafif, yenilenebilen ve diğer odunsu bitkilere göre daha dayanıklı yapıdadır. Bunun yanında ahşap en eski kullanım malzemelerinden bir tanesidir. Günümüzde ormanların çeşitli sebeplerle tahrip edilip geç yetişmesi nedeniyle ahşabın değeri artmıştır. 

Ahşap malzemeden üretimi sağlanan hediyelik eşyalar şunlardır: Açacak, ağaç süsü, anahtarlık, araba süsü, bardak altlığı, biblo heykel, çerçeve,defter, duvar süsü, kartpostal, magnet, mumluk, nihale, notluk, rozet, saat,masaüstü tablo, takvim, tavla, kum saati, yılbaşı süsü vb. 

Yoğum kullanım alanlarına sahip olan ahşap bulunduğu ortama nostaljik ve hoş bir görüntü sağladığından ötürü sıklıkla tercih edilir. Ancak ahşap hediyelik eşya alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu dikkate değer hususlar aşağıda yer almaktadır:

Yumuşak ağaç sınıfında yer almakta olan ahşaplarda kılcal damar çatlakları olması normaldir. Bu çatlaklar yüzeysel olduğunda ürüne zarar vermemekte ancak görünüşü bozmaktadır. Bu sebeple alınan ahşap hediyelik incelenmeli ve hangi ağaç türünden yapıldığına, çatlaksız olmasına dikkat edilmelidir.
Ahşap hediyeliklerde dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da kullanılan boyadır. Ahşap kalitesi ne kadar iyi olursa olsun üzerindeki boya ürünü basitleştirir ya da değerini artırır.
Ahşap hediyelik eşyalarda kullanım kolaylığı ve görsel şıklığı açısından vernik olmazsa olmazdır. Ahşap hediyelik alırken vernikli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Vernik kaliteli ve özenli görünüş sağlamaktadır.
Hediyelik eşyalarda görsellik kadar dayanıklılık da mühimdir. Bu nedenle ahşabın hangi ağaçtan üretildiğine dikkat edilmelidir zira ceviz, meşe, çam, ladin ve zeytin gibi ağaç çeşitleri diğer ağaç türlerine göre daha dayanıklıdır.
İç ve dış mimaride sıklıkla tercih edilen ahşapların doğayı korumasının yanında çevreye otantik bir hava katmaktadır. Bu nedenle hediyelik yapımında en üst sıralarda yer almaktadır. Üründeki orjinalliğin bozulmaması için  üzerindeki desenlerin de yapay olmaması gerekir. 
Tercih edilecek ahşap malzemeli hediyelik, hediye edilecek kişinin yaşına, ilgi alanlarına, mesleğine ve karakterine uygun olmalıdır. 
Ahşap hediye yapımında eşyanın işlevselliği önemlidir. Seçilen hediyelik ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte olmalıdır. 
Köknar, ceviz, ladin, sedir, selvi, meşe ve zeytin gibi ağaçlardan elde edilen ahşaplar; cam, epoksi, gümüş kaplama, kâğıt, metal seramik ve paslanmaz çelik malzemeleri yardımıyla üretimi gerçekleştirilir. 


Ahşap Hediyelik Eşyaların Fiyat Aralığı Nasıl Belirlenir?

Ahşap hediyelik eşyaların fiyatlarını tetikleyen en mühim hususlar; malzeme ve işçiliktir. Ahşabın yanında ürünü güzelleştirmek ve kullanımına uygun yapmak amacıyla bazen farklı malzemeler ilave edilmektedir. Mesela ahşabın üzerine yapılan çelik kaplama ve desenli resimler fiyatın artmasına neden olacaktır. Öte yandan ahşap, belli bir şekle konulabilmesi için türlü aşamalardan geçilir. Bu aşamaların uğraş derecesi fiyata yansımaktadır. Fiyata tesir eden bir başka faktör de ahşabın imal edildiği ağaç çeşididir. Örnek vermek gerekirse Afrikalı abanoz, grenadil ağacı tükenmek üzere bir ağaç olduğundan ötürü bu ağaçtan elde edilen ahşaplar oldukça pahalıdır. Ahşap hediyelik eşyalar ve fiyatları şu şekildedir:

Toptan Ahşap Hediyelik Ürünlerinde Fiyat Değişir mi?

Ahşap hediyelik ürünleri toptan olarak satın alırsanız daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Bunun temel sebebi toplu alımlarda satıcıların stok maliyetlerinin azalmasıdır.

Ahşap hediyelik ürünler üzerlerine lazer ile kazıma yapılarak veya dijital baskı uygulanarak özelleştirilebilir. Özelleştirilebilir ahşap ürünleri toptan fiyatlarla alırken üreticiler minimum sipariş adetlerini yüksek tutabilmektedir. Bireysel olarak aldığınız özelleştirilebilir ahşap hediyelik eşyalarda ise fiyatlar sabit tasarımlı ürünlere göre biraz fazla olabilmektedir.

Ahşap Hediyelik Modelleri ve Fiyatları

Ahşap hediyelik ürünler türlerine göre farklı fiyatlara satılmaktadır.

Ahşap Açacak 

Şişelenmiş içeceklerin kapaklarını açmada yardımcı olan ahşap açacaklar üzerinde bir mekanı tanıtıcı resimler ya da bir hayvanın suretini taşıyabilmenin yanında buzdolabına tutturulabimesi için mıknatıslı olabilmektedir. Fiyat aralığına bakıldığında 5 TL- 50 TL görülmektedir. 

Ahşap Araba Süsleri 

Arabaların ön camına asılıp ortama sıcak bir hava katarak güzelleştiren ahşap araba süslerinin fiyatları 5 TL’ den başlamaktadır. 

Ahşap Anahtarlık 

Anahtarların kaybolmasını önlemek rahatça kullanımını sağlamak amacıyla üretilen ahşap anahtarlık modellerinde Atatürk, trend tasarımlar, yılbaşı veya sevimli hayvanlar gibi temaları üzerinde barındırabilir. Fiyatları 5 TL- ve 10 TL civarındadır. 

Ahşap Bardak Altlığı 

Özellikle sıcak içeceklerin yüzeye zarar vermemesi amacıyla kullanılan ahşap bardak altlıkları modellerinde çini, yılbaşı, mekan ve nazar gibi temalar  kullanabilmekte aynı zamanda ünlü bir şairin şiiri ya da özlü bir söz ahşap hediyelerin üzerine yapılabilmektedir. Fiyatlar 7 TL’ den 400 TL’ye kadar ulaşmaktadır. 

Ahşap Biblo-Heykel

Çeşitli malzemelerden üretimi gerçekleşen, süs eşyası niteliğine sahip olan biblo- heykellerin ahşap modelleri de ilgi çekici görüntüsüyle oldukça sık tercih edilmektedir. Dekoratif amaçlı üretilen ahşap biblo- heykel modellerinde 5 TL ile 10.000 TL gibi bir fiyat aralığı görülmektedir. Fiyat aralığının bu kadar geniş olmasına sebep olan ise boyut, işçilik ve ahşabın kalitesidir. Ahşap hediyelik biblo-heykel modelleri incelenmek için  sitesine gidilebirlir.

Ahşap Çerçeve

Resim, yazı ve ayna gibi nesneleri süsleyip bir yere asılacak duruma getirmek için kullanılan kenarlıkların ahşap modelleri çerçeve seçimlerinde ön plana çıkmakta, görselliği vasıtasıyla kendini fark ettirmektedir. Kişiye özel tasarımları bulunan ahşap çerçeve hediyeliklerin fiyatları 10 TL ve 440 TL arasındadır.

Ahşap Defter

Ahşap hediyelik eşya grubunda yer alan bir diğer üründe ahşap defterlerdir. Üzerinde yazı ve çizim yapılan bir eşya olmasının yanı sıra özel günlerde bir kalem eşliğinde hediye olarak sunulabilmektedir. Edebiyatı seven, anılarını bir deftere geçmeyi isteyen ve özel sözleri kayıt altına almaktan hoşlananlar için ahşap defterler kıymetli bir hediyedir. Ahşap defterlerde hem sabit tasarım hem de özelleştirme seçeneği bulunmaktadır. Kişiye özel defter fiyatları, sabit tasarımlardan daha pahalıdır. Ahşap hediyelik defter fiyatları 30 TL ile 440 TL civarındadır. 


Ahşap Duvar Süsü 

Dekorasyon amacıyla kullanılan duvar süsleri şık ahşap hediyelik ürünler arasındadır. Bazen bir bölgesi temsil eden şekil taşımakta bazen de bir hayvan figürünü yansıtmaktadır. Renkli ve dikkat çekici tasarımlarıyla evlerin boş duvarlarını canlandıracak hediyelik ahşap duvar süsleri şık bir hediye görevi üstlenecektir. 25 TL ve 50 TL fiyat aralığı göze çarpmaktadır.  bağlantısıyla ürünlere ve fiyatlarına göz gezdirilebilir.


Ahşap Kartpostal

İnce kartonların üzerine yapılmış, bir tarafında resim diğer tarafında yazılabilecek alan bulunan eşyalardır. Eski dönemlerde iletişim amacıyla kullanılan kartpostalların arka kısmına söylenmek istenen yazılıyordu, ön kısmındaki resim de kartpostalın geldiği yeri tanıtan bir işlev görüyordu. Şimdilerde ise bazı şirket sahipleri, şirketlerini tanıtıcı kartpostallar hazırlamakta ve bunları iş ortaklarına, çalışanlarına hediye ederek marka imajlarını güçlendirmektedir. Kartpostalların ahşap hediyelik kategorisinde yer alması kaçınılmaz. Çünkü ahşabın dokusu ahşabın ruhu ile birleşerek hoş bir hediye olacaktır. Ahşap kartpostalların sabit tasarımlı olanlarının yanında özelleştirilebilir olanları da mevcuttur. 

Ahşap Magnet 

Buzdolaplarının vazgeçilmez süs eşyası magnetler mıknatıslı yapısıyla kullanım kolaylığı sağlar. Ahşap magnetler bir mekanın resmini taşımasının yanında kişisel tasarımlara da fırsat vermektedir. hem ekonomik hem de kişiselleştirebildiği için toptan hediyelik eşya olarak alınıp nişanlarda, düğünlerde ve kınalarda gelen misafirlere hediye olarak verilir.  Fiyat aralığı 1 TL - 145 TL arasındadır. 

Ahşap Mumluk

Mumu sabitlemek ve güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan mumluklar daha çok dekoratif bir görünüm vermektedir. Genellikle mumun içine oturması için oyuklardan oluşan ahşap mumluklar mumun daha güzel görünmesini sağlayarak ortamın atmosferini değiştirir.  15 tl ve 100 TL fiyat aralığı vardır. 

Ahşap Nihale

Sıcak nesneler ile yüzeyin temasını kesen nihaleler evlerin olmazsa olmazıdır. Çeşit çeşit, renk renk piyasada yer almakta olan ahşap nihale modellerinde fiyat aralığı 7 TL ve 300 TL civarındadır. Fiyatı etkileyen en büyük unsur ahşabın kalitesidir. 

Ahşap Notluk

Birçok firma algıda yer etmesi için müşterilerine işe yarar bir hediye vermek istemektedir. Bu hediyelerden biri de ahşap hediyelik notluklardır. Okullardan iş yerlerine kadar pek çok yerde kullanılan notlukların fiyatları işçilik ve boyuta göre 10 TL ile 110 TL arasında değişmektedir. 

Ahşap Rozet Modelleri ve Fiyatları
Rozet; genellikle bir kurumun sembolünü taşıyan ve elbisenin üzerine takılmak için hazırlanan bir eşyadır. Daha çok metalden yapılsa da ahşap modelleriyle de karşılaşılmaktadır. El yapımı ahşap ürünlerin içerisinde en basit ve maliyeti az olan eşyalardan bir tanesi de rozetlerdir. Fiyat aralığına bakılırsa 5 TL ile 10 TL arasında cüzi bir rakam görülmektedir. Ahşap rozet modellerini ve fiyatlarını görmek için https://www.myros.com/ahsap-hediyelik-esyalar/ahsap-rozet sayfası ziyaret edilebilir. 

Ahşap Saat 

Özelleştirilebilen ve sabit tasarımlar uygulanabilen ahşap saatler ev, iş ve ofis tasarımlarında şık bir eşya olmaktadır. Kütük ve tabî ahşap duvar saatleri özellikle günümüzde modern salon dekorasyonlarında sıklıkla kullanılarak doğayı eve getirmektedir. Klasik severlerin ayrıca tercih ettiği ahşap duvar saatlerinde görkem önemli olduğu için sarkıtlı ve gonklu denilen saat çeşitleri arasında sıkça kullanılır.100 TL ve 120 TL fiyat aralığındadır. 

Ahşap Masa Üstü Tablo 

Bir bölgeye ait ya da kişisel talebe göre hazırlanmış resimlerden oluşturulan tabloların dekoratif amaçlı masa üzerinde kullanılan ahşap masa üstü tablolar; ortamı renklendirecek, çalışmayı keyifli hale getirecek ve ilham verecek bir havaya sahiptir.  Ahşap masaüstü dekorasyon ürünler 5 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir. Ahşabın ve boyanın kalitesi, işçilik fiyatın artış göstermesine sebep olan durumların başında gelmektedir.  

Ahşap Takvim

Hediyelik ahşap kutuların içinde sunulabilecek zarif bir hediye olan ahşap takvimler hem masaüstüne hem de duvara canlılık katabilecek niteliktedir. Fiyatı 20 TL ve 80 TL dolaylarındadır. 

Ahşap Tavla

Tavla günlük hayatta sıkça oynanan köklü bir oyundur. Kahvehanelerin vazgeçilmezi olan tavla kolay zedelenmemesi, kırılmaması ve hafif olması nedeniyle özellikle ahşap yapıdadır.  Fiyatı 1000 TL ve 3500 tl civarındadır. 

Ahşap Kum Saati

Kum saati; içinde kum olan, altı ve üst tarafı geniş olan, kumun bir tarafa akmasıyla zamanı işaret eden vakit ölçme araçlarından biridir. Süre bitimlerini keskin olarak gösteren bu eşya kişiye özel ve özgün bir şekilde tasarlanabilir. Ahşap oyma hediyelik eşya kategorisine de giren ahşap kum saatlerinde 90 TL ve 100 TL arasında bir fiyat aralığı görülmektedir. 

Ahşap Yılbaşı Süsü

Yeni yılın habercisi olan çam ağaçlarını süslemek birçok ailede gerçekleşen bir ritüel haline geldi. Çam ağacını doğal gösterecek süslerden bir tanesi de ahşap yılbaşı süsleridir. Fiyat aralığı 5 TL ile 10 TL arasındadır.  

Ahşap Hediyelik Eşyaların Faydaları

Ahşap insanlık tarihinde önemli bir konuma sahip olan esas imalat materyallerinden biridir. Geçmişten günümüze vazgeçilmeyen ahşap ürünlerin faydaları şu şekildedir.

Ahşap denince akla önce doğallık gelir. Tabiatın bir parçası olan ahşap hediyelik malzemelerde kullanıldığında orijinal bir hava sunmaktadır.
Ahşabın tabi yapısı kişinin ruhsal durumunda pozitif etki yaratmakta şahsın kendisi ile iç içe hissetmesini sağlamaktadır..İnsanda sıcaklık ve rahatlama duygularını ortaya çıkarır. Bu durum bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.
Diğer materyallere kıyasla kan basıncını, stresi ve nabzı düşürür.
Isı ve ses yalıtımı mükemmelliğine sahip olduğundan sık tercih edilir.
İnsanın doğaya yönelmesi ve ahşabın ölmeyen yapısı nedeniyle gün geçtikçe değerinin artması ahşabı eşsiz bir hediyelik haline getirir.
Kişiyi dinlendirme, yenileme, enerji verme,ve motive etme gibi saklı işlevlere sahip olması nedeniyle hediyelik ürünlerin yanı sıra mobilya sektöründe de kullanılır.
Bazı ahşapların maliyeti düşük olması sebebiyle toptan ahşap hediyelik eşya satışlarında cebe dost olmaktadır.
Çevre kirliliği ve küresel ısınma çağında tabiata ekolojik bir destek vermektedir.
Ahşap yapılar sadece çevreye değil nefes alan yapısıyla insanlar içinde son derece sağlıklıdır.  Betona göre daha temiz bir havanın oluşmasına yardım eder. 


Ahşap Ürünler Nasıl Temizlenmelidir?

Dekorasyon trendleri içinde ahşap ilk sıralarda yer almaktadır. Mobilyalarda ve hediyelik eşya yapımında oldukça tercih edilen bu malzemenin dikkatli temizlenmesi ömrünü uzatacaktır. Ahşap hassas bir üründür. Bol su ve deterjan ahşap ürünler için uygun değildir. Çünkü ahşapta şişmeye sebep olabilir. Ayrıca güneş ve nem ahşap için zarar verici unsurlardandır. Öncelikle ahşabın her hafta en az bir kere tozu alınmalıdır. Marketlerde satılan ahşap yüzeyler için satılan ürünlerin yanı sıra sirkeli  su ya da nemli bez kullanılabilir. Ancak sirkeli su kullanılmadan eşya alınan yere danışılmalı ve ahşabın hangi tür olduğu öğrenilmelidir. 

Ahşap Hediyelik Eşyalar Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?

Isı ve su ahşaba ciddi zararlar verebilir. Makinenin içindeki su ve deterjan ahşabın zamanla çatlamasına ve şişmesine sebep olacaktır. Bu nedenle ahşap hediyelik eşyaları bulaşık makinesinde yıkamak doğru değildir.

Kırılan Hediyelik Ahşap Eşya Nasıl Tamir Edilir? 

Ahşabın hassas yapısı ve çeşitli faktörler onun zamanla kırılmasına neden olacaktır. Kırılan hediyelik ahşap eşyada öncelikle cilanın sökülmesi gerekmektedir. Makine ve zımparalama işlemi ile cila söküldükten sonra boşluklar ahşabın rengindeki macunla doldurulur. Ardından boyama ve cilalama işlemi yapılarak işlem tamamlanır. 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.